Bu Şifrelemeyi Nasıl Çözebilirim?

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Çok Değişik Bir Hash... Sanırsam b harfi 2 yi eşliyor ve c de aa ise 0 lar desek g ve $ araya sıkıştırılmış kafa karıştırıcı bir sembol olabilir.

Noyan THT

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
315
1
Arkadaşlar tekrar belirteyim bu şifrelemeyi ben geliştirdim yani hash identifier felan işinize yaramayacaktır.2002 sayısına kendim geliştirdiğim tek bir işlemle bu hashı elde ettim ve kullanılan algoritma bilindiğinde bir hesap makinesi yardımıyla rahatça çözebilirsiniz.Ancak ben buna yine kendim geliştirdiğim birçok karışık metodu uygun bir şekilde uygulayarak kat kat daha güçlendirmeyi düşünüyorum.Yardımlarınıza ve tavsiyelerinize açığım.

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Arkadaşlar tekrar belirteyim bu şifrelemeyi ben geliştirdim yani hash identifier felan işinize yaramayacaktır.2002 sayısına kendim geliştirdiğim tek bir işlemle bu hashı elde ettim ve kullanılan algoritma bilindiğinde bir hesap makinesi yardımıyla rahatça çözebilirsiniz.Ancak ben buna yine kendim geliştirdiğim birçok karışık metodu uygun bir şekilde uygulayarak kat kat daha güçlendirmeyi düşünüyorum.Yardımlarınıza ve tavsiyelerinize açığım.
Eğer Mantığı Anlatırsan Güçlendirme Yöntemlerinide Anlatabiliriz... Bir Hash Kurmak Olduğundan Basit Misal:

hashgenerater=input("Kelimeyi Giriniz: ")
hashlenmishal=^'!^!'+!'^!'^!'
print(hashlenmishal)

Tabiiki hashlenmishal yerine random char koymak lazım örnek olsun diye böyle birşey yaptım...

Noyan THT

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
315
1
Eğer Mantığı Anlatırsan Güçlendirme Yöntemlerinide Anlatabiliriz... Bir Hash Kurmak Olduğundan Basit Misal:

hashgenerater=input("Kelimeyi Giriniz: ")
hashlenmishal=^'!^!'+!'^!'^!'
print(hashlenmishal)

Tabiiki hashlenmishal yerine random char koymak lazım örnek olsun diye böyle birşey yaptım...

Hocam tam olarak böyle değil.Ancak son halini aldıgında ilk sizle paylaşacağım :)

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Base64 , Sezar gibi şifrelemesi olmayan algoritmalar return edilemez. Sadece kendi database'sinde kırılır. Brute force ile deneyerek kırılabilir , lakin bunun zamanı bilinmez. Yıllar sürebilir.

Noyan THT

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
315
1
Pª₹ª"¡"ºN€₹℠;7701527' Alıntı:
Nasıl şifrelendiğini bilen, bu işin mantık tanığı sensin. Bunu ancak sen bilebilirsin. Sen açıklamadıkça bizim bunun üzerinde oturup nasıl çözüleceğini bulmamız gerçekten çok zor

Ben şifrelemeyi ve çözünmüş halini verdim sizden sadece kriptoanaliz yapmanızı istiyorum.

12 Tem 2007
188
0
Ben şifrelemeyi ve çözünmüş halini verdim sizden sadece kriptoanaliz yapmanızı istiyorum.
Ne demek istediğini anlıyorum ama 32 bitlik bir hash dönüşümü dışında başka bir bilgiye ben ulaşamadım ulaşılacağını da zannetmem.
Crypto tipi dahi tanımlanamıyor işinde saygın site ve programlar tarafından.
Kaldı ki bu hash ve çözülmüş halini birlikte bir kriter olmadan analiz etmemiz imkansız. Kriteri de oluşturabilmek için bu tip cryptodan daha fazla örneği incelememiz lazım.

MrTyU

Üye
30 Eyl 2017
173
0
Bilinmiyor..
Base64 , Sezar gibi şifrelemesi olmayan algoritmalar return edilemez. Sadece kendi database'sinde kırılır. Brute force ile deneyerek kırılabilir , lakin bunun zamanı bilinmez. Yıllar sürebilir.

Brute force de kesin bir yol kabul edilemez. Md5 gibi şifrelemelerde bir hash birden fazla, hatta yüzlerce kelimeye tekabül ediyor olabilir. Mesela 10930129 şifrelemesi hem merhaba, hem de developer kelimesine tekabül edebilir.

Noyan THT

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
315
1
Pª₹ª"¡"ºN€₹℠;7704348' Alıntı:
Ne demek istediğini anlıyorum ama 32 bitlik bir hash dönüşümü dışında başka bir bilgiye ben ulaşamadım ulaşılacağını da zannetmem.
Crypto tipi dahi tanımlanamıyor işinde saygın site ve programlar tarafından.
Kaldı ki bu hash ve çözülmüş halini birlikte bir kriter olmadan analiz etmemiz imkansız. Kriteri de oluşturabilmek için bu tip cryptodan daha fazla örneği incelememiz lazım.

Kriptonun tipinin belirlenememesinin sebebi yer yüzünde böyle bir kripto yok.Ayrıca hash ve açılmış halinin üzerinde düzgünce düşünülürse algoritması çözülemez mi?
Birçok örnek oluşturup paylaşacağım öyleyse.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.