C hakkında birkaç sorum var

AKSYL23

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
303
0
Merhaba arkadaşlar, C hakkında bir kaç sorum var.
Sorularımı cevaplar nitelikte olduğuna inandığım her yoruma + teşekkür
Arkadaşlar c de yazılan bir programın uzantısı nedir ?
boot edilebilirmi ?
windows-linux vs. gibi bir tabanı şart mıdır ?
cosmos tabanında c uygulamaları çalıştırılabilir mi
c dilinde yazılan bir yazılımın performansı diğer dillere göre ne kadar farklıdır

db43

Katılımcı Üye
1 May 2013
799
0
root@db43
c'de yazılan bir dosyanın uzantısı .c veya .h olur
boot edilebilirmiden kastın nedir donanım üzerinde tek başına çalışabilir işletim sistmeinden bağıntısız bunu mu sordun?
işletim sistemi şart değil zaten o sistemler yazılırken de c kullanılıyor.
herhangi bir bilgim yok.
c dili daha ilkel bir dil olduğu için performansı daha yüksektir.daha az ram harcar.diller ilklelleştikçe bu özellikleri artar örneğin asemblyi hackerlar virüs yazmak için kullanırlar bellek daha az harcadığı için farkedilmesi zor olur.
Selametle.

AKSYL23

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
303
0
c'de yazılan bir dosyanın uzantısı .c veya .h olur
boot edilebilirmiden kastın nedir donanım üzerinde tek başına çalışabilir işletim sistmeinden bağıntısız bunu mu sordun?
işletim sistemi şart değil zaten o sistemler yazılırken de c kullanılıyor.
herhangi bir bilgim yok.
c dili daha ilkel bir dil olduğu için performansı daha yüksektir.daha az ram harcar.diller ilklelleştikçe bu özellikleri artar örneğin asemblyi hackerlar virüs yazmak için kullanırlar bellek daha az harcadığı için farkedilmesi zor olur.
Selametle.

teşekkürler aradığım cevap bunlardı
Evet boot edilebilirden kastım işletim sistemi olmadan,donanım üstünde çalışması

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.