C# Veritabanı ile Listeleme

ByJoker27

Üye
25 Şub 2016
148
0
DÜNYADAN
Merhaba arkadaşlar evdeki bilgisayarımda kullanmak için oyun-program başlatıcı bir program yazmaktayım.
Ama bir sorunum var :(
Oyunları ve programları veritabanına kaydedip ekleyip-silmek istiyorum, nası yapabilirim?
Yardımcı Olursanız sevinirim.
Birde bu programa başka hangi özellikler ekleyebilirim ,Nasıl tasarımını güzelleştirebilirim ve Program çok geç açılıyor onu nasıl düzeltebilirim? :mutsuz

d9R66A.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Entity framework - dapper - ado.net kullanarak yapabilirsin.

OOP ye linq ya vs hakim değilsen ef yi es geç.
C# dilinin özelliklerini bilmiyorsan dapperi es geç.

Biraz sql biliyorsan birazda c# bilgin varsa ado.net ile SqlConnection kurabilirsin.

argubb

Üye
9 Ara 2017
80
0
.
Merhaba arkadaşlar evdeki bilgisayarımda kullanmak için oyun-program başlatıcı bir program yazmaktayım.
Ama bir sorunum var :(
Oyunları ve programları veritabanına kaydedip ekleyip-silmek istiyorum, nası yapabilirim?
Yardımcı Olursanız sevinirim.
Birde bu programa başka hangi özellikler ekleyebilirim ,Nasıl tasarımını güzelleştirebilirim ve Program çok geç açılıyor onu nasıl düzeltebilirim? :mutsuz

d9R66A.png
Hocam veritabanına açmak istediğinin oyunun .exe'sinin uzantısını alıp kayıt edip daha sonra veritabanından o yolu çağırdında çalıştırma ihtimalin var ama bunu nasıl bir algoritma ile yaparsın sana kalmış.

ByJoker27

Üye
25 Şub 2016
148
0
DÜNYADAN
Entity framework - dapper - ado.net kullanarak yapabilirsin.

OOP ye linq ya vs hakim değilsen ef yi es geç.
C# dilinin özelliklerini bilmiyorsan dapperi es geç.

Biraz sql biliyorsan birazda c# bilgin varsa ado.net ile SqlConnection kurabilirsin.

Bana Yardımcı Olabilirmisiniz.
Sql filan hic birsey bilmiyorum :(
Ama bu programi yazmaya cok heveslendim.
Xml ile'de varsa o daha iyi olur.
Acces filan.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.