Çalıntı kredi kartıyla suçlanıyorum

Stabil07

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
293
0
İstanbul
selamun aleyküm geçen ay koton denilen şirketten aranmışım duymadım sonra ben onları aradım baktım koton vs diyor beni aramışsınız dedim yetkili kişiye aktarıyorum dedi**** sizmisiniz dedi evet dedim buyrun dedim işte 2 milyarlık bu bu alışveriş yapılmış ben dedim "benmi yapmışım bunu" şaşırdım baya evet sizin adınıza yapılmış biz bu 2 milyarı yatırmanızı isiyoruz yoksa savcılığa başvurucaz adamlar sizin adresinizden yapılmış teslima adresi sizin adresiniz diyor ben 8 de okuldan çıkan biriyim ve bunları duyunca şok oldum kendi wifi ağımın ismi kendi adım soy adım baglanmadan biri benim adımı soy adımı görüyor yani öyle wifi ismi bunu nasıl yapmış olabilirler bilgilerim çalınıp adıma kimlik felan çıkartıp bunu yapmış olabilirlermi ama aklımın ermediği bir yer var adamlar diyor sizin eviniz teslimat yeri ben 1 de okula gidip 8 de çıkan bir insanım okul saatlerim böyle yani aklım almıyor bunu kim yapabilir ben bunlara işte dedim taksit yapın benim sınav haftam zaten milletin pisligiylemi ugraşıcam ilk taksiti vereyim size şuan rahasız etmeyin beni şimdi bana 2. taksit geldi diyor bende suçsuzum birşeyden haberim yok bu durumda ne yapmam lazım dava açarlarsa açsınlar adalet yerini bulur böyle birşey ile hiç alakam olmadı EK OLARAK KOTONDAN ÖNCEDEN 3 KERE ARANDIM BÖYLE BÖYLE SİPARİŞİNİZ VAR DEDİLER HAYIR BEN HİÇ BİR SİPARİŞ VERMİYORUM DEDİM SONRA BEN BUNU MÜŞTERİ HİZMETLERİNE SÖYLEYİNCE İPTALİ SAĞLANAN SİPARİŞMİŞ ONLAR AMA BEN ONLARIN TARAFINA HİÇ BİR SİPARİŞ VERMEDİĞİMİ BELİRTİYORUM NAMUSSUZLAR HALA YOLLUYOR KİM YAPMIŞ İSE BUNU BU KOTON PARASINI ALMIYOR MU DAHA NEYİN PEŞİNDE YADA BANKA GERİMİ ALIYOR PARAYI BUNDAN

Son düzenleme:

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
kafam basmıyan biri var . Biri senin adına alışveriş yapmış ama senin adına kart değil çalıntı karttan.

1:Çalıntı karttan nasıl ödeme geçilebiliyor !
2:çalıntı kartın sahibi yerine neden sen aranıyorsun (Bankadan iletişim bilgileri filan )

elden para almaya çalışıyorlar.Dolandırıcılık açık ve net . Polise gidip konuşmalısın nasıl bir yön izleyeceğin konusunda. Burada vakit kaybetmenin anlamı yok .

Stabil07

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
293
0
İstanbul
Kardeşim benim tahminimce biri senin bilgilerini kullanarak alışveriş yapmış. Kargo şirketleri işlerini düzgün yapmıyor. Bende internetten sık sık alışveriş yapan birisiyim. Kargocu geliyo şu şu senmisin diyo veriyo gidiyo. Bazen imza alıyor. Ben daha kimlik isteyen kargo şirketi görmedim. Ama benim anlamadığım parası ödenmeyen bir kargo nasıl teslim ediliyor? Bence hakkını ara beş kurus para ödeme. Biraz uğraştırır ama başka seçenek yok. Birde bilgilerini daha gizli tut. Wifi bilgilerini değiştir.

