Donanım Bios güncellemesi sonrası

Alpha_Turk

Yeni üye
15 Eyl 2022
17
3
Asrock anakartım da bios güncellemesi sonrası cpu aşırı ısınıyor normalde 40 seviyelerinde bilgisayar açıkken olan sıcaklık 80-90ları görüyor ilk açıldığı gibi bir kaç dakika da ne yapmam gerek bios downgrade sorunu çözer mi yoksa ayar mı yapılmalı pekte anlamıyorum maalesef yardımcı olursanız sevinirim

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,822
2
391
85
u bilmiyorum maalesef
Kullandığın bir programmı yüksek ısıya maruz bırakıyor?
Fan ayarlarını kontrol ettin mi eğer rpm düşük ise yükseltip kontrol etmeyi deneyin.
bilgisayarınızın hangi performansta çalıştığını kontrol edin dengeli mi yüksek performans mı bir kaç değişiklik yaparak deneyiniz
Yoksa bios ayarlarında değişiklik sağlayın

Alpha_Turk

Yeni üye
15 Eyl 2022
17
3
Kullandığın bir programmı yüksek ısıya maruz bırakıyor?
Fan ayarlarını kontrol ettin mi eğer rpm düşük ise yükseltip kontrol etmeyi deneyin.
bilgisayarınızın hangi performansta çalıştığını kontrol edin dengeli mi yüksek performans mı bir kaç değişiklik yaparak deneyiniz
Yoksa bios ayarlarında değişiklik sağlayın
Bios ekranında bile sürekli ısı artıyor sıvı soğutma da var ekstra hiçbir şey yapmadım güncelleme öncesi tomb raider oyunu sabit 50 derecede ultra 500-600 fps arası oynuyordum güncelleme sonrası sürekli yükseliyor sıcaklık bios da bile sanırım voltaj ayarlamaları falan sıfırlandı ama anlamadığım için nasıl yapıcağım konusun da pek bir fikrim yok cevabınız için teşekkür ederim hayırlı günler

'GonzaLes

Stajyer Grafiker
17 Nis 2015
11,822
2
391
85
u bilmiyorum maalesef
Bios ekranında bile sürekli ısı artıyor sıvı soğutma da var ekstra hiçbir şey yapmadım güncelleme öncesi tomb raider oyunu sabit 50 derecede ultra 500-600 fps arası oynuyordum güncelleme sonrası sürekli yükseliyor sıcaklık bios da bile sanırım voltaj ayarlamaları falan sıfırlandı ama anlamadığım için nasıl yapıcağım konusun da pek bir fikrim yok cevabınız için teşekkür ederim hayırlı günler
Güç kablosunu çıkarıp birde bios pilini çıkarıp takar mısınız ayarları tekrar sıfırlayıp belki ufak bir ihtimalde yardımcı olabilir yoksa eski güncellemenizi tekrar çevirmenizde gerekebilir 80in üstünde çalıştığı takdirde ciddi sorunlar yaşatabilir size

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.