Cezayir Devlet Sitesi Çöktümü?

LearnIWant

Üye
11 Ara 2015
218
0
7g54mP.png

Merhaba arkadaşlar http://m-culture.gov.dz/ şu Cezayir devlet sitesinde sql açığı tespit ettim Havij'le taradım tak diye db'yi verdi. admin pass çektim. Admin paneli taradım bitane buldu ama o değildi subdomainle taradığımda hiç scan etmedi, yani taramadı. Sonra tekrar ana domainle falan taramaya çalıştım taramadı. Bi baktım siteye girmiyor. Acaba ip ban falanmı yedim diye proxyle girmeye çalıştım girmedi.

Sorum şu,

Acaba site tararken yorulup çöktü? (Sanmıyorum, okadar kolay çökmemeli)
Yoksa veritabanına girdiğimi anlayıp sunucuyumu kapattılar. (Emin değilim ama olabilir)

Eğer anlayıp sunucuyu kapattlıarsa, herhangi bir cezai işlem uygulanırmı?

Korkmalımıyım? :D

Site: http://m-culture.gov.dz/
Down kanıtı: M-culture.gov.dz - Is M-culture Down Right Now?

Son düzenleme:

LearnIWant

Üye
11 Ara 2015
218
0
siteyi www subdomainine kurmuşlar yani www. ekini silersen girmiyor :D çok basit birşeyi büyütüp konu açmana gülüyorum sadece

vay be ulan böyle dingo webmasterlar binde bir çıkar adamın nerden aklına geldi www ye site kurmak :Çd haklısın bende şimdi farkettim :d teşekkürler dostum

ama ben sitenin direk full urlsini isitdownorright ta taradım down dedi :d ona ne dicez

miay699

Üye
21 Ocak 2011
143
0
vay be ulan böyle dingo webmasterlar binde bir çıkar adamın nerden aklına geldi www ye site kurmak :Çd haklısın bende şimdi farkettim :d teşekkürler dostum

sorun değil olur öyle şeyler... :mml
isitdownrightnow sitesi sadece domain kökünü alır örneğin www.turkhackteam.org yazarsan otomatik olarak www. kısmını siler o yüzden öyle bir sonuç elde ettin

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.