C# Fps göstergesi yapımı

DyNoger

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
356
0
Msi Afterburner gibi bir sistem yapmak istiyorum yani herhangi bir oyunda oyunun fps ini oyunda göstermek istiyorum internette araştırdığımda sadece kendi oyunumuza oyun motorundan eklemeyi buldum ve bir sorum daha var dll ile fps göstersem bazı oyunlarda 3. parti bir yazılım sebebiyle ban atarmı ?

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
Konu olarak buraya bir bakın şuanda işim olduğu için çok detaylı bakamadım ama işinizi görecektir. Ban konusunda oyun dosyasına müdahale etmediği için ban atmaması gerekiyor ama bazı oyunlar anti-hile sistemleri çok alakasız olsa bile ban atabiliyor bu konuda bilgi almak için çok oynanan oyunların destek sistemlerine bir danışabilirsiniz.

Bu arada bu tür sorularınıza THT yerine Stackoverflow üzerinden daha hızlı ve iyi cevap alabilirsiniz.

DyNoger

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
356
0
Konu olarak buraya bir bakın şuanda işim olduğu için çok detaylı bakamadım ama işinizi görecektir. Ban konusunda oyun dosyasına müdahale etmediği için ban atmaması gerekiyor ama bazı oyunlar anti-hile sistemleri çok alakasız olsa bile ban atabiliyor bu konuda bilgi almak için çok oynanan oyunların destek sistemlerine bir danışabilirsiniz.

Bu arada bu tür sorularınıza THT yerine Stackoverflow üzerinden daha hızlı ve iyi cevap alabilirsiniz.

Hocam link yok unutmuşsunuz herhalde birde o forumu bilmiyordum teşekkürler

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
teşekkürler bu arada mesela fraps nasıl bir mantıkla fps gösteriyor bi bilginiz varmı benim üzerinde çalıştığım programdada bu güzel olur

FPS ölçmek olarak mı mantığı soruyorsunuz yoksa gösterme kısmında mı? Eğer gösterme ise herhangi bir yeni form ya da görsel bir nesne oluşturup arkaplanı transparan yapıp üzerinde bir label ile gösterebilirsiniz. Her zaman üstte gösterme konusunda yine stackoverflow üzerinden bir arama yapabilirsiniz zor bir konu değildi ama alanım C# olmadığından tam hatırlamıyorum.

DyNoger

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
356
0
FPS ölçmek olarak mı mantığı soruyorsunuz yoksa gösterme kısmında mı? Eğer gösterme ise herhangi bir yeni form ya da görsel bir nesne oluşturup arkaplanı transparan yapıp üzerinde bir label ile gösterebilirsiniz. Her zaman üstte gösterme konusunda yine stackoverflow üzerinden bir arama yapabilirsiniz zor bir konu değildi ama alanım C# olmadığından tam hatırlamıyorum.

ben onu dll gibi yapıyorlar gibi düşünüyordum teşekkürler bi bakiym

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.