Yazılım | Programlama C# İle Bir Programa Nasıl Etki Edebilirim ? (Başka bir programa yazı yazdırmak)

harman1999

Katılımcı Üye
1 Eyl 2014
726
0
Merhaba , tht ailesi ben c# ile bir programa etki etmek istiyorum , yazı ile çok fazla bu durumu açıklayamadığım için aşağıya bir görsel bırakıyorum.
Fco6LM.png

Amacım C# da bir program yazıp resimde siyah kutu içerisine aldığım yere belirli zamanlarda yazı yazdırıp enter tuşuna basmasını istiyorum , fakat C# la bu programa nasıl etki edeceğim hakkında bir bilgim yok bu konuda sizlerden yardım talep ediyorum.

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
programın ön planda olması beni rahatsız etmeyecekse; bu programın penceresini ön plana alırdım gerekli WinAPI fonksiyonu ile sonra programdaki textBox'a gelene kadar TAB tuşunu gönderirdim, textBox'a geldikten sonra da istediğim metni gönderip ardından da ENTER tuşunu yollardım. Bilmiyorum benim metodum ne kadar sağlıklı olur ama denerdim en azından.

harman1999

Katılımcı Üye
1 Eyl 2014
726
0
programın ön planda olması beni rahatsız etmeyecekse; bu programın penceresini ön plana alırdım gerekli WinAPI fonksiyonu ile sonra programdaki textBox'a gelene kadar TAB tuşunu gönderirdim, textBox'a geldikten sonra da istediğim metni gönderip ardından da ENTER tuşunu yollardım. Bilmiyorum benim metodum ne kadar sağlıklı olur ama denerdim en azından.

Merhaba öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim; Yazıcağım programın penceresinin ön planda arka planda olması hiç önemli değil ben bu göstermiş olduğum programa nasıl etki edebilirim WinAPI olayınımı araştırmalıyım ? yani benim merak ettiğim mesele şu benim yazdığım program dısında baska bırının yazdıgı bir program mevcut ki o görseldeki program benim amacım o programın o orta kısmına hangi araçla oraya yazı yazdırım enterletirim mesela selenium olayıyla web browsere etki edebiliyorum fakat bir uygulamaya nasıl etki edebilirim WinAPI dediğiniz olayla mı ?

wither

Üye
1 May 2014
81
24
Makro tarzı uygulama yapacaksan basit fakat direk uygulamaya etki etmek istiyorsan oyunlarda hile yazılımı yaparken kullanılan mantığı kullanacaksın. Gerekli pointerleri bulacaksın daha sonra read/write artık ne yapmak istiyorsan. Tabi o göstertediğin uygulamada user mode koruması yok ise.

Senin için internette böyle bir kaynak buldum. Umarım ingilizcen vardır :)
https://www.unknowncheats.me/forum/...readprocessmemory-and-writeprocessmemory.html

harman1999

Katılımcı Üye
1 Eyl 2014
726
0
Makro tarzı uygulama yapacaksan basit fakat direk uygulamaya etki etmek istiyorsan oyunlarda hile yazılımı yaparken kullanılan mantığı kullanacaksın. Gerekli pointerleri bulacaksın daha sonra read/write artık ne yapmak istiyorsan. Tabi o göstertediğin uygulamada user mode koruması yok ise.

Senin için internette böyle bir kaynak buldum. Umarım ingilizcen vardır :)
https://www.unknowncheats.me/forum/...readprocessmemory-and-writeprocessmemory.html

Malesef ingilizcem yeterli değil. Yapmak istediğim şeyi detaylandırmak isterim ; Mause(imleç) Belirli bir kordinata gidicek(oda resimde siyah kutu içerisine aldığım yer) sonra oraya 1 kere tıklıcak ve textbox içindeki yazmış olduğum yazıyı alıp oraya yapıştırıcak ve enter butonuna tıklıcak makro işi daha çok benziyor buna gibi , fakat makrodada neler kullanıldıgı hakkında bir fikrim yok amacım bu olayın ismini öğrenebilsem olayı araştırıp öğreneceğim :)

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
Merhaba öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim; Yazıcağım programın penceresinin ön planda arka planda olması hiç önemli değil ben bu göstermiş olduğum programa nasıl etki edebilirim WinAPI olayınımı araştırmalıyım ? yani benim merak ettiğim mesele şu benim yazdığım program dısında baska bırının yazdıgı bir program mevcut ki o görseldeki program benim amacım o programın o orta kısmına hangi araçla oraya yazı yazdırım enterletirim mesela selenium olayıyla web browsere etki edebiliyorum fakat bir uygulamaya nasıl etki edebilirim WinAPI dediğiniz olayla mı ?

bu siteyi öneririm winapiler için; https://pinvoke.net/default.aspx/user32.SetForegroundWindow

Kod:
[DllImport ("user32.dll")]
static extern int SetForegroundWindow(IntPtr hWnd);

Process pc = Process.GetProcessesByName("senin_metin_gonderecegin_program_ismi")[0];

SetForegroundWindow(pc.MainWindowHandle);
    SendKeys.SendWait("{TAB}");  //txtboxı bulana kadar tab gönder.
        SendKeys.SendWait("{TAB}");
SendKeys.SendWait("yazılacak metin");
        SendKeys.SendWait("{ENTER}");

harman1999

Katılımcı Üye
1 Eyl 2014
726
0
bu siteyi öneririm winapiler için; https://pinvoke.net/default.aspx/user32.SetForegroundWindow

Kod:
[DllImport ("user32.dll")]
static extern int SetForegroundWindow(IntPtr hWnd);

Process pc = Process.GetProcessesByName("senin_metin_gonderecegin_program_ismi")[0];

SetForegroundWindow(pc.MainWindowHandle);
    SendKeys.SendWait("{TAB}");  //txtboxı bulana kadar tab gönder.
        SendKeys.SendWait("{TAB}");
SendKeys.SendWait("yazılacak metin");
        SendKeys.SendWait("{ENTER}");

çok teşekkür ederim deniyorum :)

wither

Üye
1 May 2014
81
24
Malesef ingilizcem yeterli değil. Yapmak istediğim şeyi detaylandırmak isterim ; Mause(imleç) Belirli bir kordinata gidicek(oda resimde siyah kutu içerisine aldığım yer) sonra oraya 1 kere tıklıcak ve textbox içindeki yazmış olduğum yazıyı alıp oraya yapıştırıcak ve enter butonuna tıklıcak makro işi daha çok benziyor buna gibi , fakat makrodada neler kullanıldıgı hakkında bir fikrim yok amacım bu olayın ismini öğrenebilsem olayı araştırıp öğreneceğim :)

Mouse eventi için şu sitedeki kodları incelersen işine yarayacağını düşünüyorum.
https://stackoverflow.com/questions...-click-c-sharp-without-using-a-mouse/15146403

Mouseyi belirli bir noktaya götürmeyide pointerler ile yapacaksın.

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
Mouse eventi için şu sitedeki kodları incelersen işine yarayacağını düşünüyorum.
https://stackoverflow.com/questions...-click-c-sharp-without-using-a-mouse/15146403

Mouseyi belirli bir noktaya götürmeyide pointerler ile yapacaksın.

mouse ile uğraşmaktansa tab keyini göndermesi daha iyi olur, çünkü programın pencere konumu sabit kalmalı eğer mouse ile yapacaksa ama tab keyini gönderirse böyle bi zorunluluktan muaf olur. Yine de öneriniz için sağolun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.