Dark web/ deep web nedir nasıl girilir

Çözüm
Deep webe ve dark webe TOR BROWSER ağı kullanarak girebilirsin. Deep web ve dark web nedir sorusuna gelirsek, deep web ve dark web internetin karanlık ağı olarak bilinir, deep webde görmek istemiyeceğin herşey vardır. Herşeyde olduğu gibi deep webinde bir raconu vardır, deep webin amacı; İllegali legale çevirmektir ve internet ile aynı sene kurulmuştur, kesin bir yöneticisi bulunmamaktadır. Yöneticileri ise tutuklanmıştır.

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
1
113
3301/1.1.ano
Ama çok tehlikeli mi nasıl

deep web mükemmel bir nimet koyu kısmı olan dark web den biraz çekinebilirsin ama benim açımdan gündelik girip çıktığım bir yer sağlayıcının nerde olduğu belli olmayan siteler var yani senin haklarını ihlal ettiklerin de karşında ne bir müşteri hizmeti ne hakkını savuncak benzer bir mahkeme vs. hiç kimse olmaz dolandırsalarda seni bulup öldürseler de hiçbir devlet mahkeme sana yardım etmez yani benim açımdan problem yok ama bilinçsiz kullanıcıların girmemesi lazım

Crypthash

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,471
8
Deep web ya da derin ağ, arama motorları aracılığıyla ulaşılabilen diğer web sitelerinin aksine herkes tarafından ulaşılamayan ve tüm dünya çapında ağ (world wide web veya www) içeriklerini kapsayan bir sistemdir. Arama motorları bu içerikleri indeksleyemediği için herhangi bir kişi Google Chrome, Safari ya da Microsoft Edge gibi tarayıcıları kullanarak bu verilere ulaşamaz. Konuyu daha anlaşılır hale getirmek için arama motorlarının nasıl çalıştığı konusuna kısaca değinecek olursak; Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorları, yapay zeka ile kontrol edilirler ve sitelerdeki linkleri takip ederek sayfaları indeksler. Böylece bir arama sorgusu yaptığınızda sizin için en uygun sonuçlar karşınıza çıkar. Ancak arama motorları, deep web’de yer alan sayfalarda gezinerek linkleri takip edemez. Dolayısıyla bu sayfalara erişmek için ya bir linke tıklamanız ya da doğrudan web sitesini aratmanız gerekir.
Tehlike konusuna gelecek olursak, günlük hayatınızda aslında farkında olmasanız da sık sık kullandığınız deep web, özellikle dark web ile karşılaştırıldığında oldukça güvenlidir.

centoğlu

Üye
18 Şub 2021
141
26
YERLİ TEKSAS
Dark web/ deep web nedir nasıl girilir

Merhabalar, Dark Web, yalnızca özel bir web tarayıcısı ile erişilebilen gizli internet siteleri topluluğudur. İnternet etkinliğini anonim ve gizli tutmak için kullanılır; bu da, hem yasal hem de yasa dışı uygulamalar için yararlıdır.

Deep web'e girmek suç mudur?
Peki derin internete yani Deep Web'e girmek suç mudur? Hayır, Deep web kullanmak ya da sadece giriş yapmak suç değildir. Ancak önemli bir ayrıntı var ki, legal olan bu boyutun %95'i illegaldir.

Arama yapmak suç mudur:
Ne tarayıcı olarak Tor kullanmak, ne de deep webe girmek bir suç unsuru içermez. IP adresinizi, güçlü altyapısı ile anlık olarak değiştiren bir anonimite aracı olan Tor Browser ile standart internet erişimi de sağlayabilirsiniz, tercihinize kalmıştır. Deep webin legalliğine tekrar dönersek, evet girmek legaldir.

Dark webte neler var?
Dark Web Üzerinde;
Veri sızıntısı sonucu ele geçirilen kimlik numaraları,
Ücretli platformlara ait kullanıcı adı ve parola bilgileri,
Yasa dışı maddelerin satışı,
Rahatsız edici hizmetler,
Sahte teknolojik ürün satışı,
Kiralık katiller ve benzeri illegal dünya bulunmaktadır.

