Bilgisayarın Güç Kaynağı Patladı :(

GoLDCoDeR

Üye
25 Nis 2016
68
0
Arkadaşlar son 2 gün bilgisayar kendi kendini kapatıp açmaya başladı ve bu gün kapandı açılmadı sonra pc nin kasasını açtım kablolarını saladım iletkensizlik v.s olur diye arada açıldı windows tam başlatılıyor ken kapanıyordu sonra ben kabloları kurcalarken pc nin güc kaynağının fişini çıkartıp takıyordum bunu bi 7-8 kere yap tım ve en son taktığımda güc kaynağından bi (vızz) gibi bi ses geldi ve aniden patladı dumanlar çıktı..... Kaymağın resmi ; http://i.hizliresim.com/BPqmOG.jpg Şimdi yeni kaynak alıcaksam hangi markaları önerirsinîz anakartımda bu güç kaynağı çalışıyor buna benzer güç kaynağı önerirseniz cok büyük iylîk yaparsınız. NOT : anakart ,ekran kartı v.s hasar almışmıdır ?

1 Nis 2007
117
0
rahat olabilirsin. powerler genellikle koruma devreleri ile donanmıştır.
zarar göre olasılığı var ama düşük bir ihtimal bilgisayarının özelliklerini biliyorsan yaz ona watt tahmin edelim.. bilmiyorsan mevcut power' in 300Watt aynı evsafta yada daha yükseğini alabilirsin. ortalama piyasa fiyatları 25-60 tl arası değişir.
geçmiş olsun. elektrik şakaya gelmez.

1 Nis 2007
117
0
txpsu350s1_icgorsel1.jpg

Ürün Sayfası

1453fetih

Uzman üye
31 Ara 2015
1,259
1
Benimde bi kasa var şuan yanımda duruyor o zaman ilk forumda takılma zamanım donanımla ilgili hiç bişey bilmediğim halde işlemcinin fanını soktum işlemcinin üstünde boyle katman bağlamış bişey vardı aksilik internetimde yoktu o zaman açıp öğrenemiyorumda işlemciyide söktüm saat gece 1 işlemciyi felan soktum işlemcinin fanını takmadım bilmiyorumya zaten kasada arada açılıp arada açılmıyor güç kaynagını felan kabloları yarladım prize taktım kasa çalışmıyor güç kablolarıyla ice içine sokım derken pat babam içerden fırladı ne oluyor dedım şartel attı bişey yok o orda bana sayıyor ben kendıme şalterı kaldırdık elektrikler gelmedı dedım nanayı yedık sonra bınanın şalterlerıne baktık ordanda atmış :D buda boyle bı anımdı :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.