cpu %100

Dangarda

Yeni üye
29 Ocak 2015
21
0
arkadaşlar biraz bakındım forumdada yap denilenleri yaptım ama sorun bende başka gibi format attırdım şu an hiç birşey yüklü olmadığı halde cpu kullanımı %100,şu an dwm.exe alıyor mesela onu sonlandırsam bu sefer explorer kullanıyor.Birini kapatsam öteki artıyor yani,combofixle tarattım ama birşey olmadı hala sorun devam ediyor,ne önerirsiniz?:RpS_confused:

MaskHacker

Uzman üye
14 Eki 2013
1,531
3
C:/
Format attıktan sonra sorun devam ediyorsa virüslerle uzaktan yakından bir alakası yoktur. Sistemsel veya donanımsal bir arıza olabilir. Bir bilgisayarcıya göstermen en kesin yoldur.

TCmcht

Katılımcı Üye
14 Tem 2014
740
0
İstanbul
İşlemci sıcaklığını gösteren programlardan birini kullanarak işlemci sıcaklığına bak, işlemci ısınıyor olabilir. Sıcaklık 45-50'nin üzerindeyse termal macun kullan, fanları kontrol et...

Dangarda

Yeni üye
29 Ocak 2015
21
0
ya arkadaşım virüs olabilir evet te bundan 4-5 saat önce düzgündü düzelmişti tam gayet iyiydi güncelleştirmeye bırakıp çıktım evden şimdi geliyorum gene cpu %100 bu sefer neyin kullandığıda belli değil en fazla %1 var ama cpu kullanımı %100 gözüküyor

NEW STYLE

Kıdemli Üye
20 Nis 2014
2,394
3
nereye
ya arkadaşım virüs olabilir evet te bundan 4-5 saat önce düzgündü düzelmişti tam gayet iyiydi güncelleştirmeye bırakıp çıktım evden şimdi geliyorum gene cpu %100 bu sefer neyin kullandığıda belli değil en fazla %1 var ama cpu kullanımı %100 gözüküyor

Hocam Windowsunuz orjinalmi?yani formatladiktan sonra orjinal win yukletinizmi?sorun ordan kaynaklana bilir dite soruyorum.:)

klankil1

Katılımcı Üye
30 Haz 2013
859
18
Trabzon
orjinal,büyük ihtimal virüslerden kurtulamadım önerebileceğiniz program var mı?

öncelikle virüs olma ihtimali yüksek ya da arkadaşların dediği gibi işlemci ısınıyordur veya işlemci ile ilgili bir durum varsa (yetersiz ve kötü işlemci gibi) .Bu durumda şunları yapmayı deneyebilirsin

- Windows Xp Kur(sistemi daha az kasar)
- yeni fan takmayı
- kasanın içini kuru bir bezle yada elektrik süpürgesi ile temizlemeyi
-Termal macunu kullanmayı

Virüs olma ihtimaline karşı ise kesin çözüm

kaspersky İnternet Security 2013 ( özellikle bu sürümü seçtim bence en iyi sürümü bu) versiyonunu indir tam tarama yap birde araçlar kısmında windows sorun giderici var onu kullan
( Full yapmak biraz sıkıntı .key dosyası falan indiriyosun internetten yazılı kaynakları bolca var okuyup yaparsın)

İlk önce bi dediğim programı indir baktın olmuo xp attırmayı denersin
İnşallah düzelir
Hayırlı forumlar

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
öncelikle virüs olma ihtimali yüksek ya da arkadaşların dediği gibi işlemci ısınıyordur veya işlemci ile ilgili bir durum varsa (yetersiz ve kötü işlemci gibi) .Bu durumda şunları yapmayı deneyebilirsin

- Windows Xp Kur(sistemi daha az kasar)
- yeni fan takmayı
- kasanın içini kuru bir bezle yada elektrik süpürgesi ile temizlemeyi
-Termal macunu kullanmayı

Virüs olma ihtimaline karşı ise kesin çözüm

kaspersky İnternet Security 2013 ( özellikle bu sürümü seçtim bence en iyi sürümü bu) versiyonunu indir tam tarama yap birde araçlar kısmında windows sorun giderici var onu kullan
( Full yapmak biraz sıkıntı .key dosyası falan indiriyosun internetten yazılı kaynakları bolca var okuyup yaparsın)

İlk önce bi dediğim programı indir baktın olmuo xp attırmayı denersin
İnşallah düzelir
Hayırlı forumlar

XP kurarsa daha kötü olur çünkü XP'nin desteği kesildi,güncelleştirme almıyor.Bir de zaten bilgisayarın CPUsu %100 müş Kaspersky de kurarsa bilgisayarın durumu kötü olur :(
CPU'nun frekansı kaç ve modeli nedir?
Eğer garantisi varsa sakın bilgisayarın içini açmayın yoksa garantiden çıkar.
Bence frekansın(modelin) düşük olmasından ve büyük ihtimalle virüsten kaynaklanan bir sorun ya da bilgisayarınız yetersiz.

