Brute Force (EPOSTA:ŞİFRE) Sosyal mühendislik

DisserF

Üye
21 Ağu 2016
204
83
Dünya
Merhaba ben üzgün DisserF. Bu gün sizlerle can çekişen ama hala ölmeyen bir taktiği deniyoruz, Brute Force. Öncelikle kesin bir çözüm değil tabi ki fakat büyük password listeniz var ise bunu kesinlikle denemelisiniz. Github araştırmalarım da birkaç toola rastladım, bu toolu sizler ile paylaşmak istiyorum. Tool'u kullanmak için ilk olarak tor tarayıcısını indirmeniz gerekmekte. Tool bana ait değildir, ben denedim ve birkaç olumlu tarafını gördüm. Tool Eposta:şifre üzerine çalışmakta.

İlk olarak masaüstüne geçmeden bu komutları yazıyoruz.

Kod:
apt update

apt install python curl git tor -y

Daha sonra masaüstüne geçiş yapıyoruz ve toolu indirmeye başlıyoruz.

image_1.png

Daha sonra dosyayı açarak dosyanın içerisine giriş yapıyoruz.

image_2.png

Şimdi ise "bash setup.sh" komudunu kullanarak kurulum işlemini gerçekleştiriyoruz.

image_3.png

Karşımıza böyle bir yer geliyor, şimdi pass.txt dosyasını oluşturmakta. Pass.txt dosyasının içerisine ne kadar şifre yazarsanız o kadar fazla olumlu çıkma şansı var. Forumdan otomatik şifre oluşturan toollara ulaşabilirsiniz.

Burada önemli olan şey, pass.txt içerisine "EPOSTA:ŞİFRE" şeklinde yazmalısınız, örnek veriyorum "[email protected]:123456" gibi.

Masaüstüne gelerek dosyamızın içerisine giriyoruz, pass.txt adlı bir dosya oluşturuyoruz.

image_4.png

Şimdi içerisine söylediğim gibi "EPOSTA:ŞİFRE" olarak yazmaya başlıyoruz. Ben sizin için birkaç tane yazdım, doğru buluyor mu diye kontrol amaçlı.

Şimdi konsola geri dönüyoruz ve Enter File yerine, "pass.txt" yazıyoruz. Enter diyoruz.

image_5.png

Evet, birçok fail verdi ama bypass manully dediğinde doğru şifreyi buldu. Denemelik yapmıştım, bende çalışıyor fakat tam anlamıyla çözüme gidilir mi emin değilim, sizinle paylaşmak istedim. Umarım yararlı bir konu olur sizin için, görüşlerinizi çekinmeden söyleyebilirsiniz. Bir hatam var ise düzeltebilirim, iyi forumlar dilerim. Üzgün his ve akustik dinleyen bir mod ile kalın.

Son düzenleme:

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
458
211
2 faktörlü bunu beğendi dostum
güzel bişi ama maalesef şifre çok işe yaramaz günümüzde dostum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.