C# Sql bağlantısı

GoRqi

Üye
17 Ara 2012
241
0
Selam Aleyküm arkadaşlar C# baslamaya karar verdim internet üzerinden dersler ve konuları inceleyerek kendi çapımda takılıyorum şuan.Sql üzerinde degişiklik yapabilecegim bi program üzerinde çalısıyorum ama takıldıgım bir konu var.
Program ilk açıldıgında SQL baglantı sayfası geliyor zaten.
0NLJXo.png

Başarılı bi şekilde baglantı yapıldıktan sonra birinci işlem menüsü geliyor
R9Bzd6.png

Burada Karakter islemlerini seçtikten sonra gelen formda gerekli yerlere sql dan veri çekmek istiyorum
kLJyJy.png

Sorunum tam da burada başlıyor. Yani ben her işlemde kullanıcıdan SQL bağlantı bilgilerini girmesini istemiyorum.İşelminde ilk formda girilen sql bilgilerini kullanmak istiyorum. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.Bu ara formlarda ilk formdaki örnk:
host.Text
user.Text
pass.Tex
bunları nasıl kullanabilirim ?
Bu sorular çogunuza göre belki şaka gibi ama bilmeyince olmuyor işte :)
Şimdiden hepinize teşekürler.

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
sql dan tam olarak anlamıyorum ama sanırım yapamadığın şey şu tıkladıktan sonra o formdaki textboxların dolmasını istiyosun. karakter bilgi formundaki dolmasını istediğin modifiers ayarını public yap.

İŞLEM formundaki linklabelin click eventinede şöyle yapabilirsin
Kod:
Form3 krktrbilgi = new Form3();
krktrbilgi.maxlevel.text = "burasıda sqlden çektiğin bilgi ile doldurucan artık nasıl çekiliyorsa :D";
krktrbilgi.ShowDialog(); //en son olarakta formu açıcaksın

yapmak istediğin şeyi yanlış anlamış olabilirim sadece örnek verdim sql hakkında bir bilgim yok.

GoRqi

Üye
17 Ara 2012
241
0
sql dan tam olarak anlamıyorum ama sanırım yapamadığın şey şu tıkladıktan sonra o formdaki textboxların dolmasını istiyosun. karakter bilgi formundaki dolmasını istediğin modifiers ayarını public yap.

İŞLEM formundaki linklabelin click eventinede şöyle yapabilirsin
Kod:
Form3 krktrbilgi = new Form3();
krktrbilgi.maxlevel.text = "burasıda sqlden çektiğin bilgi ile doldurucan artık nasıl çekiliyorsa :D";
krktrbilgi.ShowDialog(); //en son olarakta formu açıcaksın

yapmak istediğin şeyi yanlış anlamış olabilirim sadece örnek verdim sql hakkında bir bilgim yok.
şöyle diyelim.Arama kısmına CharID veya CharName yazdım ve 'ARA' butonuna tıkladıgımda
sql dan aradıgım ID daki satırdan istedigim bilgileri çekip gerekli textbox lara yazcak.
Ama bunu yaptıracak kod benden sql baglantı bilgisi istemiyecek yani ilk form da girilen sql bilgilerini kullanacak
kLJyJy.png

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.