Çözüldü Disk %100 Kullanımda ve bilgisayar donuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hashas4141

Yeni üye
20 Kas 2015
26
0
Öncelikle Selamun Aleykum THT Ailesi.Bir süredir yaşadığım bir problem var diskim sürekli %100 oluyor ve bilgisayar donup kalıyor.Bazen görev çubuğundaki saat vesaire komple gidiyor bomboş oluyor görev yöneticisi donuyor kalıyor birden olan şeyler bunlar.Sabah bilgisayarı açtığımda ''Reboot and select proper boot device'' hatası aldım. İnternetten çözümüne baktım tablet aracılığıyla benim 1st boot device CD/DVD olarak kayıtlıydı format attığım için öyle bırakmıştım 2.si ise Hard Disk'di 1.ye Hard Disk'i aldım pcyi yeniden başlattım sorun çözüldü.Daha sonra biraz kullandıktan sonra fark ettim ki yeniden donuyor bilgisayar kapattım bilgisayarı harddiski söktüm temizledim üfledim sağına soluna temizlensin diye üzerinde az bir toz birikmiş onları temizledim sonra yerine taktım.Takmadan önce RAM'i de sökmüştüm bir tanesini temizledim biraz sonra yerine taktım neyse kapağı falan kapattım her şeyi takıp kabloları taktım bilgisayarı açayım dedim Bismillah dedik bastık düğmeye 3 kere kısa beep beep beep sesi geldi RAM hatası diye okudum internette birisi çözüm yazmış rami sökün 10 saniye bekleyin sonra takın kabloları takmadan 20 saniye power tuşuna basılı tutun sonra kabloları takıp bilgisayarı çalıştırın diye yazmış.Yaptım çalıştı bilgisayar çok şükür daha sonra ise hemen %100 disk hatasını nasıl çözeceğime baktım Windows Search'ı devre dışı bırakın dediler bıraktım şuan sistem biraz daha iyi gibi görünüyor yani %0 bazen disk bazen %2 %4 bazen ama ben daha önce format atmadan önce böyle bir sorunum vardı formatı bastım sorun 2-3 günlüğüne çözüldü ama yeniden böyle bir sorun ile karşılaştım yani 2-3 gün sonra belki yeniden karşılacağım bu problemi neden yaşıyorum THT ailesi? yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Sistem Özelliklerim:
16GB DDR3 RAM (4x4)
AMD A6-3650 APU 2.60Ghz işlemci
64 Bit Windows 8.1 İşletim Sistemi(Orijinal lisanslı değil crack yapılı)
Seagate Barracuda 500GB Hard Disk
Nvidia GTS 250 Ekran Kartı

Moderatör tarafında düzenlendi:

hashas4141

Yeni üye
20 Kas 2015
26
0
hdd yi at başka al :) bozulacak duruma gelmiş olabilir veya virüs yiyorsundur bazı virüsler dediğin olayları gerçekleştirebilir

Hmm yani yeni format attım bilgisayara virüs olacağını düşünmüyorum şuanda bilgisayarı açtım dediğim adımları yaptıktan sonra sorun çözüldü sanırım ama ileriye dönük değişimler olur mu bilmiyorum açıkçası şuan opera açık ve 5 sekme açık %1 %4 disk kullanımı bu şekilde sanırım windows search'ı kapattığım için sorunu çözdüm inşallah ileriye dönük bir sorun ile tekrardan karşılaşmam

Dostum şurda sorununuzun çözümünü bulabilirsiniz belki.
Bkz: Windows 8.1 %100 disk kullanımı sorunu çözümü - Technopat

Teşekkür ederim bakacağım
Edit: Bunu yaptım sanırım bu sayede sorunu çözdüm tam olarak bilmiyorum umarım kalıcı olarak sorunu çözmüşümdür yinede teşekkür ederim.

Kelyback

Katılımcı Üye
17 Ocak 2016
758
1
buldun
Sorun tamamen harddiskte
Aynisi başima geldi bundan sonra harddiski hic okumamaya basliyicak bilgisayar ve windows açilmıyıcak
Elinde baska harddisk varsa onu tak bi dene sokettemi sorun var harddisktemi onu ogren
Sonra youtubea şunu yaz silgi ile harddisk tamiri
Ama donanimdan anlamiyorsan cok dikkatli ol bilgisayarlar hassas şeyler zarar verebilirsin

hashas4141

Yeni üye
20 Kas 2015
26
0
Sorun tamamen harddiskte
Aynisi başima geldi bundan sonra harddiski hic okumamaya basliyicak bilgisayar ve windows açilmıyıcak
Elinde baska harddisk varsa onu tak bi dene sokettemi sorun var harddisktemi onu ogren
Sonra youtubea şunu yaz silgi ile harddisk tamiri
Ama donanimdan anlamiyorsan cok dikkatli ol bilgisayarlar hassas şeyler zarar verebilirsin

Bilişim teknolojileri okuyorum lisede son sınıfım ama donanım hakkında pek bir şey görmediğimi söyleyebilirim. Şu an sorunu çözdüm gibi yine tam olarak bir şey diyemiyorum çünkü ilerleyen vadelerde bunu yapıyor son format attığımda da sorunu çözdüm sanmıştım ama tekrardan sorun kendini gösterdi şimdi harddiski söktüm falan bir şeyler yaptım ramleri söktüm çıkardım windows search'ı devre dışı bıraktım şuan disk %0 falan çok düşük hiç bir sorun yaşamıyorum eğer böyle sorun yaşamaya devam edersem tekrardan sokettemi harddisktemi sorun var nasıl anlayacağım?

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,743
7
1,506
Hmm yani yeni format attım bilgisayara virüs olacağını düşünmüyorum şuanda bilgisayarı açtım dediğim adımları yaptıktan sonra sorun çözüldü sanırım ama ileriye dönük değişimler olur mu bilmiyorum açıkçası şuan opera açık ve 5 sekme açık %1 %4 disk kullanımı bu şekilde sanırım windows search'ı kapattığım için sorunu çözdüm inşallah ileriye dönük bir sorun ile tekrardan karşılaşmam

Teşekkür ederim bakacağım
Edit: Bunu yaptım sanırım bu sayede sorunu çözdüm tam olarak bilmiyorum umarım kalıcı olarak sorunu çözmüşümdür yinede teşekkür ederim.

Sorun çözüldüğüne göre konuyu kilitliyorum. İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.