Darkcomet RAT için otomatik port açmak (Arayüze Girmeden)

\WoRTeX-CoSMoS/

Kıdemli Üye
27 Eki 2009
2,654
1
En başta uyarayım herkes için geçerli olmayabiliyor...
Arkadaşlar herkes port konusunda zorlanıyor bende bir püf nokta paylaşmak istedim çoğu modemde artık UPnP desteği mevcut bu seçeneği aktif ettiğiniz takdirde arayüzden port açmanıza gerek kalmadan otomatik olarak port açabilirsiniz. :) ( Çoğu modemde varsayılan açık olur )
Eğer açamıyorsanız bir de bu yöntemi deneyin isterim.
Notlar :
1 - ) Çoğu modemde zaten aktif bir seçenektir.
2 - ) Bazı modemlerde UPnP var ve aktif gözükür fakat sadece göstermeliktir.
3 - ) Kullanacağınız program UPnP kullanıyorsa...

UPnP Nedir?

Şimdi ufak bir test ile sizlere göstereyim. :)

a35aJQ.png

Bu resimde gördüğünüz gibi arayüzümde 2555 portu açık değil darkcomet aracılığıyla da listen edilmiyor.

NAqd6X.png

Bu resimde görebildiğiniz gibi portu listen ediyorum ve ederken de UPnP seçeneğini seçiyorum ve tekrar test ediyorum. Arayüzümde 2555 açık olmadığı halde UPnP aracılığıyla otomatik olarak listen ediliyor.

YkBa2Z.png

Burada görebileceğiniz gibi UPnP aktif ve Darkcomet zaten bunu kullanıyor.
Umarım bir faydası dokunur. Atacağınız yorumlar & teşekkürler ile konunun yararlı olup olmadığını onaylayabilirsiniz.

Ek olarak port açamıyorsanız aşağıda vereceğim konuma da göz atabilirsiniz.

http://www.turkhackteam.org/trojan-...asil-acilir-port-nedir-tcp-udp-nedir-oku.html

Son düzenleme:

mostt4

Katılımcı Üye
18 Eki 2013
615
0
Nereye
Aynı modemi kullanıyoruz d-smartlıyım tp-link modem vermişlerdi fakat port açamadığım için zyxel aldım onda da aynı sorunla karşılaştım

batu1162

Üye
4 Eyl 2010
61
0
aynen bende dsmart tp link kullanıcısıyım port açtığım halde kapalı gozukuyo fkaat ratta çalışırmı bilmiyorum

eGi

Katılımcı Üye
3 Ocak 2016
254
0
Synı Modem Var Bendede Ama Bende Acık Ve Istediğim Portuda Aca biliyorum Sadece Modemden Port Acmak Yetmiyor Bilgisayarınızdan ada Acmanız Gerekiyor Portuki Aktf Olsun Arkadaşlar Birde Program Kapalıyken Port Test Etmeyin Acıkken Test edin Kapalıyken Test ederseniz Port Kapalı Der

\WoRTeX-CoSMoS/

Kıdemli Üye
27 Eki 2009
2,654
1
Arkadaşlar canyouseeme.org en güveneceğiniz test sitesidir ek olarak açıklama yapayım.

"Connection Timeout" = "Bağlantı zaman aşımına uğradı" ( yani port kapalı )
"Connection Refused" = "Bağlantı engellendi" ( Açık ama portu kullanan program yok )
"Success" = Açıklama gerek yok sanırım. :)

Bu yüzden bu siteyi tavsiye ederim her zaman.

Kırmızı yazı her zaman kapalı demek değildir.

Ayrıca port açamıyorsanız ve sorun yaşıyorsanız özelden bana ulaşabilirsiniz.

Cr4

Yeni üye
27 Şub 2016
19
0
Arkadaşlar canyouseeme.org en güveneceğiniz test sitesidir ek olarak açıklama yapayım.

"Connection Timeout" = "Bağlantı zaman aşımına uğradı" ( yani port kapalı )
"Connection Refused" = "Bağlantı engellendi" ( Açık ama portu kullanan program yok )
"Success" = Açıklama gerek yok sanırım. :)

Bu yüzden bu siteyi tavsiye ederim her zaman.

Kırmızı yazı her zaman kapalı demek değildir.

Ayrıca port açamıyorsanız ve sorun yaşıyorsanız özelden bana ulaşabilirsiniz.

bende darkcomet açıkken Connection Timeout kapalıyken Connection Refused
skype pm atarmısınız hocam

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.