Bize Yakışmıyor ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

8atahan

Üye
2 Ara 2007
95
0
Arkadaşlar adminler modlar sitede hacking üzerine konuşmadan çok dini siyasi ideolojiler üzerine kafa yoruluyor ve insanlar çoluk çocuğun elinde oyuncak oluyor . Mesela az önce bir arkadaşımız incilden bir ayet dediği için ban yedi . Eskilerin (ki umarım geleceğin) en büyük gruplarından tht ye yakışmadı bence . Yani her sorun bitti kardeşlerim bumu kaldı kaliyi hallettik , pythonu öğrendik exploid i yazdım din tartışmak mı kaldı . Ki din tartışmayı hakeden birisi varsa oda bu dini seçen atalarımız . Ne yazıkki bizim ülkemizde insanlar dini sürü psikolojisiyle seçiyor , bunu okuyup şuan içinde yorum yazmayı düşünen din kardeşlerim kaçımız okuduk . Kaçımız rahatça "Elhamdülillah müslümanım" diyebiliyor . Bu biraz önce banladığımız adamı niye banladık çünkü alınmayalım kapasitemiz o adama bilgi vermeye yetmiyor . Kendi dinimizi bilmiyoruz ki o adama karşı savunalım . Sürçü lisan ettiysek affola kardeşlerim . Umarım hafiften içinizde bir ürperdi uyandırabilmişimdir .

Din konusunda konuşurken karşınızdakini aşağılamadan(banlamadan) cevap verebilmeniz için buyrun : https://sorularlaislamiyet.com/

İyi geceler , Allah rahatlık versin .

Edit// O arkadaşın banını açalım , sebepsiz yere islamofobi oluşturmaya gerek yok zannımca ...

8atahan

Üye
2 Ara 2007
95
0
Aynen oyle hic bir yonetici bir uyeyi baska dine mensup diye banlamaz banlayamaz o kisinin kendi kisisel secimidir bizlerde bu secimlere saygi duyariz ve yukaridada uyemizin dedigi gibi o konuyu acan uye mutl hesap kullanma sucundan oturu banlandi

Kardeşim yapılan yorumlar beni çok üzdü , burdaki insanlar normal hayatına ekstra araştırmaya öğrenmeye adamış insanlar . Daha farklı yorumlar beklerdim

8atahan

Üye
2 Ara 2007
95
0
Ne Gibi Adam İncileden ayet paylaştı diye tebrikmi etmemiz lazımdı

Hocam şöyle örnek vereyim mr robot izlemişsindir . Şuan tr de prim yapan herhangi bir kanalın herhangi bir dizisinde olmaz olsada -60 bir türbanlı kişi gördünmü . Görmemişsindir kardeşim çünkü dini bilmeden yorum yapan sosyopolitik yapıya sahipiz . Mr robot "gavur" filmi türbanlı var , Kuran var . Yani biraz hoşgörü . Hocam baksana kahfedeki dayılarımız daha Kitap'ımızı açıp okumadan ana dillerinde indirlimiş olan Kuran ı okuyan araplara "Yahu araplar islamiyetimi yaşıyor " diye yorum yapıyor . Sana özel paragraf yazdım kardeşim değerini bil :)

VinLaden

Kıdemli Üye
13 Eki 2015
2,835
3
Oxymoron
Ne Gibi Adam İncileden ayet paylaştı diye tebrikmi etmemiz lazımdı

Hayır, "İncil'den ayet paylaştı diye" teşekkür etmen gerekmiyor. Nasıl dua konuları açılınca çok seviniyorsanız, forumda hrıstiyan olan arkadaşlarımız da aynı hissi paylaşıyor olabilir hani. Önemli olan dini, ırkı, dili, milleti değil fikirleri olmalı bir insanın..

