Dolandırıldım, Paramı Alabilir miyim?

DaFTRooN

Yeni üye
30 Eyl 2017
50
1
Selamün aleyküm abiler kardeşler ben 23 yaşında üniversite öğrencisiyim siber güvenlik okuyorum bana bir bilgisayar lazımdı hem yazılım için hemde modelleme için iyi bir bilgisayar bulmaya çalıştım 2 el Facebooktan bir reklama denk geldim ona tıkladım HP Pavilion gaming bilgisayarını gördüm fiyatı çok iyidi 5500 TL 16gb ram 6 GB ekran kartı gtx1660ti ve i5 işlemcili

Bilgisayar şu:

96xc3fj.jpg

bunu satacak olan kişi ile görüştüm bana get ila sipariş verebilirsiniz falan dedi tamam dedim abimin kartında da tam 6000 bin var ben bu bilgisayarı sipariş ettim kredi kartı ile parayı yolladım, sitede açtığım hesap benim adıma olduğu için ve kullandığım kart sahibi benim abim olduğu için isim değişikliğinden güvenlik amaçlı bunu iade edeceklerini söylediler ve biz bekledik iadeyi ama 2-3 iş günü süreceklerini söylediler bu kadar bekleyemezdik ilan 8 saat önce yayınlanmıştı bilgisayar satılabilirdi abimde bir yerden 5500 borç aldı, abimin isminde siteden yeni bir hesap açtık ve bize dediler hesap kartından yollayın açıklamaya birşey yazmaya gerek yok hemen onaylanacaktır zaten, bizde tamam dedik yolladık toplamda 11 bin TL yolladık satan kişi kargoya verdiğini söyledi tamam dedim bana kargo numarası atın takip edeyim dedim 1 gün bekledim kargo numarası atmadı sonra beni engelledi abimden mesaj yazdım ordanda engelledi biz çalışıyoruz 4 kira veriyoruz 1 yılda bu 11 bin TL'yi çıkaramıyoruz adam 1 saate 1 yıllık tüm emeğimizi çaldı bilgisayarda gelmedi 5 gün oldu emniyet müdürlüğüne ifade vermeye gittik kanıtlar verdik dekont, site domaini, WhatsApp mesajlaşmaları, bilgisayarın faturası ve faturanın üstünde yazan TC kimlik numarasını falan verdik sizce birşey çıkabilir mi yoksa o para çöp mü oldu

Gelecek Cevaplarınız için teşekkür ederim THT ailesi.​

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,434
7
2,044
35
Osmaniye 80
İmkanı yok aksini söyleyende forumu terk etsin gözüme gözükmesin.

11.000 sizs geri gelecek aksi halde 11.000÷20 ile adli ceza işlemi baslatilir ve bununla birlikte idari para cezasj alır.

Bulunmaz korkusunu yaşamayin kesinlikle 2 güne kalmaz kayıtlı nüfus adreslerine ekipler gider ve bulunmadigi takdirde GBT kontrolün de yakalanır ve savcıya götürülüp ifadesi alınır

Kolay değil öyle milletin parasını yemek
Ona polisler nitelikli dolandırıcı muhammelesi yapar ters kelepçe ile alırlar aklını alırlar onun.

DaFTRooN

Yeni üye
30 Eyl 2017
50
1
İmkanı yok aksini söyleyende forumu terk etsin gözüme gözükmesin.

11.000 sizs geri gelecek aksi halde 11.000÷20 ile adli ceza işlemi baslatilir ve bununla birlikte idari para cezasj alır.

Bulunmaz korkusunu yaşamayin kesinlikle 2 güne kalmaz kayıtlı nüfus adreslerine ekipler gider ve bulunmadigi takdirde GBT kontrolün de yakalanır ve savcıya götürülüp ifadesi alınır
Anlıyorum çok teşekkür ederim cevaplar için inşallah ya

Yesugei

Yeni üye
7 Şub 2022
19
3
Polise verdiğiniz bilgileri, polise vericeğinizi tahmin etmicek kadar salak değiller bence. Demem o ki bu riski kimse on bir milyar için göze almaz. Bence bu elinde olan onlara ait sandığın bilgilerin bir kılıfını uydurmuş olabilirler. Sana negatif konuşmak istemezdim ama olay bundan ibaret. Başka birinden dolandırıcılara tehdit mesajı yazın işte polise şu şu bilgiler ile sizi verdik. Para iadesi yaparsanız ifadeyi alır şikayet etmeyiz deyin. Eğer üstüne engellerse iş sıkıntı ama konuşmaya başlar ise sizle korkmuş olabilir. Yani mantık yürüterek tahminler ile en azından olumlu olumsuz sonuç alınır. Ama ben pek sıcak bakmıyorum kimse on milyar için bu işi yapmaz. Yani kimlik bilgisi vs gibi şeyleri göz önüne sermez . Var bı uckağıtı ama bilmiyorum nedir.

