C# ile başka programa etki etmek(işlem yaptırmak)

harman1999

Katılımcı Üye
1 Eyl 2014
726
0
Merhaba Tht üyeleri ben şuanda temel olan c# kısımlarını ögrenmeye çalışıyorum kimine göre az kimine göre az'ın üstünü ögrenmişimdir :) , herneyse asıl sorum şu arkadaşlar ben c# 'da bir program yazıp her x saniyede aynı pc de çalışan diğer uygulamananın bi textbox bölümüne istediğim yazıyı yazıp enter tuşuna basmasını saglamak istiyorum bunun için neyi araştırmalıyım ? hadi belirli sürede yazı yazdırma kısmını halledebilirim bi şekilde fakat diğer programla baglantıyı nasıl saglayabilirim(programda şifre vs yok direk açık olacak oda pc de ) , sağlasamda istediğim bölüme nasıl yazıyı yazdırım enter tuşuna bastırabilirim ?

EK MESAJ :
Tüm arkadaşlara cevap verdiklerinden dolayı teşekkürlerim'i sunarım. Fakat Anlaşılmadığımı düşünüyorum veyahutta dedikleriniz benim konumla ilgili fakat ben yazdıklarınızı anlıyamadım :) , yapmak istediğim işlemi kısaca örneklendirmek istiyorum ben c# 'dan yazmıs olduğum programla belirli bir saniyede bir bilgisayarda çalışan (o an aktif olan) txt yani not defterinin içine programda yazmış olduğum metni yazdırıp enter tuşunu kullandırmak istiyorum olay kısaca bu şekil açıklamış olayım.

Not:Txt dosyasına yaptırılmayacak bu işlem bilgisayarda açık olan bir programın gerekli yerine yazdırılıp entere basmak hedeflendiriliyor.

Son düzenleme:

iwolfsshd

Üye
15 Eyl 2018
80
0
İstediğin şey sanırım makro gibi birşey eğer istediğin şey şu ise > belirli bir sürede yazı yazdırmak internette SendKeys diye aratarak bulabilirsin örneklerini incele umarım faydalı olmuşumdur :)

harman1999

Katılımcı Üye
1 Eyl 2014
726
0
makro değil aslında işimi kolaylaştırıcak bir uygulama yapıcağım istediğim şey tam olarak şu başka bir programa belirli sürede bı yazı yazdırmak(sürekli aynı yazı ) , fakat söyle bi sıkıntı var o programla bağlantıyı sağlayacak methodu nette bulamadım yada yanlış taradım :(

federasyon765

Katılımcı Üye
2 Nis 2012
769
2
Çanakkale
Başka programa etki etmekten kastın sanırım R.A.T. gibi bir şey ? eğer öyleyse forumda C# Kategorisinde detaylı RAT yapımı konusu var. Konuda ayrıca proje dosyaları da var.
KONU LİNKİ:
TIKLA GİT

Konunun ratla uzaktan yakından hiçbir ilgisi yok bu kanıya nerden ulaştınız? RAT: Hedef bilgisayara müdahale eden zararlı yazılım.

İstediğin işlemi 2 türlü yapabilirsin. Programa yazı göndermek istersen SendKeys methodunu kullanabilirsin. Ancak sendkeys methodu texti sadece hedef programdaki focus neredeyse oraya gönderir. Sendkeys'in sadece 1 pencereye işlem göndermesi için de farklı methotlar var. Program arkaplanda olsa dahi yazıyı gönderiyor.

Ancak hedef programa sadece text göndermekten başka işlemler yapmak istersen. Örneğin: programın işleyişini değiştirmek, programdaki labelleri stringleri değiştirmek gibi... O zaman memory r/w ile bu işi çözebilirsin. (memory read write). Bunu yapmak için de programda istediğin alana ait sabit offsetleri bulman gereklidir.

Son düzenleme:

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
3
fy
windowd application hook kullanabilirsin.Baska bir sekilde yapilacagini sanmiyorum ayrica bir proses ile baska bir prosesse erişimm izni verilebiliyor mu tam olarak bilgim yok arastirmak lazim.

Son düzenleme:

harman1999

Katılımcı Üye
1 Eyl 2014
726
0
Tüm arkadaşlara cevap verdiklerinden dolayı teşekkürlerim'i sunarım. Fakat Anlaşılmadığımı düşünüyorum veyahutta dedikleriniz benim konumla ilgili fakat ben yazdıklarınızı anlıyamadım :) , yapmak istediğim işlemi kısaca örneklendirmek istiyorum ben c# 'dan yazmıs olduğum programla belirli bir saniyede bir bilgisayarda çalışan (o an aktif olan) txt yani not defterinin içine programda yazmış olduğum metni yazdırıp enter tuşunu kullandırmak istiyorum olay kısaca bu şekil açıklamış olayım.

Not:Txt dosyasına yaptırılmayacak bu işlem bilgisayarda açık olan bir programın gerekli yerine yazdırılıp entere basmak hedeflendiriliyor.

harman1999

Katılımcı Üye
1 Eyl 2014
726
0
Bu işlemi makro yazarak ne kolay şekilde halledebilirsin. Sendkeys kullanarak istediğin metni yazdırabilir ve mouse un koordinatlarını değiştirip istediğin yere tıklatarak yapabilirsin. Üstelik bu işlemler zamanını bile almayacaktır.

SendKeys Kullanımı

Mouse Yönetimi

Bu linklere bakarak istediğin işlemi yapabilirsin.

Özür dilerim , mesajınızı yeni gördüm teşekkür ederim göz atacagım hemen.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.