DNS İnterneti Hızlandırır mı ? Yavaşlatır mı ?

SuvarixL

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
861
0
New York
Arkadaşlar şu google dns felan interneti hızlandırır mı yavaşlatır mı ?
8.8.8.8 / 8.8.4.4 mesela interneti hızlandırır mı yoksa yavaşlatır mı yasaklı sitelere girildiğini biliyorum ama interneti yavaşlatıyor sanıyorum hızlandırıyo mu yoksa yavaşlatıyo mu ?

NamelessesMan

Kıdemli Üye
30 Haz 2013
2,270
0
Arkadaşlar şu google dns felan interneti hızlandırır mı yavaşlatır mı ?
8.8.8.8 / 8.8.4.4 mesela interneti hızlandırır mı yoksa yavaşlatır mı yasaklı sitelere girildiğini biliyorum ama interneti yavaşlatıyor sanıyorum hızlandırıyo mu yoksa yavaşlatıyo mu ?

DNS'nin pek etki edeceğini sanmıyorum . Adil kullanım kotasından dolayı her ayın sonuda internetler yavaşlıyor. Ayın başlarındada aynı yavaşlık söz konusu mu ?

SuvarixL

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
861
0
New York
DNS'nin pek etki edeceğini sanmıyorum . Adil kullanım kotasından dolayı her ayın sonuda internetler yavaşlıyor. Ayın başlarındada aynı yavaşlık söz konusu mu ?
İnternet hızımla herhangi bir sıkıntım yok sadece merak ettim. DNS internete etki eder mi yavaşlatma veya hızlandırma gibi bi etkide bulunur mu ? bazı yerlerde yavaşlatır, bazı yerlerde hızlanır, bazıları da etki etmez diyo da.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.