Dış ağ'a yapılan saldırı izleme

Excision

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
255
0
Arkadaşlar selamlar bir ricam olucaktı sizden başlıkta dediğim gibi sizce dış ağ'daki saldırıyı izleme imkanımız varmı? ISS'nin bize tanıdığı IP adresine yapılan saldırıyı kendi bilgisayarlarımızdan izleme yada tespit edip bloke etme şansımız varmıdır? Ben bu konu hakkında ISS'yi aradım fakat olumlu bir sonuç maalesef alamadım. Sizinde fikirlerinizi öğrenmek isterim.

Hayırlı Cumalar.

jkhacking

Uzman üye
25 Haz 2016
1,607
23
root
kendine gelen saldırıyı görmek için wireshark veya kalide bi program daha vardı adını unuttum ordan görebilirsin sanırım
yanlış anladıysam kusura bakma

MxRohst

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
453
0
Merhaba ...
Konuyla alakalı olarak cyborg linux işletim sistemini öneririm
Bn kullandigim bu anı müdahale edebiliyorum ve agimdaki saldırıları ve iletişim ve trafiği kontrol edip görebiliyorum
[ame]https://m.youtube.com/watch?v=pF9JvK8zwOA[/ame]
Iyi çalışmalar yardımcı olabildiysem nr mutlu bana...

Excision

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
255
0
Merhaba ...
Konuyla alakalı olarak cyborg linux işletim sistemini öneririm
Bn kullandigim bu anı müdahale edebiliyorum ve agimdaki saldırıları ve iletişim ve trafiği kontrol edip görebiliyorum
https://m.youtube.com/watch?v=pF9JvK8zwOA
Iyi çalışmalar yardımcı olabildiysem nr mutlu bana...

Az önce arkadaşa kendim denedim test ettim yazmıştım ya. Tam isabet! Sizin attığınız videodaki gibi test etmiştim iç ağ saldırı analizi. Dış ağ saldırısında sizce videodaki gibi tespit edilirmi? Cevabınız için teşekkür ederim :)

MxRohst

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
453
0
Tekrar Merhaba...
Ben bu konuda bu istemi dış dünyadan ve local'den yapıyorum dış ağ derken başka birinin ıp sindeki izleme diyorsan onun ağınla senin ağının arasında vpn yani virtual private network sanal ağ kurman lazım dediğini yapman için.
Ben bu işlemi cyborg'tan ağıma sahte veri dönderen ve ddos veya benim bilgisayarımla kim iletişim kurduysa bağlantıları görüyorum.
Senin sorunun cvp ise 2.ıp ile kendi ıp arasında köprü yapman lazım yani kısacası paralel bir vpn
kurman lazım karşı 2.ıp adresine
Yardımcı olabildidiysem ne mutlu bana iyi çalışmalar dilerim... M.R

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.