Dangarda

Yeni üye
29 Ocak 2015
21
0
özellikler şöyle dediğim gibi bu sorun 1-2 hafta önce başladı,bilgisayarı format attırdığımda temizlettim ondan kaynaklı bi sorun olduğunu düşünmüyorum

Dangarda

Yeni üye
29 Ocak 2015
21
0
XP kurarsa daha kötü olur çünkü XP'nin desteği kesildi,güncelleştirme almıyor.Bir de zaten bilgisayarın CPUsu %100 müş Kaspersky de kurarsa bilgisayarın durumu kötü olur :(
CPU'nun frekansı kaç ve modeli nedir?
Eğer garantisi varsa sakın bilgisayarın içini açmayın yoksa garantiden çıkar.
Bence frekansın(modelin) düşük olmasından ve büyük ihtimalle virüsten kaynaklanan bir sorun ya da bilgisayarınız yetersiz.

sistem frekansına nerden bakılıyor,durumu kötü olur dediğiniz için yukardaki öneriyi uygulamadım.

garantisi yok bu arada.

Dangarda

Yeni üye
29 Ocak 2015
21
0
reklam açılmıyor,anlamadım ya acayip bi kasıntı var oyunlarda falan fps birden düşüyor,bakıyorum dwm.exe alıyor %70ini mesela onu sonlandırsam explorer a onu sonlandırsam soundman e ordan oraya zıplıyor cpu kullanımı bir türlü indiremedim aşağı

Dangarda

Yeni üye
29 Ocak 2015
21
0
burda gereksiz hizmetlerle ilgili bir konu vardı onuda uyguladım bir çok gereksiz hizmeti kapadım windows update i deffender i güvenlik duvarı falan fiso hepsini devre dışı bıraktım hiç birşey açık değil ama hala %100 hala kasıntı var

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
157
cpu-kullan%C4%B1m-sorunu.jpg

iki farklı görev yöneticisi görmektesiniz ilkinde Cpu Kullanımı %100 diğerinde ise %5 görünmektedir ikinci normal olarak görünüyor diğer %100 olanda cpu tamamını kullandığı için bilgisayarda bir yavaşlama vardır.

Genelde bu gibi durumlarda bu sömürme işlemini virüsler yapmaktadır. Bilgisayarınızı Combofix ile taratmanızı ve bilgisayarınızda yüklü antivirüs programını gücelleyerek genel bir taratma yapmanızı tavsiye ederim.

Bilgisayarım > Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Performans > Dengeli olarak ayarlayınız bundan ‘da kaynaklanabilir.

Birde en son yüklediğiniz programları kontrol ediniz sürücülerden kaynakla bilir bu son sürücüleri kaldırarak tekrar bir kontrol ediniz.

Eğer’ki C: yüklü sisteminiz dışında birde D: sürücünüz varsa buradaki dosyalarını yedekleyin ve bu sürücüye bir Format atınız bazen d: bulaşan virüslerde buna sebep olabilmektedir.

Umarım bu yazdıklarımdan fayda görürsünüz şimdiden kolay gelsin

Dangarda

Yeni üye
29 Ocak 2015
21
0
cpu-kullan%C4%B1m-sorunu.jpg

iki farklı görev yöneticisi görmektesiniz ilkinde Cpu Kullanımı %100 diğerinde ise %5 görünmektedir ikinci normal olarak görünüyor diğer %100 olanda cpu tamamını kullandığı için bilgisayarda bir yavaşlama vardır.

Genelde bu gibi durumlarda bu sömürme işlemini virüsler yapmaktadır. Bilgisayarınızı Combofix ile taratmanızı ve bilgisayarınızda yüklü antivirüs programını gücelleyerek genel bir taratma yapmanızı tavsiye ederim.

Bilgisayarım > Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Performans > Dengeli olarak ayarlayınız bundan ‘da kaynaklanabilir.

Birde en son yüklediğiniz programları kontrol ediniz sürücülerden kaynakla bilir bu son sürücüleri kaldırarak tekrar bir kontrol ediniz.

Eğer’ki C: yüklü sisteminiz dışında birde D: sürücünüz varsa buradaki dosyalarını yedekleyin ve bu sürücüye bir Format atınız bazen d: bulaşan virüslerde buna sebep olabilmektedir.

Umarım bu yazdıklarımdan fayda görürsünüz şimdiden kolay gelsin

durum şöyle en kötü 50-70 oluyor bir google sayfası,skype,oyun vb birşey açsam %100 e çıkıyor güç tasarrufuna baktım dengelide formatı 2-3 gün önce attık c ve d boş zaten birtek harddisk takılı ben bi bilgisayarcıya baştan aşağı harddiskle beraber bi taratıyım en iyisi

edit:mesela resimde şu an bi %30 chrome alıyor onları sonlandırdımmı o 0lardan birine sıçrıyor onlar artıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.