Çağımızın En Çok Subliminal Mesaj İçeren Çizgi Filmi: Esrarengiz Kasaba! // Froster

FrOsTeR

Kıdemli Üye
5 Haz 2015
2,022
0

Çok masum duruyor öyle değil mi? Bu konu da ne kadar masum olduğunu göreceğiz :)
Öncelikle şunu söyleyeyim, bu çizgi film de mesajlar gizlenmeye uğraşılmıyor. İşte karşınızda saf enerjiden oluşan ve yenilemez bir varlık olarak geçen tek gözlü üçgen Bill Chipper.

Bu yaratık insanlarla anlaşma yapıp onları kandırarak vücutlarına girmek gibi çılgın şeyler yapan bir şey. Örnek birinin vücuduna girdiği zaman:

Ve bu Bill in amacı o boyutu ele geçirmek ve bunun kehaneti çok önceden yapılıyor.

Şimdi şu Bill e biraz daha göz atalım.

Bu da Bill in tekeri. Ortalıktan kaybolurken bunu döndürerek gidiyor. Şimdi tekere yakından bakalım.

Bazı semboller var değil mi? Peki nedir bu semboller? Gelin beraber bakalım.

Bunlar ana karakterler. Ve Bill bunlara hep sembolleriyle hitap ediyor. Çam ağacı, Göktaşı, Soru işareti vs.
Şimdi de Bill in ünlü sözünü duyalım:
Remember! Reality as an illusion, the universe is a hologram. Buy gold!
Bununla gaza gelip hayat felsefesine dönüştüren çocuğun psikolojisini birde siz düşünün?
Bu kadarla da bitmiyor tabi. Şu çembere bir daha bakın bakalım ne görüyorsunuz?

Konuşmama gerek yok sanırım?

Biraz da Bill in fotograflarını atacağım ki nasıl bir şekilde sunulduğunu anlayın.

Şimdi de Bill i bir kenara bırakalım. Gelin çizgi filmdeki sübliminal mesajlara bakalım ne dersiniz?

Dipper ın ikizi Mabel, terk edilmiş bir markette ikizi ve diğer arkadaşlarıyla eğlenirken üretimi durdurulmuş yasaklı bir abur cubur bulur.

Bunu yediğinde sersemler ve rüya tarzı bir şey görür.

Yandaki köpek havlama tarzında anlaşılmayan sesler çıkarır. Bu sübliminal mesaj türüne "Backward Message" yani "Tersten mesaj" denir. Köpeğin konuşmalarını tersten oynattığınızda çıkan şey:
Must Distrust Grunkle

Türkçesi: Harika amcaya güvenilmemeli

Peki kim bu harika amca? Dipper ve Mabel amcalarına bu şekilde sesleniyor: Harika Amca Stan!

Devamını ilerde 2. konuyu açıp göstereceğim. Hepsi bu kadar değil, 2-3 şey daha var.

KurokoTetsuya

Kadim Üye
23 Nis 2015
5,028
2
SGA
Bu tersten mesaj kismi sanirim bir kelimeyi teraten okumak oluyor. Yani Harika Amca yerine acma akirah gibi. Bir bolumde de robbie wendy'i bu yontemle sevgilisi yapmisti. Birde 1.resimdeki sari ve ucgen camlarin oldugu yerde ucgenlerde goz de bulunmakta.

FrOsTeR

Kıdemli Üye
5 Haz 2015
2,022
0
Bu tersten mesaj kismi sanirim bir kelimeyi teraten okumak oluyor. Yani Harika Amca yerine acma akirah gibi. Bir bolumde de robbie wendy'i bu yontemle sevgilisi yapmisti. Birde 1.resimdeki sari ve ucgen camlarin oldugu yerde ucgenlerde goz de bulunmakta.

Yani zaten çizgi filme genel olarak baktığında bile rahatça gözüküyor. Mesela bir bölümde çocuk eline kalkanı alıyor, ardından bir bakıyorsun kalkanın üstünde üçgen içinde göz var. Kapının camında mason işareti vs.
Finali çıkmış birde bunun. Onda bile mesajlar var ancak filmin bitmediğine dair biraz daha. Bu tarz mesajlardan Between the Pines adında bir özel bölümde bahsediliyor. Bizzat yapımcı konuşuyor.

dorukyurdusen3

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
577
0
Bu çizgi filmi ben de görmüştüm ve yani Disney'in nasıl izin verdiğini bile anlamadım.
Ya da Amerika hükümeti, ya da en ufak bir şeyde youtube'yi kapatan bizim devletimizin bunun yayınlanmasına izin verdiği...
Çizgi filmin introsunun sonunda bile tam ekran kararırken 1 saniyeliğine beyaz bir illuminati simgesi çıkıp anında geri gidiyor.

FrOsTeR

Kıdemli Üye
5 Haz 2015
2,022
0
Bu çizgi filmi ben de görmüştüm ve yani Disney'in nasıl izin verdiğini bile anlamadım.
Ya da Amerika hükümeti, ya da en ufak bir şeyde youtube'yi kapatan bizim devletimizin bunun yayınlanmasına izin verdiği...
Çizgi filmin introsunun sonunda bile tam ekran kararırken 1 saniyeliğine beyaz bir illuminati simgesi çıkıp anında geri gidiyor.

İntro sonunda belli olduğu için pek sıkıntı çıkmaz. Fakat bir tek onunla bitse keşke.. İntro sonunda fısıldaşmalar duyuluyor. O fısıldaşmaları yavaşlatıp sesini yükseltince bölümle ilgili cümleler çıkıyor. Bölüm sonunda da bir resim çıkıyor ve altta sayılar. Onlarda aynı şekilde.

İzin verme işi benim anlamadığım şeylerden. ATV dizisinde açık açık s** yazıyor ve önde türbanlı.. Verilmek istenen mesajı siz anlayın. Ama kanal sapa sağlam yerinde duruyor.

HckerHardLose

Kıdemli Üye
6 Tem 2014
2,905
1
127.0.0.1
Bu tarz içerikler olsa da çok zevkli geliyor izlemesi ama :(
Birde böyle bakın belki ilginizi çeker...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=KzWrQW0dJow[/ame]​

dorukyurdusen3

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
577
0
İntro sonunda belli olduğu için pek sıkıntı çıkmaz. Fakat bir tek onunla bitse keşke.. İntro sonunda fısıldaşmalar duyuluyor. O fısıldaşmaları yavaşlatıp sesini yükseltince bölümle ilgili cümleler çıkıyor. Bölüm sonunda da bir resim çıkıyor ve altta sayılar. Onlarda aynı şekilde.

İzin verme işi benim anlamadığım şeylerden. ATV dizisinde açık açık s** yazıyor ve önde türbanlı.. Verilmek istenen mesajı siz anlayın. Ama kanal sapa sağlam yerinde duruyor.

Yeni bir Johnny Bravo görüyorum sanırım.
Gökdelenlerde oturmayın arkadaşlar :D

Anka Team1

Uzman üye
21 Şub 2016
1,556
0
İstanbul
kardeşim çok doğru bir konu paylaşmışsın eline sağlık bağımlılık yapıyor sübliminal mesajlar yüzünden :)

Muhrip

Üye
3 Ara 2015
222
0
Toplumu kontrol altına alıp, Deccal'in gelişini kolaylaştırıyorlar. Bu tür mesajlar içeren dizi, film vs. yapılmasını, Rockefeller, Rothschild gibi Dünya'da sözü geçen aileler istiyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.