Birleşmiş Milletlerden Çalınan Veriler

klankil1

Katılımcı Üye
30 Haz 2013
859
18
Trabzon
Az Önce Webteknoda gördüm
"Anonymous, Üst Düzey Yöneticilerin Telefon Numaralarını ve Şifrelerini Yayınladı" şeklinde bir haber vardı bende girip bir bakayım dedim ve ne göreyim :)

Toplam 1415 BM yetkilisinin kişisel bilgilerini bir web sitesi üzerinden yayınlayan Anonymous’un bu tavrı, BM yetkililerini şok etmiş. Kuruma ait siber güvenlik uzmanları olayın ortaya çıkmasının ardından harekete geçmiş olsa da Anonymous istediği bilgilere ulaşmıştı bile. Hacker grubunun SQL veri tabanının altyapısındaki açıktan faydalandığı tahmin ediliyor.

Bundan Tam 3 Ay Önce Bu Açığı Fark Edip ÜDY'e Bildirmiştim Lakin Pek İlgilenilmemişti.Bende Pek Üzerine Gitmemiştim. Eğer İlgi Görseydi Haber Başlığı Daha Farklı Olabilirdi :)

A61AAv.png

Son Anda Şöhret Olmaktan Geri Dönmüşüz Hayırlısı Olsun Artık :)

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
Ellerine sağlık. Bende CHP ftp serverinin açığını bildirdim hem yönetime hem chp ye. Yönetim konumu kaldırdı. CHP halen cevap vermedi. Hadi hayırlısı. İnş ordada aynısı olmaz.

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
Ellerine sağlık. Bende CHP ftp serverinin açığını bildirdim hem yönetime hem chp ye. Yönetim konumu kaldırdı. CHP halen cevap vermedi. Hadi hayırlısı. İnş ordada aynısı olmaz.

Chpde herkes açık buluyor :) adamlar nasıl site yaptıysa bi ka kişide gelip söylemişti bana :D

NamelessesMan

Kıdemli Üye
30 Haz 2013
2,270
0
Bu konu o kadar güzel şey anlatıyor ki . O kadar iyi şeyler anlatırken kulağını tıkayanlara selam olsun vesselam.

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
İlgilenilmemesi çok vahim bir durum . Zaten klankilin ne derece başarılı olduğu ortada ancak ilgilenmeyen kişilerin ne denli sorumluluk sahibi olduğu tartışılır

klankil1

Katılımcı Üye
30 Haz 2013
859
18
Trabzon
Hey havij sen nelere kadirsin :)

:/ havij ya da sqlmap ya da manuel fark eder mi amacım açığı daha önce bulduğumu kanıtlamak. Ayrıca havij gayet güzel bir hacktool. Bypass metotları ile zamandan kazanıyorum. gerektiği yerlerde zaman kazanmak için kendi hacktool'umuda yazarım.

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
:/ havij ya da sqlmap ya da manuel fark eder mi amacım açığı daha önce bulduğumu kanıtlamak. Ayrıca havij gayet güzel bir hacktool. Bypass metotları ile zamandan kazanıyorum. gerektiği yerlerde zaman kazanmak için kendi hacktool'umuda yazarım.
Olumsuz bir şey demedim zaten eline sağlık :)

Anterus

Uzman üye
19 Eyl 2015
1,391
0
Yanlış anlaşılma olmasın kendisi hacker değil defacer :) ah be keşke çekeydin verileri asıl soru verileri çeksen klankil1 in mi haber başlığında kullanılmasını isterdin başka bir nick mi :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.