CPU çok ısnıyor

NightBird132

Yeni üye
13 Şub 2016
35
0
Aydın/söke
Dediğim gibi pc yi açtığım zaman 10-20 dk sonra kasmalar gerçekleşiyor artık sinr olmaya başladım pc 2009 model eski olması nedeniyle mi lütfen yardım edin :RpS_cursing:

Rooqie

Üye
12 Ağu 2015
111
0
Ankara
Termal Macunu Atmıştır 2009 Dan Beri Bakımlarını Yaptırmıyosan Veya Fanda Toz Birikmesinden Dolayı İyi Soğutmuyodur Bi Çok Nedeni Var Ama Eski Olduğu İçin Değildir.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Benim eski kasa da 10 senelik ancak ısınma sorunu yok bir kere bile termal macun değiştirmedim.Fanlar stok fan.
Sorununa gelecek olursak.Kasa içinde tozlar birikmiş olabilir.Onları temizlemeni tavsiye ederim.
İşlemci fanı yuvasına tam oturmamış olabilir.
Bunların haricinde kapasitörler yeterli miktarda enerji çekemiyor olabilir.Bu da fazla enerji ve ısınmaya yol açar.

eGi

Katılımcı Üye
3 Ocak 2016
254
0
cpu Yukseliyor Fziksel Ram Zirve Yapıyor demi Pc Kasmaya Ekran Donmaya Başlıyor Filim İzleyemiyorsun Oyun Oyanayamıyorsun Butur Sıkıntılar Yasıyorsun Demi

sorunun Bu senin Buysa Donanımsal Arıza var Kardeşim Ama Şimdilik Durumun Yoksa
calıstır a msconfig yaz Ordan İzmetlere gir Acılısta Çalısmasını İstemediğin Butun Programları Kapat Ufakta Olsa Soreunun Düzelecek Durumun Düzeline Bios Güncellemesini Yaptır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.