Çözüldü C# Textbox a harfleri sağdan sola yazdırma

25 Mar 2018
231
1
Ötüken
Merhabalar

Kendi planladığım yoldan giderek Göktürkçe öğreten bir program tasarlıyorum.Göktürkçe fontları indirip kurdum her şey tamam.Fakat kullanıcının da Göktürk harfleriyle yazması gerek onun için bir klavye tasarladım.Göktürk alfabesi sağdan sola yazılır Arap alfabesi gibi ama ben yazarken aynen Latin alfabesinde olduğu gibi soldan sağa doğru yazıyor.Ben mesela "ali" yazacağım ama textboxa "ila" olarak yazılacak Göktürkçede doğru olması için.Bunu yapmak istiyorum.

Kod:
string metin = textBox1.Text;
            for (int i = metin.Length - 1; i >= 0; i--)
             {

textBox1.Text = textBox1.Text + metin[i];
             }
Kod:
string kelime = textBox1.Text;
            string terskelime = "";
            for (int i = kelime.Length - 1; i >= 0; i--)
             {
                   terskelime += kelime.Substring(i, 1);
             }
            textBox1.Text = terskelime;
Anlık çevirmesi için bu kodları sırayla timer a uyguladım ama yine olmuyor.

Bunu nasıl yapabilirim ? Bir türlü yapamadım .Yardımcı olursanız sevinirim

25 Mar 2018
231
1
Ötüken
Konuyu inceledim bu kodun yaptığı işlemi uygulamıştım.Yanılmıyorsam üstte bahsettiğim kodlarla aynı görevde.Yapmak istediğim ;harfleri sağdan sola yazmak kullanıcı textboxa yazarken harfler sağdan sola yazılacak mesela klavyeden "turkhackteam" yazılırken textbox "maetkcahkrut" olarak yazacak anlık bir şekilde amacım bu fakat yapamadım bir türlü.:uzgun

Pesa

Üye
3 Ara 2020
77
5
C:\
Merhaba, aşağıdaki kodu Textbox1'e yapıştırın ve Textbox2'ye ters bir şekilde çıktı olarak verecektir iyi forumlar.

Kod:
           int mtnuznlk, i;
            string yazi, tyazi = "";
            mtnuznlk = textBox1.Text.Length;
            yazi = textBox1.Text;
            mtnuznlk--;
            for (i = mtnuznlk; i >= 0; i--)
            {
                tyazi = tyazi + yazi[i].ToString();
            }
            textBox2.Text = tyazi;

Son düzenleme:
25 Mar 2018
231
1
Ötüken
Merhaba, aşağıdaki kodu Textbox1'e yapıştırın ve Textbox2'ye ters bir şekilde çıktı olarak verecektir iyi forumlar.

Kod:
           int mtnuznlk, i;
            string yazi, tyazi = "";
            mtnuznlk = textBox1.Text.Length;
            yazi = textBox1.Text;
            mtnuznlk--;
            for (i = mtnuznlk; i >= 0; i--)
            {
                tyazi = tyazi + yazi[i].ToString();
            }
            textBox2.Text = tyazi;
"Oh be" diyorum şimdi oldu çok teşekkür ederim var olun :)

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
Çözüldüğüne sevindim. Tek satır şeklinde de yapılabilir. Textbox1'in TextChanged eventine böyle de yazabiliriz :
Kod:
textBox2.Text = new string(textBox1.Text.Reverse().ToArray());

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.