Değişkenler İpuçları ve Etkileşimli Kabuğun Hafızası[Python3Kulübü/YeniRevizyon]

Alphapack

Katılımcı Üye
26 Ocak 2016
645
0
Bursa
Merhaba arkadaşlar sanırım bu benim değişkenlerle ilgili şimdilik son konum olacak ilerde elbet yine karşımıza çıkacak ve oraları da anlatacağım Şimdi konuma geçiyorum. Herkese İyi Forumlar Diliyorum.

Aynı Değere Sahip Değişken Tanımlamak

Konuyu örneklerle açıklıyorum

Kod:
a = b = 9

>>> ocak = mart = mayıs = temmuz = ağustos = ekim = aralık = 31
>>> nisan = haziran = eylül = kasım = 30
>>> şubat = 28

Degiskenlerin Degerini Takas Etme

Kod:
>>> Alphapack = "Üsteğmen"
>>> Hacknology = "Aktif Proje Sorumlusu"

Kod:
Alphapack, Hacknology = Hacknology, Alphapack

Ve şimdi yaptığımız işlemi kontrol edelim
Kod:
>>> Alphapack
'Aktif Proje Sorumlusu'
>>> Hacknology
'Üsteğmen'

Geri döndürmek için tekrar tanımlayabilir ya da aynı işlemi tersten yapabilirsiniz . Seçim sizindir
Herkese İyi Forumlar Tekrardan Bir Sonraki Konumuzda print() fonksiyonunu Anlatacağım Herkese İyi Akşamlar

Etkileşimli Kabuğun Hafızası

_ işareti son yaptığımız işlemi aklında tutar

Kod:
>>> 26 + 35
61

>>> _
61

>>> _ + 15
76

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.