Bir haksız terfi hikayesi

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
35
Her yönetici gibi yoğunken, odama giren bir memur bana;

-" Efendim siz, birlikte çalıştığım arkadaşlarımdan birini terfi ettirdiniz. Yaş ve kıdem bakımından aramızda hiçbir fark yok. Öğrenimimiz de aynı. O benden daha yakışıklı da değil. Beni hala terfi ettirmiyorsunuz. " dedi.

Ben ise dalgınlık halinde mırıldandım :
-" Sokakta gürültü var. Duyuyor musunuz ? Nedir acaba?
-" " Gidip sorayım efendim " diye cevap verdi memur sıkkın bir şekilde.
Biraz sonra döndü.
-" Bir arabaymış efendim ..."
-" Yükü neymiş? " diye sordum.
- " Gidip bakayım efendim ... "
Biraz sonra döndü.
-" Arabanın yükü bir sürü çuval efendim."
- " Çuvallarda ne varmış?"
-" Gidip bakayım efendim."
Biraz sonra döndü.
-" Çuvallarda çimento varmış efendim..."
- " Nereye gidiyormuş bu araba? "
- " Gidip bakayım efendim. "
Biraz sonra dönüp cevap verdi.
- " X ve Y inşaat şirketinin şantiyesine gidiyormuş efendim ..."
-" Çok güzel... " dedim.
-" Şimdi bana terfi eden arkadaşınızı çağırır mısınız lütfen ? Hani haksız yere terfi eden arkadaşınızı ... "

Gitti ,çağırdı.
Haksız yere terfi ettirmiş olduğumu söylediği ,o memur geldi.
Ben mırıldandım:
-" Sokakta bir takım gürültüler oluyor, nedir acaba? "
-" Gidip bakayım efendim. "
Döndüğü zaman şöyle cevap verdi:
- " Kırk çuval portland çimentosu yüklü araba. Çimentoların menşei New Orleans. X ve Y inşaat şirketinin merkez şantiyesine gidiyormuş. "
Ve devam etti.
-" Uluslararası ulaşıma ait bir kamyon çuvallarını istasyondan almış. Çuvallardan biri patladığı için şimdi bunu değiştirmeye çalışıyorlar."

Sözün özü:
Çalıştığınız yerde size haksızlık yapıldığını düşünmeye başladıysanız ,amirinizle konuşmadan önce , hani şu demin anlattığımız terfi edemediğinden şikayetçi olan memuru aklınıza getirin ,ve ondan sonra kararınızı verin...

Alıntı​

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
bu hikayenin olması haksız terfilerin olduğu gerçeğini değiştirmez. Sizin anlattığınız o hikaye Türkiye dışında her yerde olabilir ama burda imkan vermiyorum. Tüm çevrem devlette görevli olduğu için daha iyi biliyorum

++++
Bir örnek dün gece subaylık sınavı için torpil bile hazırlandı bana :)
Tabiki kabul etmeyeceğim. 2 hafta sonra olacak sınava bile girmeyeceğim

Son düzenleme:

PW

Katılımcı Üye
2 Ara 2018
793
1
10
:C / Adobe
Doğrusu budur arkadaşlar sadece anlatım değiştirilmiş bize burada anlatılanlardan ders almak düşer.
Bunu bir manevi kıssadan hisse olarak hatırlıyorum hocam tam ders alınacak konu babam her daim bu konularda nasihatler eder.İyi Forumlar :)

Son düzenleme:

Edros Detretus

Kıdemli Üye
25 Haz 2009
2,455
31
/var/named
bu hikayenin olması haksız terfilerin olduğu gerçeğini değiştirmez. Sizin anlattığınız o hikaye Türkiye dışında her yerde olabilir ama burda imkan vermiyorum. Tüm çevrem devlette görevli olduğu için daha iyi biliyorum

++++

Bir büyüğüm o kadar güzel bir şey söylemişti ki zamanında bana;

Devletinden daha kötü devlet olmasa da şu cihanda, anam de babam de sarıl ona.

El oğlu gelip sorduğu zaman sana
Anam melek, babam aslandır de ona.

Elin oğlu bilse aslan çakaldır melek ise şeytan
Bu cihanda daha büyük mutluluk yoktur ona.

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
35

++++

Birilerinin yardımı ile başkasının hakkını gasp ederek bir yere gelenler elbet kazandıklarını kaybederler.

12yim

Uzman üye
18 Ağu 2019
1,119
16
türkiye

++++

Afedersinizde çevredekileri sayesinde haksız yere terfi alan torpil yapan herkese ne hakkım varsa sonuna kadar hakkım haram zıkkım olsun

HACKERTHT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Kas 2006
10,700
458
'
Günümüz zamanını Bakarsak
Şöyle bir söz geliyor Hep Aklıma
"Ankarada Dayın varmı"
Terfi konusun'da Gerçek olan tek şey
Terfi hak edilir Ama Malum artık yönetim şekline Bakarsak Tanıdık eş dost tarafından hiç'de zor olmuyor mevki makam hep gelip geçicidir önemli olan geride bırakılan iz .

PoyrazYare

Katılımcı Üye
30 Mar 2019
614
200
Çuvaldızı önce kendine batır sonra başkasına batırırsın diye halk tabiri var aklıma o geldi :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.