c# öğrenemiyorum

batknbks06

Üye
24 May 2016
74
0
New York
Arkadaşlar bende mi suç var anlamadım ki...

Yazılıma onca merakımın olmasına rağmen bir şunu öğrenemedim.

C# için udemy'den ders satın aldım olmadı
pdf ye baktım olmadı

bir türlü öğrenemıyorum.

Orta seviye öğrendikten sonra karşıma farklı farklı c# kodları çıkıyor
ve ben kuşkuya düşüyorum acaba öğrenemedim mi ? Gibi .

Lütfen yardımcı olun
bir şeyler önerin ://///

AGULER

Üye
16 Tem 2016
101
1
Değerli dostum; birçok pekiştirmeden sonra şüphelerin de kalmayacak. Şüphe insanı korkuya, korku insanı ölüme götürür. Bunu asla unutma. Beynimiz bazlı dosyaları pekiştirmek, daha iyi analiz etmek için sanki onu unutmuşuz veya tam öğrenememiş gibi hissetmemize olanak sağlayabilir. Rahat ol. Bir kaç dersten sonra birşeyin kalmaz. Allah'ın izni ile C#'da yolunu başarı ile sonuçlandırırsın. :) Moral bozmak yok...

AGULER

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
1
13
Mars
C# çok farklı alanlara hitap eden bir dil. Görüntü işleme, ses analizleri vs çok geniş alanı var. Hepsini öğrenmen imkansiza yakin.

Çok pratik yapman gerekiyor. Kod yazmadan ogrenemezsin. Bir işi birden fazla kodla yapabiliyoruz. Bunların detaylarını öğren bence

UnknownRight

Katılımcı Üye
17 May 2018
349
0
Hazır Kodları İnceleyin .
Satırları Tek Tek Okuyun Şu Kod ne İşe Yarıyor .
Şu Kod Ne İçin Var .
Veya Şu Kodu Atıp Yerine Altarnatif Olarak Hangi Kodu Yerleştirebilirim Gibisin'den Kendi Kendinize Düşünün .
Eğer Cevap Kendiniz'de Değilse İnternetten O Kodun İşlevini Araştırın .
Yazılım Öğrenmek Emek , Sabır Ve Zaman İster Bunlar Siz'de Yoksa Zaten Bırakın Başka Alanlara Yönelin .

batknbks06

Üye
24 May 2016
74
0
New York
Ben c# ' ı oyun yapmak amaçlı kullanmak istiyorum , bu hangi alanına giriyor ?

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim:)
Peki bu hazır kodları nasıl bulacağım ? , daha önce çok araştırmıştım , bulamamıştım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

HeRTeS

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,860
2
Mars
Peki kaynak önerisi veya öğrenme tarzı öneriniz var mıdır?

Merhaba,
Meslek liseleri için oluşturulmuş olan megep adresinden bakabilirsiniz.

Kod:
[URL="http://www.megep.meb.gov.tr/?page=moduller"][CENTER]http://www.megep.meb.gov.tr/?page=moduller[/CENTER][/URL]

Veya açık akademi adlı ortamdan bakabilirsin.

Kod:
[URL="https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/csharp-uygulama-gelistirme.aspx"][CENTER]https://www.acikakademi.com/portal/egitimler/csharp-uygulama-gelistirme.aspx[/CENTER][/URL]

K3YL0CK3R

Katılımcı Üye
24 Eyl 2016
594
0
25
Ankara

Dostum ben bir eğitim kurumundan ders aldım . Ankara'da baya tanındık bir eğitim kurumu . Kaynak önerisi olarak özelden o eğitim kurumunun kitaplarını öneririm . Gayet başarılı bir yayın yapmış başlangıç seviyesi C# ile başlıyor 3 aşamalı kitap her bir kitabı ortalama 150 sayfa . Sana örnekler ve uygulamalar ile anlatıyor c#'ı.

Eğer yardımcı olabilirsem ne mutlu bana .

-Akıncı-

Uzman üye
13 Nis 2013
1,847
12
Antalya
Öğrendiklerini pekiştirmen gerek. Öğrendiklerini basit bir program vs yaparak pekiştirirsen kalıcı olur. Ayrıca programlama öğrenmek azim isteyen bir iştir pes etme asla. Başka sorunun olursa bana ulaşabilirsin.

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
1
16
php island
Şunu da unutmamak gerekir. Herkes terzilik ile uğraşamaz veya berber olamaz. Eğer kafan almıyorsa başaramıyorsan başka alanlara yönelerek aynı şey üzerinde zaman kaybetme derim.

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Sana C# Zor Gelebilir Bana Python...Herkesin Zevkine Ve Tecrübesine Bağlı...Şahsen C#'ın Syntaxını zor buluyorum kendimce çünkü bir liste bile oluştururken çok uğraşıyorsun...

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
9
4,965
Orhun Nehri
öyle kolay öğrenilmiyor zaten
bir bebeği düşün doğduktan ne kadar sonra tam konuşma öğrenebiliyor.
bu da öyle işte sabır gerektirir farklı farklı kaynaklara defalarca bak. sen şimdi bir kitap bitirdiysen başka kitabıda bitir sonra ilk kitaba bir daha dön 1-2 yıl içerisinde prof olursun

18 Mar 2018
133
1

Kaynağını belirle, o kaynaktan günlük dersini oku veya izle, ardından o günkü dersinle yapabileceğin en iyi projeleri yapmaya çalış. Öğrendiğin şeyle ilgili tek bir örnek yapma. İzlediğin veya okuduğun yerdeki örnekten daha farklı bir proje yap, aynısını yapma.

Bu şekilde çalışırsan kendini geliştirirsin, kolay gelsin.

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Sıfırdan yazılıma başlamış birisi isen, C# öğrenmekte zorluk çekebilirsin. Üst seviyeli bir dil seçmelisin. Python, ruby, javascript gibi gibi sana tavsiyem yazılımın mantığını anlamak için bu dillerden birini seçmeli veya syntax daha kolay bir dil seçip onun üzerine yoğunlaşmalısın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.