TOR kullanmak yasak mı?
Deep Web yani derin web'in olmazsa olmazı Tor ağına yasak geldi. Artık Türkiye'deki kullanıcılar, yasal olarak Tor ağını kullanamayacaklar. ... Yasaklı sitelere, VPN üzerinden girildiği gibi, Tor ağını da VPN üzerinden girebiliyorsunuz. VPN ile ilgili daha fazla bilgiyi aşağıdaki makalemizden alabilirsiniz.

Tor Türkiye'de yasak mı?
İnternet kullanıcılarına anonim iletişim imkanı sağlayan bir ağ olan Tor'un Türkiye'de kullanımı yasaklandı. Türkiye'deki kullanıcılar artık, yasal olarak Tor ağını kullanamayacaklar.

TOR kullanmak güvenli mi?
Tor Browser Güvenli Midir? Evet, Tor internette gezinmenin güvenli bir yoludur. Ancak yine de dikkatli olmanız gerekir. Tor'daki betikler bilgilerinizi ortaya çıkarmada kullanılabilir.

Tor Browser nasıl kullanılır?
Adım 1: Buradan Tor Browser’ı indirin,
Eğer mobil kullanmak istiyorsanız: Android, iOS

Adım 2: İndirdiğiniz dosyayı açın ve kurulumu gerçekleştirin

Adım 3: Tor Browser'u açın, ‘Yapılandır’ butonuna tıklayın,

Adım 4: ‘Bulunduğum ülkede Tor ağı engelleniyor’ kutucuğunu işaretleyin

Adım 5: ‘torproject.org üzerinden bir köprü istensin’ seçeneği üzerinden, ‘Köprü İsteğinde Bulun…’ butonuna tıklıyoruz.

Adım 6: Açılan pencerede güvenlik kodunu giriyoruz ve ‘Gönder’ butonuna tıklıyoruz.

Adım 7: .org üzerinden köprü IP adresleri gönderildikten sonra ‘Bağlan’ butonuna tıklıyoruz.

Bağlantı sağlandı! Artık özgür, hiçbir erişim engeline takılmadan ve ayrıca oldukça güvenli bir şekilde internete erişebilirsiniz.

Daha detaylı bakmak için kaynak burada tıklayınız.

kurtdereli

Uzman üye
19 Tem 2020
1,086
2
243
-Türkistan-
Deep webe ve dark webe TOR BROWSER ağı kullanarak girebilirsin. Deep web ve dark web nedir sorusuna gelirsek, deep web ve dark web internetin karanlık ağı olarak bilinir, deep webde görmek istemiyeceğin herşey vardır. Herşeyde olduğu gibi deep webinde bir raconu vardır, deep webin amacı; İllegali legale çevirmektir ve internet ile aynı sene kurulmuştur, kesin bir yöneticisi bulunmamaktadır. Yöneticileri ise tutuklanmıştır.

Çözüm

'Türk

Moderasyon Tim Direktör Yrd.
5 May 2020
2,437
33
1,518
K E R K Ü K
evet yasa dışı şeyler dönüyor silah, narkotik v.s olayları sık oluyor ama emin olun polis çoğu yerde devriye atıyor şuraya bakayım şunu yazayım derken polisin ağına düşebilirsiniz.

girmek için tor browser'i öneririm, kendi iyiliğiniz için hiçbirşey satın almayın.

Nonantiy

Moderasyon Tim Lider Yrd.
28 Haz 2020
1,993
5
1,088
Kayseri
Merhabalar, Tor ağına bağlanmanızı sağlıyacak bir uygulama bulun. Ardından duckduck go ile hidden wiki'ye giriniz. Oradan istediğiniz siteye girebillirsiniz.

