(Çözüldü) Linux Kurulum Başarısız Oldu

Leonsx

Katılımcı Üye
21 Tem 2013
330
1

Arkadaşlar sistemi kurarken böyle bir hata alıyorum win7 varken kurmuştum böyle bir hata yoktu şuan win8.1 kullanıyorum yardımcı olurmusunuz

REFORMIX

Üye
1 Şub 2015
53
0
USB diske Rufus ile yazdıysan böyle bi' sorun çıkıyor. Win32DiskImager kullanarak yazdığınızda sorunsuz şekilde kuruluma geçebileceğinizi umuyorum. Kolay gelsin... :)

Allah'a emanet. ~ Quest

Son düzenleme:

meltar95

Uzman üye
27 Eyl 2011
1,645
1
C:\windows
Bende de aynı hata çıkıyor çözdüm gibi şuan tekrar kurmaya çalışıyorum sonucu yazarım fakat ben yaptığım işlemleri yazayım ilk önce bu hataya sebep olacak sorunlardan biri disk bozulmaları diske tarama yap ve hataları düzelt bir diğer seçenek ise diskte yeteri kadar alan olmaması olabilir eğer diski tarayıp düzelttin ve yeterince boş alanın var ise birde kullandığın programa root yetkisi ver ben virtual box kullanıyorum ve root yetkisi vererek tekrar kurmaya çalışıyorum ayrıca canlı olarak kullanmayı dene derim kurulumu çalıştırınca karşına çıkan seçeneklerden Live (686-pae) seçeneğini seç bu sayede sistemi kurmadan kullanabilirsin tak çalıştır tarzı.

Eğer yardımcı olduysam bir teşekkürü çok görme :)

Son düzenleme:

meltar95

Uzman üye
27 Eyl 2011
1,645
1
C:\windows
ya sorunsuz kurdum bu sefer bi siyah ekran geliyor sol üstde " - " böyle bi çizgi var kalıyor öyle yokmu yardım edicek yahu

Tavisyem kurduğun kaliyi sil daha sonra virtualbox indir ve aşağıdaki videoyu izleyerek aynısnı yap ben yaptım oldu. Yine bir sorunla karşılaşırsan vmware veya virtualbox için kurulmuş hazır sanal diskler mevcut belirttiğin takdirde paylaşırım

Video: [ame]https://www.youtube.com/watch?v=1RxfQlrJI6U[/ame]

Son düzenleme:

Leonsx

Katılımcı Üye
21 Tem 2013
330
1
Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.