Dinlenemeyen telefon var mı?

Muhammed1994

Yeni üye
11 Ağu 2018
11
0
İnternetsiz hat ve tuşlu telefon kullanılırsa telefonlar hacklenip dinlenebilir mi? Dinlenemeyen telefon var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

HA6K3R

Yeni üye
12 Ağu 2018
31
0
Kriptolu telefonu devlet dinleyebilir. Yasadışı ise kimse dinleyemez. Dinlenmeyi göze alıyorsan sahte hat kullanabilirsin devletide aradan çıkarmak için sahte hat telefon dolandırıcılarının kullandıkları tek yöntemdir. Tek bir telefon görüşmesinden sonra kullanılamaz hale gelir ve asla yer tespiti yapılamaz.

Son düzenleme:

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
İşletim sistemi yazmak mı :tedirgin
hqdefault.jpg

Önemli biriyim dedi yaptıradabilir değil mi?

cemx42

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
315
0
Telefonda internet yoksa zor ama telefon donanımsal olarak dinleme aygitina cevirilebilir anlamanın tek yolu tersine muhendislik
Diğer türlü kripto telefonlar var wifi ve mobil interneti desteklemeyen onları deneyebilirsin

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Önemli biriyim dedi yaptıradabilir değil mi?

Bu yaptığın yorumlardan bilginin sınırlı olduğunu anlıyorum, işletim sistemi yapmak için bambaşka şeyler gerekiyor isterse devlet başkanı, milyoner olsun.Şu anda başlanılsa yıllar sürer ki koskoca ülkemizin bir tane yerli işletim sistemi yok, gelip pardus demeyin linux çekirdeğini editleyince yerli olmuş olmuyor.Hadi diyelim milyar da bir yazdırdı e o yazdığı kodlarda da adamların bulmuş olduğu dilde yazılım yazıyorsun ? Madem amaç güvenlik belki adam o kodların arkasında kendine bilgi kaçırıyor ne biliyorsun ?

zero007

Katılımcı Üye
20 Nis 2013
591
0
Bu yaptığın yorumlardan bilginin sınırlı olduğunu anlıyorum, işletim sistemi yapmak için bambaşka şeyler gerekiyor isterse devlet başkanı, milyoner olsun.Şu anda başlanılsa yıllar sürer ki koskoca ülkemizin bir tane yerli işletim sistemi yok, gelip pardus demeyin linux çekirdeğini editleyince yerli olmuş olmuyor.Hadi diyelim milyar da bir yazdırdı e o yazdığı kodlarda da adamların bulmuş olduğu dilde yazılım yazıyorsun ? Madem amaç güvenlik belki adam o kodların arkasında kendine bilgi kaçırıyor ne biliyorsun ?

Bir telefon işletim sistemi okadar karmaşık değil. Basit düzeyde birşeyler yapılabilir. 3310 üzerinde *** serisi işlemci bulunur. Dayanıklı ve pahalı işlemcilerdir. (Kendi sektörüne göre pahalı) 16f628A ile oturup fibocom çekirdeği sürerek piyasada hazır satılan 3310 ekranları(geliştiriciler ve hobiciler için 3310 un hala üretilen belkide tek parçası) ve 4x5 keypad sürücüsü ile birlikte bir işletim sistemi yazabilir ve telefon olarak kullanabilirsiniz. Kafasını deliğinden çıkartamayan 3-5 insanın sürekli yazmış olduğu işletim sistemi yazılamaz çok zordur ifadelerinden artık kurtulun. Bilgisi olmayanda işletim sistemi yazılamaz demesin.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Üzülerek söylemeliyim ki şuraya mesaj atan kimse telefon dinleme hakkında bir şey bilmiyor. Bir uzaktan bağlantı sayesinde telefonu hackleyeyim de dinleyeyim diyorsanız o başka. Ancak internet yoksa olmaz diyenlerin kafasını gerçekten anlamadım.

Ancak telefon görüşmeleri ve smslerden bahsediliyor. Bu durumda belli vericilerle telefondan baz istasyonuna giden sinyaller toplanır. Frekansı doğru girilirse telefon sinyalleri elde edilir. Bununla ilgili detayları ben vermeyeceğim. Özellikle yabancı kaynaklarda araştırırsanız bir şeyler bulursunuz.

Sinyaller baz istasyonuna ulaşana kadar güvensizdir diyebiliriz. Çünkü o aralıkta havada yakalıdığınız paketleri kitap okur gibi okursunuz. Ancak baz istasyonundan sonra veri, yoluna şifrelenerek devam eder. Bu aşamadan sonra biraz daha zor. Ancak o kısmı detaylı araştırmadığım için bir şey diyemeyeceğim.

Havada paketler uçuşuyor. Ve siz, uygun frekansı dinleyen alıcı antenlerle (bu bazen basit bir anten de olabibliyor) bu paketleri toplarsınız. Hatta verici bir anten varsa paketleri değiştirebilirsiniz bile. Diğer yandan, radarlar, kriptolanmış askeri telsizler hariç, polis, itfaiye ve 112 başta olmak üzere tüm telsiz sinyallerini, uçak ve gemilerin konumlarını elde edebilirsiniz bu tip vericiler ile. YASA DIŞIDIR. Red teaming güvenlik testleri kapsamında, belirli kurallarla yapılabilir diye biliyorum ancak emin değilim. Ama gayet mümkün ve kolay. Bu telsizlere müdahale de edersiniz, tespit yöntemleri var ama onu belki başka zaman anlatırız.

