ByteLockerV0.1 // Online Oyunlarda Güvenlik Sistemi Denemesi // Plans

Plans

Uzman üye
12 Şub 2016
1,733
0
bin/Debug/

ByteLocker

Arkadaşlar, merhaba geçen açmış olduğum konumdaki ( http://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1555048-online-oyunlar-icin-guvenlik-sistemi-plans.html ) kendi düşündüğüm sistemin mantıksal halini programa dökmek istedim.-Sistemi şu şekilde aşabilirsin- dediğiniz fikirleriniz varsa postta belirtmeyi unutmayın hepinize teşekkür ediyorum.Buyrun izleyelim... (Kaynak kodunu yarın konuya dahil edeceğim, isteyenler şimdide bakabilir kodlar açıktır)

Forma Eklenecekler:
Timer1
Timer2
NumericUpDown1
NumericUpDown2
Button1
Button2
Label1
Label2
Label3
Label4
Label5

KAYNAK KODU:

Kod:
Public Class Form1
    Dim sayiveri As String = "XC100"
    Dim sayi As Integer = 2460
    Private Sub Timer1_Tick(sender As Object, e As EventArgs) Handles Timer1.Tick
        Label1.Text = sayi
    End Sub

Private Sub Timer2_Tick(sender As Object, e As EventArgs) Handles Timer2.Tick
        Dim sayiveritry As String = sayiveri.Substring(2)
        Label2.Text = sayiveritry
        Label3.Text = sayiveri
    End Sub

Private Sub Button2_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button2.Click
        sayi = NumericUpDown2.Value
    End Sub

Private Sub Button1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click
        sayiveri = "XC" & NumericUpDown1.Value
    End Sub
End Class

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=fk6atzpmGGU[/ame]

İNDİR
Dosya.co

VİRUSTOTAL​

Son düzenleme:

plugass

Katılımcı Üye
10 Ara 2015
369
0
Manisa
Benim metin2 için kodlamış olduğum JesusShield var bu senin yaptığına tek atar :D

İçine herşeyi ekledim

Plans

Uzman üye
12 Şub 2016
1,733
0
bin/Debug/
Benim metin2 için kodlamış olduğum JesusShield var bu senin yaptığına tek atar :D

İçine herşeyi ekledim

Ben sadece burada mantığını en basit şekilde aktarmaya çalıştım.Mümkünse sizde paylaşın inceleyelim... Teşekkürler :) (Kaynak Kodu Eklendi +++)

Son düzenleme:

Plans

Uzman üye
12 Şub 2016
1,733
0
bin/Debug/
Böyle bir derdin varsa AES-128-CBC ile şifreleybilrisn
Ben bu projede şifreleme methodu kullanmadım.Bir teknik alternatif göstermek istedim.AES şifrelemede bir çözüm ama var olanı kullanmak yerine yeni şeyler geliştirmeyi daha çok seviyorum.Değerli yorumun için teşekkür ediyorum :)

TurkishAttacker

Katılımcı Üye
13 Tem 2015
723
0
Ben bu projede şifreleme methodu kullanmadım.Bir teknik alternatif göstermek istedim.AES şifrelemede bir çözüm ama var olanı kullanmak yerine yeni şeyler geliştirmeyi daha çok seviyorum.Değerli yorumun için teşekkür ediyorum :)

Video'daki gibi Cheat Engine benzeri programlar ile memory scan yaparken Veri Türü kısmına "4 Byte" yerine "All" seçerseniz bulacaktır.

Plans

Uzman üye
12 Şub 2016
1,733
0
bin/Debug/
Video'daki gibi Cheat Engine benzeri programlar ile memory scan yaparken Veri Türü kısmına "4 Byte" yerine "All" seçerseniz bulacaktır.

4 Byte da olduğu gibi değeri buldu fakat değişmiyor.Başka yöntemler ,çözümler bekliyorum teşekkürler :)

Ek olarak sisteme eklenebilir; sayiveri stringinin içinde sadece sayı bulunursa

mesajkutusu("Değişen veri bir string öğesi değil")
App.Exit

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.