Bilgisayarın aniden kapalması hakkında bir sorun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burhankurt27

Yeni üye
18 Kas 2008
17
0
Arkadaşlar, bigisayarımda bir sorun olduğunu düşünüyorum. Öncelikle bunları maddeler halinde yazmayı istedim. Bilgisayarım Hp bir ldizüstü. :)
1. Bilgisayarımda General Comand And Conquer oynuyorum. Oynarken aniden hata veriyor ve kapanıyor.
2. Yine oyun oynarken bilgisayar bacağımı yakacak şekilde çok ısınıyor.
3. İki üç defa başıma gelen bir diğer olay ise, bilgisayarın yine aynı oyunu oynarken kapanması, açtığımda çalışmaya başlayıp aniden kapanması (sanki elektrik kesilmiş gibi). Daha sonra düzeliyor ama...

Bu konular hakkında bilgilendirirseniz hepinize minnettar olacağım. Şimdiden teşekkürler. Yaşasın Türklük.
(Not bu oyunu çok seviyorum, oynama diyecek arkadaşlara duyurulur:)):)

djcapkin

Özel Üye
18 Ağu 2008
8,219
57
Türkiye
Sana Şöle Örnek veriyim Oyunun kapasitesi yüksektir nasıl anlatsam ki senin pc de 1 gb ram varsa buda 1 gb da çalişiyor ölebilir belir bi süreden sonra ısınma olur ama aşırı olmaz o kadar fanlarını kontrol et bi ...

Rayuchi

Yeni üye
6 Haz 2009
8
0
bilgisayarın kapanmasının birçok nedeni olabilir. sıralayacak olsak sayfalar tutar :)
tamam bilgisayarın adı dizüstü ama altta bir fan olucak onu kapamamaya çalış. aşırı ısınmadan dolayı kapanıyor olabilir. masanın üstünde çalıştır bir süre bakalım yine aynı hatayı verecek mi

_MayKi_

Katılımcı Üye
12 May 2009
415
0
kapanmamasının sebebi fanlarının yeterince sogutamamasından kaynaklanıyo yani ıısınmadan kapanıyo eğer o oyunda hep kapanıyosa bida oynama

burhankurt27

Yeni üye
18 Kas 2008
17
0
Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Önerilerinizi uyguladım. Yalnız yine çok ısınma oluyor. fanları temizleme gibi birşey olabilir mi? Bilgisayarı henüz 1 sene oldu alalı. Hp Compaq 6720s. 1gb ram. Başka bir öneriniz olabilir mi acaba?

PaS_hA

Uzman üye
13 Ara 2008
1,474
0
C:\WINDOWS\system32\*.*
Eğer o oyunda böyle bir sorun çıkıyorsa ya oyun senin ramin hepsini kullanıyor ve daha fazlasını istiyordur yada sen fanın tam çalışmadığından ram aşırı ısınıyordur yada dizinin üstünde iken fanı aşağıda olduğu için kapanıyor hava boşluğu ve fan tam verimle çalışmıyordur herneyse sonuçta bilgisayarının rami çok ısındığında aniden kapanır bu aslında güvenliği için böyle yapar rami yakmamak için bu iyi birşeydir ancak sana söyleyeceğim o oyunda hala böyle bir sorun yaşıyorsan sakın ama sakın bir daha o oyunu oynama...

korayankara

Katılımcı Üye
1 Ocak 2009
312
0
ankara
arkadaşım kısacası senin bilgisayar o oyunu kaldırmıyor. zaten diz üstü bilgisayarlarda oyun oynamak istiyorsan en iyisini alman gerekiyor. bence ya oyundan yada o bilgisayardan vazgeçmek zorundasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.