Cold-Shadow ile Röportaj

FrOsTeR

Kıdemli Üye
5 Haz 2015
2,022
0
FrOsTeR: Öncelikle isminizi alabilir miyim?

Cold-Shadow: Muhammed Furkan.

FrOsTeR: Kendinizi kısaca tanıtabilir misiniz?

Cold-Shadow: İstanbul doğumluyum. 97 depreminden bir kaç ay önce Elazığ'a taşındık, Elazığ'da büyüdüm ve hala Elazığ'da oturuyorum. 18 yaşındayım. Bekarım :D

FrOsTeR: THT ile nasıl tanıştınız?

Cold-Shadow: Elazığ Casper Yetkili Servisinde çalışırken takıldığımız çözümünü bilmediğimiz şeyleri Google'a sorup çözüm arıyorduk. Bi kaç kere çözümü THT de buldum, öyleyle kayıt olup sorunlarımı sorabilirdim buraya. Şansıma üyelikler açıktı ve üye oldum.

FrOsTeR: THT hakkında düşünceleriniz neler?

Cold-Shadow: Bir Anka'cıya bunu sormak büyük hata olsa gerek sabaha kadar seni burada tutabilirim :)
Aile ya aile. Açık,kısa ve net.

FrOsTeR: Pekala :) Nickinizin anlamı ne? Bir hikayesi var mı?

Cold-Shadow: Zamanın da Wolfteam oynardım. 2. Hesabımı açarken yine Google'a oyun nickleri yazdım :D Bunu beğendim, o zamanlar anlamını bilmiyordum sadece görünüşü hoşuma gitmişti. Daha sonradan Soğuk Gölge anlamında olduğunu öğrendim daha da bi sevmeye başladım. Yaklaşık 3-4 yıldır da kullanıyorum.

FrOsTeR: Casper Yetkili Servisinde çalıştığınızı söylediniz. En son kovulduğunuzu söylemiştiniz bana, şu anda hala aynı işinize devam mı etmektesiniz? Etmiyorsanız ne iş yapıyorsunuz?

Cold-Shadow: Evet kovuldum. Ama tekrar geri çağırdırlar, lakin gitmedim. Şuanda Elazığ Adliyesinde çaycılık yapıyorum.

FrOsTeR: Peki işinizden ve aldığınız maaştan memnun musunuz?

Cold-Shadow: Bu kadar özel sorular olacağını tahmin etmemiştim :) Geçimimizi sağlıyoruz çok şükür.

FrOsTeR: Anka Tim'e nasıl alındınız? Bir hikayesi var mıdır?

Cold-Shadow: Foruma kayıt olma hikeyemi duydunuz. Foruma kayıt olduktan sonra Gövde gösterisi bölümü çok ilgimi çekti, insanlar site hackleyip burada paylaşıyordu. Yeni olduğum ve yol gösteren olmadığı için SQL açıklarıyla başlamaya çalıştım yaklış 1 hafta hiç bişey yapamadım. Yalana gerek yok pes ettim. Sonra sürekli yardım merkezinde birilerine yardım etmeye çalışıyordum. Bruteforce diye bişey gördüm site düşürme muhabbeti. Merak ettim ve yine başladım araştırmaya. Bu sefer başarmıştım. İlk sitemi hackledim ve Gövde Gösterisinde paylaştım. Fakat çoğu insan gibi zoneyi yanlış almıştım :) Konu mu -Gensu- Eski nicki 'Black-VR 7 adlı UnderGround nickli yöneticimiz siliyor ben ise tekrar açıyorum. Sonunda düzelttik bu olayı. Sonra içimi bi heyecan kapladı bu sefer 5 site hackledim. Daha sonra Shell basmayı vs. öğrendim. Bir gün yine tesadüf eseri UnderGround Timini gördüm ve yine şansıma alımlar açıktı :) Başvurdum yaklaşık 1 hafta kadar ses seda çıkmadı tabii ben bu arada site hacklemeye devam ediyordum. Birden baktım Ug'deyim. Ug'de iken bayağı çalışıyordum üstlerim gözüne girmeyi başarmıştım. Daha sonra Asistan oldum ve istifa etmek zorunda kaldım. Ailevi nedenlerden dolayı. Ve yine kader bana güldü sorunlarımı hallettim ve tekrar asistandım. Yine çok çalıştım ve artık Gökyüzüne havalanmıştım. Anka olmuştum.

FrOsTeR: Yönetici olmak zor oluyor mu? Belli başlı sorumlulukları olduğunu biliyoruz.

Cold-Shadow: Bazı yerlerde öyle çok sıkışıyoruz ki, özellikle ben biraz sinirli bi yapıya sahibim, sende benim öğrencimdin bilirsin sınıftan. :) Reel hayattaki sıkıntılar fazla olduğu zamanlar da üyeler Forum kurallarına aykırı şeyler yapıp aksini iddaa edip tartışma çıkarınca gerçekten zorlanıyorum.

FrOsTeR: Bilmez miyim :D Forumda örnek aldığınız birisi veya birileri var mı?

Cold-Shadow: -Gensu- adlı UnderGround Tim liderini çok seviyor ve bazı konular da onu örnek alıyorum tabii.. Ama bazı konularda sadece :D
Veteran 7 adlı Saldırı Timleri Genel lideri, gerçekten adetletli davranıyor, Veteran abimini de örnek alırım ve Quinones Abim var. Forumda gerçekten sevilen bir kişilik. Son olarak Solo-Türk abim var :)

FrOsTeR: Buradan üyelere söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Cold-Shadow: Yok :D Forumda olabilir :D

FrOsTeR: Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Cold-Shadow: Teşekkür ederim kardeşim, Allah'a emanet ol. Hata ettiysek affola. :)

FrOsTeR: Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim :)

Cold-Shadow: Rica ederim :)

Cold-Shadow

Kıdemli Üye
8 Şub 2015
3,423
1
26
Bıraksam özel hayatımı kurcalayıp, karıştıracaktın :D

Yüreğine sağlık kardeşim :)

MehmetBey23

Katılımcı Üye
7 Ağu 2015
371
0
Nereye
Merak Etdiğim Birşey Var Cold-Shadow Elazığlı Sendemi Elazığlısın Bu Arada Fırsat Bulursam Bir Ara Cold-Shadow'la Görüşecem :D Yani İş Yerine Gelirim :D Ordan Takip Eder Evini Bulurum :D

FrOsTeR

Kıdemli Üye
5 Haz 2015
2,022
0
Merak Etdiğim Birşey Var Cold-Shadow Elazığlı Sendemi Elazığlısın Bu Arada Fırsat Bulursam Bir Ara Cold-Shadow'la Görüşecem :D Yani İş Yerine Gelirim :D Ordan Takip Eder Evini Bulurum :D

Ben Elazığlı değilim. Nereli olduğumu röportaj yapanım olursa söylerim :trl :p

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.