Call to undefined function mcrypt hatası alıyorum

erdinc03

Yeni üye
5 Ocak 2016
41
0
Öncelikle merhaba çoğu konuda başarıyla medyaya adını duyurmuş değerli Turkhackteam ailesi. Forumumuzu uzun yıllardır takip etmekteyim fakat yenilerde kaydolmak nasip oldu. Şimdi sizlerden yardım istediğim konu şudur;

Ubuntu serverımda kurduğum whatsspy (whatsap takip edici) local host tabanlı uygulamada her şeyi sorunsuz bir şekilde kurdum. Fakat start vermek için 'which php' tracker php komutunu giriğimde whtspayy ın aktif hale gelmesi gerekirken aldığım hata şu şekildedir ;

PHP Fatal error: Call to undefined function mcrypt_create_iv() in /var/www/whatsspy/api/whatsapp/src/whatsprot.class.php on line 2243

Öneri ve yardımlarınızı bekliyorum .

Şimdiden teşekkür ederim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.