C qarip sorun

Muxtar57

Katılımcı Üye
3 Tem 2014
770
0
Baku
#incude <stdio.h>
int main(){
char islem;
printf("Islem girin:");
scanf("%c",islem);
printf("Islem=%c\n",islem);
return 0;

}

Arkadaslar bu kodda neyi yalnis yaziyorum anlamadim qarip olarak bende islem icin birseyler girmemi beklemiyor programi sonlandiriyor sorun nedi acaba?

DEADMAN134

Kıdemli Üye
25 Şub 2016
2,843
0
Nereye
Kod:
#incude <stdio.h>
int main()
{
char islem;
scanf("%c",islem);
return 0;

}

Kardesim küme parantezleri aşşağıda olmalı hatırladığım kadarıyla (çoktan pratik yapmıyorum C üzerinde)

n3pix

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,079
0
Aydın
Kod:
#incude <stdio.h>
int main()
{
char islem;
scanf("%c",islem);
return 0;

}

Kardesim küme parantezleri aşşağıda olmalı hatırladığım kadarıyla (çoktan pratik yapmıyorum C üzerinde)

girintilere dikkat et. int main(){} arasındakiler bir tab uzaklıkta olacak.

Programda yazım önemli değildir, bilakis boşluk ve tab kullanımı. Yan yana tek satırda bile tüm hepsini yazabilirsin, Büyük küçük ayrımı olabilir fakat yine de boşluk ve tab fazla önemsizdir.

xerwan

Yeni üye
19 Mar 2017
16
0
sorununun çözümünü buldum kardeşim incude değil include olacak dikkat et. birde scanf içine & işaretini koymayı alışkanlık haline getirirsen sorun kalmaz.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.