cmd de den ip değiştirme

Blinkz

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
272
0
İstanbul
birçok yerde

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
bunlar la ip değişiyor diye konu buldum ama ben yaptığımda değişmiyor yardımcı olursanz :D

Leopic

Yaşayan Forum Efsanesi
26 Şub 2016
9,948
10
Uygulamayı tekrar tekrar bu şekilde çalıştırmak yerine .bat dosyası oluşturup çift tıklama ile bütün bu işlemleri kısa bir süre içinde yapabilirsiniz.

Masaüstünde yeni bir "Metin belgesi" açın ve içerisine aşağıdaki kodu yazın.

@echo off
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
cls
echo DNS resetleme yapildi.
echo Cikis icin herhangibir tusa basin.
echo IPsorgu.com iyi gunler diler.
pause

dns_resetleme_bat_dosyasi.jpg

Dosyayı farklı kaydet diyerek ismini DNS Reset.bat olarak belirleyin. Oluşan dosya eğer aşağıdaki gibi görünmüyorsa uzantısunu .txt den .bat a çevirmeyi deneyin.

DNS Reset.bat dosyası bu şekilde görünmeli

dns_resetleme_bat_simge.jpg

DNS Reset.bat dosyasını çift tıklayarak çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi cmd.exe açılarak DNS Resetleme işlemlerini otomatik olarak yapacaktır.

dns_resetleme_bat_dosyasi_calisma.jpg

Ek olarak ip için şuna bakabilirsiniz: https://help724.com/ip-adresi-nasil-degistirilir-resimli-anlatim/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.