C# iki formu bir araya getirmek?

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Başka bir formu açmadan işlemleri bir formun uzerinde yapmak mümkünmü mesela setuplar gibi next e basıyosun başka bir yer açılmadan görüntü değisiyor

Defcoon

Yeni üye
15 Mar 2018
19
0
Başka bir formu açmadan işlemleri bir formun uzerinde yapmak mümkünmü mesela setuplar gibi next e basıyosun başka bir yer açılmadan görüntü değisiyor

sonraki sayfaya geçmek için ayrıca bir buton kullanabilirsin o butonun içine bulunduğu formdaki nesneleri gizlemesini sonraki aşamada gelecek nesneleri oluşturmasını söyleyebilirsin eğer biraz vaktin varsa ufak bir örnek yapabilirim

kappo1453

Katılımcı Üye
25 Haz 2016
334
1
Dediğini anladım ama tek tek oluştur koordinat al uzun sürer mesela ayarlarda 5 tane bölüm olsa her birinde 5 bölüm olsa işin içinden çıkamazsın ki ben daha kapsamlı birşey yapmayı düşünüyorum

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
9
19
Evden
Şöyle yapa bilirsin. Mesela bir buton var kişi ona basınca form 2 açılcak form2 nin load kısmına;

This.******** = new point(form1.********.X, form1.********.Y);

Yazın. Aynı etkiyi göstericektir.

Yıldızlı yerler boşluksuz "l o c a ti o n"

6 Haz 2016
60
0
Nereye...
Dostum yapacağın tek şey var. Panel kullanmak.
Button a tıkladığın zaman, istediğin panel (örneğin panel1), panel.BringToFront() methoduyla ön plana getirmen yeterli olur.

Ayrıca, yorumları okudum, componentleri gizle diyen arkadaşa baya güldüm. Yeni formu, eski formun koordinatlarında açmaya çalışan arkadaşta baya eğlenceli birisi gibi -,-

Panel ve User Controle hakkında biraz araştırırsan, anlaşılmayacak bir şey değil.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.