Yazılım | Programlama C# ta bunu nasıl yapabilirim

22 Ağu 2017
88
0
22
Konya
Selamın Aleyküm direkt olarak konuya giriyorum arkadaşlar zaten uzun süredir çok fazla konu açtım kusura bakmayın :)

elimdekileri size şu şekilde sıralayayım;
form1 de bulunan datagridview
form2 de şifre girilmesi isteyen bir form (textbox + buton)

datagridview de seçili bir satır olacak ve sil butonuna basıldığında form2 açılacak textboxa şifre gireceğim sil butonuna bastığımda eğer şifre doğru ise datagridview deki veri silinecek eğer yanlış ise hata kodu verecek. if else diyeceksiniz biliyorum lakin sorun şu ki form2 ye form1 deki datagrid i çağıramıyorum çıkmıyor bir türlü internettede pek bulamadım yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen şimdiden teşekkür ediyorum iyi forumlar

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Butonun içinede DGV'nin indexini findle sonra form2 oluştur ve aç şifre doğru ise bir bool türünde değişken oluştur pC = true olarak atama yap form1'e gönder orda kaldığın yerden if(pC) kontolünü yap ve remove kullan kaldır. Mantık olarak bu şekilde, kodları istersen vermem bana zamanında kimse vermedi ve benim kadar bile anlatmadı. Eğer bu dediklerimden bir şey çıkartıp yapamıyorsan otur en baştan başla.

Son düzenleme:
22 Ağu 2017
88
0
22
Konya
Butonun içinede DGV'nin indexini findle sonra form2 oluştur ve aç şifre doğru ise bir bool türünde değişken oluştur pC = true olarak atama yap form1'e gönder orda kaldığın yerden if(pC) kontolünü yap ve remove kullan kaldır. Mantık olarak bu şekilde, kodları istersen vermem bana zamanında kimse vermedi ve benim kadar bile anlatmadı. Eğer bu dediklerimden bir şey çıkartıp yapamıyorsan otur en baştan başla.
öncelikle teşekkür ediyorum yardımın için lakin bu kadar yükselmenize gerek yok. söyledikleriniz biraz kapalı oldu benim için ama söylediğiniz terimleri de inceleyip bir mantık kurmaya çalışacağım yine yardımcı olmak isteyen arkadaşlar için görüşlerim hala açıktır. iyi forumlar

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
öncelikle teşekkür ediyorum yardımın için lakin bu kadar yükselmenize gerek yok. söyledikleriniz biraz kapalı oldu benim için ama söylediğiniz terimleri de inceleyip bir mantık kurmaya çalışacağım yine yardımcı olmak isteyen arkadaşlar için görüşlerim hala açıktır. iyi forumlar

Ne yükselmesi yahu? Arkada müzik çalıyor... Bir elimde yulaf ve süt karışımı yemeğim... Diğer yanımda muhabbet kuşum... Gerileceğim, yükseleceğim bir ortam yok vallahi :D

22 Ağu 2017
88
0
22
Konya
Ne yükselmesi yahu? Arkada müzik çalıyor... Bir elimde yulaf ve süt karışımı yemeğim... Diğer yanımda muhabbet kuşum... Gerileceğim, yükseleceğim bir ortam yok vallahi :D
Neyse ben yanlış anladım o halde kusura bakma. Sorun çözülmedi bu arada yapamadım. yardımcı olabilecek var mı ? dediklerinizi araştırdım hatalar çıktı iyice sarpa sardı hepsini sildim düşünüyorum öyle saat 12.30 da yapmaya başladım 3 oldu saat hala yapacağım :uzgun

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Üstad bekle... Lisans sistemi yapıyorum... Sil baştan anlatmak lazım...

Ama çok ufak bir ipucu; eğer başka bir "class"tan - formlar da class'tır - erişilmesini istiyorsan, o component'ın özelliklerinde "Modifiers" private olmamalıdır. Ama bu "kötü tasarım" dediğimiz şeydir. Çok nadir durumlar haricinde hiç bir component kendi formu haricinde erişilememelidir.

Sen de diğer form tarafından çağrılacak bir "public" metod yazarsın. İşi o yapar. Ne yazık ki örnek için akşamı beklemen lazım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.