Dark Web'e Girmek Suç mu?

xxmy34

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
260
116
KARA TOPRAK
S.aleykum benim bi sorum olacaktı şımdı darkwebe girmek bir sucmudur
Girmeniz, Suç olabilecek bir şey değildir, ancak içerisindeyken nelere tıkladığınıza, neler yaptığınıza dikkat etmenizde yarar olacaktır. Zira Suç teşkil eden eylemlerin varolduğu Günümüz Dünyasında yaşıyor olmanız sizi suçlu yapmayacağı gibi, o tür eylemlerde bulunmanız sizi suçlu yapacaktır. Dark Web e girmeniz de benzer bir örnekle nitelendirilebilir. Girmeniz de yasak değildir ayrıca. Eksik veya yanlış olduğumu düşündüğünüz kısımlar varsa eklemeyi unutmayınız lütfen. İyi forumlar dilerim.

RasperPascal

Katılımcı Üye
19 May 2020
445
290
Atatürk'ün İzinde
Merhaba değerli üye ;

Karanlık web’e erişim yasa dışı değildir. Aslında, bazı kullanımlar tamamen yasaldır ve "karanlık web" in değerini destekler.

Dark web kullanımı ile kullanıcılar üç net fayda sağlayabilir:

• Kullanıcı gizliliği
  • Nerdeyse takip edilemeyen hizmetler ve siteler
  • Kullanıcılar ve sağlayıcılar için kolay takip edilemeyen eylemlerde bulunabilme imkanı
İyi Forum Dilerim.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,405
2,595
Merhabalar, Dark Web'e Yasal olarak suç değildir. Ama şunu unutmayalım ki İçerisi bildiğiniz üzere YASAL OLMAYAN işler yapılıyor. Eğer bu yasal olmayan işlere kalkışırsanız bu sizin başınızı ağrıtabilir.
İyi Formlar.

'Thunder

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
768
156
Sky
Resmi olarak herhangi bir suç teşkil etmemektedir. Ancak içeri girdiğinizde zararınıza oluşabilecek durumlarda hak aramanız pek mümkün olmayacaktır. O yüzden neye tıkladığınıza neyi izlediğinize neye baktığınıza oldukça dikkat etmelisiniz.

crackms

Katılımcı Üye
11 Nis 2021
295
161
cehennem
öncelikle merhabalar

Tor Browser kullanarak Deep Web’e girilmesi herhangi bir suç oluşturmaz. Tor Browser, IP adresini anlık olarak değiştiren bir anonimite aracıdır ve istenirse standart internet erişimi de sağlanabilmektedir. Deep Web legal bir dijital dünya olsa da, neredeyse tamamının yani %95’inin illegal içeriğin olduğu bir mecra dır

osmansertbasar

Katılımcı Üye
12 Tem 2009
991
1
Darkweb, deepweb girmenizin yasal olarak sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Arkadaşlara ek olarak girdiğiniz site de suç içeren paylaşımları beğenmeniz bana göre sıkıntı çıkarabilir. Bu sosyal medya platformları için yeni yasalarla suç haline geldi. Daha net olarak açıklarsam, bir suç, suçluyu övücü yada yasal olmayan bir paylaşımı beğenmek suç olabilir. Bu yasanın sadece twitter, facebook, instagramdan ibaret olduğunu düşünmüyorum. Daha önce bu tip sitelere çok girdim. Hatta işin ucunu kaçıran bir kişi yada kişileri de emniyete şikayet ettim. Bana kimse ne işin vardı demedi. Beğendiğiniz konulara ve açtığınız konulara, yazdıklarınıza dikkat ederseniz bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. O tip platformlara genel olarak meraklı insanlar geliyor. İçlerinde de ciddi suçlu insanlar da çıkıyor. Kiminle özelden yazıştığınıza dikkat etmekte fayda var.

HexterV

Üye
26 Mar 2016
119
12
UK Parliament Building
Deep Web bir siber güvenlikçinin ekmek yeridir. (Kendi adıma konuşuyorum.)
Forumlarda gezinen yeni hack sistemleri vb. yeniliğe açık birçok şeyi bilgi olarak elde edebilirsiniz. Satın alma, indirme dışında yapacağınız faaliyetler size sorun yaşatmayacaktır.
Son olarak gizliliğinize önem gösteriniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.