Son olarak, ipucu isteyen varsa arka kapı 2. sayısına baksın. Birincisi de olabilir tam hatırlamıyorum. Ancak cihazlar ve kullanımından bahsetmeyeceğim şu an için.

Ha şu yasal dinleme kısmına da gireyim lafı geçmiş. Polis veya yetkili bir kurum operatörlerden istediğinde belli bir süreye kadar kayıtları alabilir, anlık telefon ve ortam konuşmalarını izinli biçimde toplayabilir. Onun sıradan biçimde bir kullanıcı açısından önlemi yok.

Son düzenleme:

zero007

Katılımcı Üye
20 Nis 2013
591
0
Üzülerek söylemeliyim ki şuraya mesaj atan kimse telefon dinleme hakkında bir şey bilmiyor. Bir uzaktan bağlantı sayesinde telefonu hackleyeyim de dinleyeyim diyorsanız o başka.

Ancak telefon görüşmeleri ve smslerden bahsediliyor. Bu durumda belli vericilerle telefondan baz istasyonuna giden sinyaller toplanır. Frekansı doğru girilirse telefon sinyalleri elde edilir. Bununla ilgili detayları ben vermeyeceğim. Özellikle yabancı kaynaklarda araştırırsanız bir şeyler bulursunuz.

Sinyaller baz istasyonuna ulaşana kadar güvensizdir diyebiliriz. Çünkü o aralıkta havada yakalıdığınız paketleri kitap okur gibi okursunuz. Ancak baz istasyonundan sonra veri, yoluna şifrelenerek devam eder. Bu aşamadan sonra biraz daha zor. Ancak o kısmı detaylı araştırmadığım için bir şey diyemeyeceğim.

Havada paketler uçuşuyor. Ve siz, uygun frekansı dinleyen alıcı antenlerle (bu bazen basit bir anten de olabibliyor) bu paketleri toplarsınız. Hatta verici bir anten varsa paketleri değiştirebilirsiniz bile. Diğer yandan, radarlar, kriptolanmış askeri telsizler hariç, polis, itfaiye ve 112 başta olmak üzere tüm telsiz sinyallerini, uçak ve gemilerin konumlarını elde edebilirsiniz bu tip vericiler ile. YASA DIŞIDIR. Red teaming güvenlik testleri kapsamında, belirli kurallarla yapılabilir diye biliyorum ancak emin değilim. Ama gayet mümkün ve kolay. Bu telsizlere müdahale de edersiniz, tespit yöntemleri var ama onu belki başka zaman anlatırız.

Son olarak, ipucu isteyen varsa arka kapı 2. sayısına baksın. Birincisi de olabilir tam hatırlamıyorum. Ancak cihazlar ve kullanımından bahsetmeyeceğim şu an için.

Ha şu yasal dinleme kısmına da gireyim lafı geçmiş. Polis veya yetkili bir kurum operatörlerden istediğinde belli bir süreye kadar kayıtları alabilir, anlık telefon ve ortam konuşmalarını izinli biçimde toplayabilir. Onun sıradan biçimde bir kullanıcı açısından önlemi yok.

Çinde üretilen modelini unuttuğum bir programlanılabilir alıcı istasyonu var. Yasa dışı olduğu bilinmiyor çünkü içerisinde yazılımı mevcut değil. Kanunlara takılmamasının sebebi işlemciler gibi. Kullanmasını bilen bombada yapar bilgisayarda. Bunuda programladığınızda rf gibi kablosuz iletişim kullanan herhangi bir uygulamayıda geliştirebilirsiniz. Bir telefonuda dinleyebilirsiniz hatta bir arabanın kapısınıda açabilirsiniz.
Yazılımınız iyiyse cihaz taklidi bile yapabilirsiniz

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Çinde üretilen modelini unuttuğum bir programlanılabilir alıcı istasyonu var. Yasa dışı olduğu bilinmiyor çünkü içerisinde yazılımı mevcut değil. Kanunlara takılmamasının sebebi işlemciler gibi. Kullanmasını bilen bombada yapar bilgisayarda. Bunuda programladığınızda rf gibi kablosuz iletişim kullanan herhangi bir uygulamayıda geliştirebilirsiniz. Bir telefonuda dinleyebilirsiniz hatta bir arabanın kapısınıda açabilirsiniz.
Yazılımınız iyiyse cihaz taklidi bile yapabilirsiniz

Evet mümkün. Güzel cihazlar... Çok da şaapmayalım ama burada :) Araştırıp yazan, soran oldukça konuşabiliriz. Ben sadece işin mantığını anlatayım yüzeysel biçimde, dinleyen tarafında iş nasıl gözüküyor göstereyim, önlemini siz düşünün dedim.

cemx42

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
315
0
Üzülerek söylemeliyim ki şuraya mesaj atan kimse telefon dinleme hakkında bir şey bilmiyor. Bir uzaktan bağlantı sayesinde telefonu hackleyeyim de dinleyeyim diyorsanız o başka. Ancak internet yoksa olmaz diyenlerin kafasını gerçekten anlamadım.

"SAHTE GSM BAZ İSTASYONU SALDİRİSİ" kast ediyorsunuz sanırım ?
İyide onu herkes yapamaz

AloneBird

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
786
4
UAE
Şu "Tüm Telefonlar Her dakika dinleniyor" muhabbeti biraz saçma günde milyonlarca arama yapılıyor bunların takip edilmesi çok zor dikkat ederseniz haberlerde'de "Dinlemeye Alınan A şahısının Konuşmalarında şifreleme tespit edildi" vb. diyorlar yani durup dururken kimse sizi dinlemez.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.