dostum adamlar açık açık diyor ki birisi o ne oluyor 3 haneli kredi kartı kodumu ne varmış onunla alışveriş yapmış internetten adres olarakta benim adresim var benim wifi ağımın ismi KENDİ ADIM VE SOY ADIM ÖRNEK VERİM EMİN EREN DİYE WİFİ İSMİM ADAMLAR SİZİN ADRESİNİZDEN TESLİM ALINMIŞ DEDİ AMA BEN SAVCILIGA GİDERSEM ÇOK UGRAŞIRIM AVUKATA VESAİRE YANİ PARAM YETMEZ LİSE 3 ÖGRENCİSİYİM ZATEN BEN DAVA AÇSINLAR MAHKEMEDE KARGO ŞİRKETİNE VERİLEN BİLGİLERİN İNCELENMESİNİ RİCA EDİCEM VE KOTON BENİ 3 KERE ARADI 3Ü NDEDE BEN SİPARİŞ VERMİYRUM KARDEŞİM DİYİP KAPATTIM HALA GÖNDERMİŞLER AMA EVİME 1 TANE BİLE GELEN KARGO YOK KARDEŞİM

Stabil07

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
293
0
İstanbul
kafam basmıyan biri var . Biri senin adına alışveriş yapmış ama senin adına kart değil çalıntı karttan.

1:Çalıntı karttan nasıl ödeme geçilebiliyor !
2:çalıntı kartın sahibi yerine neden sen aranıyorsun (Bankadan iletişim bilgileri filan )

elden para almaya çalışıyorlar.Dolandırıcılık açık ve net . Polise gidip konuşmalısın nasıl bir yön izleyeceğin konusunda. Burada vakit kaybetmenin anlamı yok .

ama adamların dediği şey internetten yapılıyor bu alışveriş yapan kişi internetten direk ödemeyi yapıyor adres olarak benimkini veriyor benim harddiskim herşeyim kontrol edilebilir açıkca belli birisi benim adıma bu işi yapmış

Stabil07

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
293
0
İstanbul
Konu güncel ben gidip savcılıga başvurup avukat vs ugraşamam ögrenciyim zaten lise 3 ögrencisiyim bunlar bana dava açarsa süreç nasıl oluyor ilk beni nereye çagırıyorlar ben hakkımı sonuna kadar ariyacağım milletin pisligini ben temizliyemem

LordPanda

Yeni üye
14 Mar 2017
23
0
Ankara
Kardeşim gidip dava aç hatta sana bunu yapan dolandırıcının üzerinede ayrı dava aç pek bilmiyorum fakat sonuna kadar kovala işi bir avukatla görüşmeni isterim senin için yararlı olacaktır

Stabil07

Katılımcı Üye
31 Ağu 2014
293
0
İstanbul
Bir filmde görmüştüm. Rüşvetle suçlanan adam, suç iddiasında bulunana diyor ki"Bir şeyden suçlu olmak başka, suçlanmak başka". Rahat ol; müddei(iddialı), iddiasını ispatlamakla mükelleftir.

ben ilk olarak dava açarlarsa mahkemede o kargo şirketi hangi kargo ile geldiyse artık oradaki tc bilgilerine ve imzalara bakılmasını isteyeceğim ek olarak önceden 3 kere koton şirketinden arandığımı ve benim kendi adıma hiç bir sipariş vermediğimi belirttim adamlar onlar iptal olan siparişler dese bile ben bunu onlarada belirttim hiç bir sipariş vermediğimi ek olarak kendi wifi ağımın ismi kendi isim ve soy ismim birisinin suçu benim üstüme yığdığınıda açıkca belirticem hakkımı sonuna kadar savunucam yani böyle bir şey ilk defa başıma geliyor sabıkam bile yok evime bir kargo vesaire gelmedi gelsede zaten kim alacak bunu ben 8e kadar okuldayım okuldan başka bir işim yok zaten gidip kargo şirketindeki bilgileri incelesinler anlarlar kimin haklı olduğunu

MenaR

Katılımcı Üye
20 Şub 2012
535
0
Kardeşim kredi kartıyla yapılan alışverişte mağaza senden para talep etmez parayı ödemedin diye. kredi kartı borcun gelir ödemezsen banka hacze gider bu bir.
İkincisi numarayı geri aramak yerine internetten koton un resmi müşteri hizmetleri hesabına ulaş yada telefon numarasına bak. Bir bankanın maili gibi sahte maille dolandırılmaya çalışıldım 2 ay önce bankanın resmi onaylı twitter hesabına durumu yazınca olay ortaya çıktı.

Üç: adamlara eğer senin gerçekten bir borcun olsa şimdiye kadar çoktan haciz gelirdi. Sakın para ödeme. İlgili yerlere dilekçe ver şikayette bulun.

Ama hepsinden önce: wifi adını değiştir :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.