"Elif

Katılımcı Üye
8 Ara 2018
507
1
44
26
Merhaba, Deep Web ya da Undernet, google arama motorlarında ulaşılamayan sitelere ulaşımı sağlayan bir yöntemdir. Google arama motorlarında ulaşılan haber siteleri, arama motorları, youtube vs. net bilgisinin sadece %10′unu oluşturmaktadır. Geriye kalan %80′lik kısım ise bulmak istediğiniz ya da istemediğiniz yasal-yasal olmayan tüm bilgilerden oluşmaktadır. Arama motorlarının bu bilgileri yayınlamayı istemediğini söylemek doğru bir yorum olacaktır. Çünkü bu bilgilerin çoğu ya yasadışı ya da kontrol edilemeyen içeriklere sahiptir. Arama motorları suça ortak olmamak adına bu siteleri paylaşmamakta, böylece kendini korumaya almış olmaktadır. Ancak bu tür siteler yayın yapmaktadır ve onlara ulaşmanın da bir yolu vardır.

Daha Fazla bilgi için; Deep Web Bölümünü ziyaret edebilir, ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=mRgVByNT9hw[/ame]

İmmortalTürk1

Katılımcı Üye
17 Ocak 2019
414
24
Deep web nedir?
Deep Web (Derin ağ, Derin İnternet, Deep İnternet), internetin başka bir seviyesidir diyebiliriz; yüzeyin altında kalan en derin seviyesi. Deep web, Google gibi arama motorlarıyla bulunamayan gizli bölümleri ifade eder. Diğer bir deyişle internette bazı teknik nedenlerle geleneksel arama motorları tarafından indekslenemeyen bir içerik sınıfıdır deep web. Aynı zamanda hidden web olarak da adlandırılabilir.

İnternet dünyasının arka bahçesine girmek için Tor Browser adı verilen özel bir tarayıcıyı bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. Bu tarayıcı size anlık konumlar verir böylelikle siz de artık “anonim” olmayı başarırsınız. Sonu “.onion” olan karmaşık url’ler görürsünüz; bu durumda bilmeniz gerekir ki bu seviye, deep web’in yüzeyine en yakın olan bölümdür.

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
1,958
5
1,287
Bu konu ile ilgili videomuzu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

[ame]https://m.youtube.com/watch?v=mRgVByNT9hw&t=32s[/ame]

Son düzenleme:

Eronmay

Moderasyon Tim Direktörü
18 Tem 2016
4,385
2
1,155
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba,
Deep web, İnternetin gizli olan ve geleneksel arama motorlarından gösterilmeyen kısmıdır. Dark web, kasıtlı olarak gizlenen Deep Web' in bir alt kümesidir. ... Dizine eklenmemiş tüm web sayfalarını içerir.

darkweb-ve-deepweb.png

İnternet dünyasının arka bahçesine girmek için Tor Browser adı verilen özel bir tarayıcıyı bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. Bu tarayıcı size anlık konumlar verir böylelikle siz de artık “anonim” olmayı başarırsınız. Sonu “.onion” olan karmaşık url’ler görürsünüz; bu durumda bilmeniz gerekir ki bu seviye, deep web’in yüzeyine en yakın olan bölümdür.

Ugroon ++

Katılımcı Üye
13 Ara 2020
306
1
76
192.168.1.1
Merhaba,

Sadece TOR ağını kurmanız gizliliğinizi sağlamaz. Tavsiyem en başta en iyi şekilde gizlenip öyle deepwebe girmeniz. O yüzden en başta gizlenmelisiniz. Gizlenmek ile ilgili soruları bu konumda cevapladım >> Tıkla

Gizlendiğinizi varsayıyorum. Deepwebin 1. katmanına nasıl girersiniz söyleyeyim. Aslında çok basit konunun içerisinde zaten nasıl TOR ağına girip gizleneceğinizi söyledim. TOR ağına girdikten sonra hiddenwiki diye aratıp hiddenwikinin sitesine gidin. Orada istediğinizi aratarak bulabilirsiniz. Ayrıca .onion siteler sürü ile var. Artık 1. katmandasınız.

Umarım faydalı olmuştur
İyi forumlar

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.