Bug bounty yapabilmek için ihtiyacımız olanlar nedir?

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,541
692
24
Bug bounty yapabilmek ve bug bounty raporlayabilmek için ihtiyacımız olanlar nelerdir neleri çok iyi bilmemiz gerekiyor anlatırsanız sevinirim. Waf kırmalımıyız?

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,541
692
24
web zaafiyetleri yada uygulama açıkları üzerine yoğunlaşmanız lazım iyi düzeyde ingilizce lazım(rapor için)
İngilizcenin çok lazım olacağını düşünmüyorum çeviri var :d tabi bilsek iyi olur.
Nmap
Owasp zap
Pwnxss
uniscan
skipfish
Vega
wpscan bu tooları kullanmasını biliyorum birazdaha üstüne düşebilirim waf kırmayı ve bulduğum açıklarda manuel olarak gösterebilmeyi öğrenirsem yaparım

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,541
692
24
İngilizcenin çok lazım olacağını düşünmüyorum çeviri var :d tabi bilsek iyi olur.
Nmap
Owasp zap
Pwnxss
uniscan
skipfish
Vega
wpscan bu tooları kullanmasını biliyorum birazdaha üstüne düşebilirim waf kırmayı ve bulduğum açıklarda manuel olarak gösterebilmeyi öğrenirsem yaparım

kullanici560

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
521
244
51.158.147.131
Nmap
Owasp zap
Pwnxss
uniscan
skipfish
Vega
yapılamıycak bişey değil zaten gözünüz korkmasın :D orda bug seviyeleride var kolaydan başlarsınız olursa daha zor görevler alırsın.

Lewu

Yeni üye
13 Mar 2021
49
11
Nmap
Owasp zap
Pwnxss
uniscan
skipfish
Vega
İleri Seviye için İngilizce çok gerekli bide çeviriye güvenmek :/ bug bounty ödül avcılığı demek çeviri böcek avcılığı diyor çünkü kelime kelime çeviriyor bunun ödül avcılığı olduğunu bilmezse zaten anlayamaz

by-s

Üye
7 Kas 2021
74
58
İngilizce öğrenme uygulaması dizi/filmlerden alıntı yaparak sana ingilizce metin veriyor ve sende ona karşılık gelen türkçe metini seçiyorsun..(Zorluk seçimi var)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.