Dolandırıcı site sahibi bulunabilir mi?

fezfez

Yeni üye
6 Eki 2023
4
1
Ledger nanox kripto cuzdanima Bluetooth ile baglanmada sorun yaşayınca Google arama motruna ledger destek yazdım.karsima çıkan site 24 kelimelik güvenlik sözcüklerini girmemi istedi bu kelimeleri girmemem gerktigini tamamanen yorgunluk ve uykusuzluktan unutmuşum 23.02.2023 tarihinde gerçekleşti bu olay depremzedeyduk ve Antalya da idik bu kelimeleri girince cüzdanımı yeni bir ledger cihaza kopyalayıp bütün paramı çaldı yaklaşık 14 bin dolarlık kriptomu çektiler.polise gittim ama sonuç yok .sitenin adresi su
https://helpline-ledger.com/?__cf_c...JpFg8a_W69dHUcUDwIVw-1677168093-0-gaNycGzNCiU.
CIA ya Interpol e yazdım site kapandı.bu sitenin sahibini bulmanın bir yolu varmı acaba

fezfez

Yeni üye
6 Eki 2023
4
1
Zevkine bu hırsızı bulmama yardımcı olabilecek varsa paramı geri alabilirsem 2000 dolar ödemeye hazırım ancak önden para istemeyin çünkü bir daha dolandirilma korkusundan hicbirsey yapamıyorum.savcilik anladığım kadarıyla şikayetçi olabilicegimiz kişi istiyor yoksa pek bişey yapmıyor.cia bilişim suçlarına interpole yazdım ama geri dönüş olmadı sadece site kapandı.onunda alan adı kaydı 2024 Şubat'ta bitiyor sanırsam.whois verişinde öyle cikiyordu

whyte0sec

Üye
19 Haz 2023
135
75
Usa, New York
devlet isterse bulur diyenler bu tarz konularda da yorum yapabilirler mi acaba 14000 dolar az bi para mı madem bulabiliyor neden bulmuyor devlet böylesini
aradığım yorum geldi sonunda :)

kullanılan sitelerin hosting ve domain adresleri offshore ( deniz aşırı ) bundan kaynaklıda savcılığa şikayet dilekçesi verseniz dahi işin içine uluslar arası hukuk girdiğinden sizin şikayet bir işe yaramıyor.

ikinci sebepte siber suçlar birimi bu tarz dolandırıcılık suçlarına özen göstermiyor/uğraşmıyor.

savcılıkta soruşturma tamamlanıp kovuşturmaya dahi yönlendirilse faili bulunamadığından ortalama 4-5 yıl sonra elinize geçen tek şey kaptırdığınız 14.000 dolar oluyor ( nitelikli dolandırıcılık ağır ceza mahkemesine yönlendirilir ve ağır cezada avukat zorunluluğu vardır, mahkeme masraflarıda size eklenir ):)

umarım ki sizinde durumunuz bu şekilde olmaz

Son düzenleme:

Rehilbaba

Yeni üye
19 Şub 2023
4
1
Bu sitenin bir zamanlar varlığı bulunabilirmi şimdilerde böyle bir site yok diyor.mesela olayın gerçekleştiği 23.02.2023 tarihindeki verilere ulaşılabilir
Bu sitenin bir zamanlar varlığı bulunabilirmi şimdilerde böyle bir site yok diyor.mesela olayın gerçekleştiği 23.02.2023 tarihindeki verilere ulaşılabilir mi.
Wayback machine diye bir sitede sitelerin datalari var yani mesela 2018 youtubeye bakaniliyoruz, dediginiz sitenin bi akımıni buldum sanirsam cok ise yararmi bilmiyorum

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,427
49
973
Merhabalar

geçmiş olsun diyorum öncelikle söylemem gerekirse bu durumdan çıkabileceğiniz yol çok azdır sadece bir daha aynı hataya düşmemek gerek şikayet etseniz bile en az 3 - 6 ay arası sonuç beklemeyin ki daha sonra ki gelen sonuçlarda çok iç açıcı değil bunu yapabilecekler her türlü durumu göz önüne almış diye düşünüyorum.

İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.