Skandal07

Katılımcı Üye
22 Eki 2014
496
0
Alanya
Hocam şöyle örnek vereyim mr robot izlemişsindir . Şuan tr de prim yapan herhangi bir kanalın herhangi bir dizisinde olmaz olsada -60 bir türbanlı kişi gördünmü . Görmemişsindir kardeşim çünkü dini bilmeden yorum yapan sosyopolitik yapıya sahipiz . Mr robot "gavur" filmi türbanlı var , Kuran var . Yani biraz hoşgörü . Hocam baksana kahfedeki dayılarımız daha Kitap'ımızı açıp okumadan ana dillerinde indirlimiş olan Kuran ı okuyan araplara "Yahu araplar islamiyetimi yaşıyor " diye yorum yapıyor . Sana özel paragraf yazdım kardeşim değerini bil :)

Öncelikle Mr.robot 1 sezonu İzledim Hoşuma Gitmedi Yalan Yok ikincisine Gelecek Olursak Şuan Türk Dizilerinin Hepsini Demiyorum ama Çogunda Yok Kahvedeki Dayılar Cahil Ama Onları Şuçlamıyorum Çünkü Kahveye Takılan Adam 50sini Geçen Adamdır Adamlar Zamanında İmkanlar Kısıtlıydı Adamlar ilkokul Mezunu zaten Yani Ne Demek İstediğimi Anlamışsındır zaten

8atahan

Üye
2 Ara 2007
95
0
Öncelikle Mr.robot 1 sezonu İzledim Hoşuma Gitmedi Yalan Yok ikincisine Gelecek Olursak Şuan Türk Dizilerinin Hepsini Demiyorum ama Çogunda Yok Kahvedeki Dayılar Cahil Ama Onları Şuçlamıyorum Çünkü Kahveye Takılan Adam 50sini Geçen Adamdır Adamlar Zamanında İmkanlar Kısıtlıydı Adamlar ilkokul Mezunu zaten Yani Ne Demek İstediğimi Anlamışsındır zaten

Anladım kardeşim öncelikle yorumun için teşekkürler . Hocam benim sinir olduğum nokta şu bide şuan her şey elimizin altında ne ararsak bulabiliyoruz . Neden atalarımızdan miras kalan dini araştırmıyoruz neden sorgulamıyoruz . Yada neden yüzlerce din arasından İslamiyet'i seçtiğimizi düşünmüyoruz . Çünkü tiyatroya insanlar alışmış . Herkes kuranın ilk ayetinin "Oku" olduğunu bilir ama birey kendini 5 vakit namaz kılıp içeriğini hiç bilmediği duayı tekrar ederse Allah(cc) 'nin onu affetceğini düşünüyor .Çünkü bu tiyatro anneden babadan miras kalmıştır ona . Halbuki güzel dinin ilk emri "Oku" . Çok sitemkarım bu günlerde kardeşim :)

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
Olay yanlış eğer din konusunu araştırmak istiyorsan felsefe yönünden araştırman lazım tüm dinleri araştırmak lazım, ateizm,deizm,vb,,, hepsini araştırmak karşılaştırmak lazım sebep sonuç ilişkisi niteliğinde

Skandal07

Katılımcı Üye
22 Eki 2014
496
0
Alanya
Olay yanlış eğer din konusunu araştırmak istiyorsan felsefe yönünden araştırman lazım tüm dinleri araştırmak lazım, ateizm,deizm,vb,,, hepsini araştırmak karşılaştırmak lazım sebep sonuç ilişkisi niteliğinde

ohooo O Konulara Girersek Varya Heç Çıkamayız İşin İçinden :D :D :D

8atahan

Üye
2 Ara 2007
95
0

Hocam bazen bunuda düşünüyorum . Ama sizin ateizm deizm ideoloji yani din unsuru değil . Ki araştırdım ama yinede söyliyeyim dedim :D Zaten araştıran bir insanın zannımca kademesi :
İslamiyet-Deizm-İSLAMİYET şeklinde oluyor . Benimde bu şekilde olmuştu . Yorumun için sağol dostum .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.