DaFTRooN

Yeni üye
30 Eyl 2017
50
1
2 günlük domaine böyle yakalanmanız birde bölümünüze göre garip olmuş. Umarım ödenediğinizi alabilirsiniz.

2 günlük değil ya hergün değiştiriyor domaini :(

Polise verdiğiniz bilgileri, polise vericeğinizi tahmin etmicek kadar salak değiller bence. Demem o ki bu riski kimse on bir milyar için göze almaz. Bence bu elinde olan onlara ait sandığın bilgilerin bir kılıfını uydurmuş olabilirler. Sana negatif konuşmak istemezdim ama olay bundan ibaret. Başka birinden dolandırıcılara tehdit mesajı yazın işte polise şu şu bilgiler ile sizi verdik. Para iadesi yaparsanız ifadeyi alır şikayet etmeyiz deyin. Eğer üstüne engellerse iş sıkıntı ama konuşmaya başlar ise sizle korkmuş olabilir. Yani mantık yürüterek tahminler ile en azından olumlu olumsuz sonuç alınır. Ama ben pek sıcak bakmıyorum kimse on milyar için bu işi yapmaz. Yani kimlik bilgisi vs gibi şeyleri göz önüne sermez . Var bı uckağıtı ama bilmiyorum nedir.
Dediğinizi yaptım ama zahmet etmişsiniz dedi bana ve engelledi

Moderatör tarafında düzenlendi:

DaFTRooN

Yeni üye
30 Eyl 2017
50
1

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,434
7
2,044
35
Osmaniye 80
Çok teşekkür ederim sevindirdiniz beni :)

Asıl sevindirici bilgiyi polisler cep telefonundan arayıp merkeze cagirdiginda yasiyacaksin.

Kimseyede aldırış etme ben ısrarlan yaziyorsam bilgi ve kaynaklara bakRak yaziyorum belkide yanimda bilgi işlem istihbarat polis memuru var onu sorup cevP yaziyorumdur anladinmı. :) 11.000 sana döndüğünde nereliyse orasini meşhur neyi varsa onu gönderirsin bana kargo ile :))

DaFTRooN

Yeni üye
30 Eyl 2017
50
1
Tşek
Asıl sevindirici bilgiyi polisler cep telefonundan arayıp merkeze cagirdiginda yasiyacaksin.

Kimseyede aldırış etme ben ısrarlan yaziyorsam bilgi ve kaynaklara bakRak yaziyorum belkide yanimda bilgi işlem istihbarat polis memuru var onu sorup cevP yaziyorumdur anladinmı. :) 11.000 sana döndüğünde nereliyse orasini meşhur neyi varsa onu gönderirsin bana kargo ile :)
Cevabınız için çok teşekkür ederim :) beklemedeyim bende :)

xd3lt4

Yeni üye
Selamün aleyküm abiler kardeşler ben 23 yaşında üniversite öğrencisiyim siber güvenlik okuyorum bana bir bilgisayar lazımdı hem yazılım için hemde modelleme için iyi bir bilgisayar bulmaya çalıştım 2 el Facebooktan bir reklama denk geldim ona tıkladım HP Pavilion gaming bilgisayarını gördüm fiyatı çok iyidi 5500 TL 16gb ram 6 GB ekran kartı gtx1660ti ve i5 işlemcili

Bilgisayar şu:

96xc3fj.jpg

bunu satacak olan kişi ile görüştüm bana get ila sipariş verebilirsiniz falan dedi tamam dedim abimin kartında da tam 6000 bin var ben bu bilgisayarı sipariş ettim kredi kartı ile parayı yolladım, sitede açtığım hesap benim adıma olduğu için ve kullandığım kart sahibi benim abim olduğu için isim değişikliğinden güvenlik amaçlı bunu iade edeceklerini söylediler ve biz bekledik iadeyi ama 2-3 iş günü süreceklerini söylediler bu kadar bekleyemezdik ilan 8 saat önce yayınlanmıştı bilgisayar satılabilirdi abimde bir yerden 5500 borç aldı, abimin isminde siteden yeni bir hesap açtık ve bize dediler hesap kartından yollayın açıklamaya birşey yazmaya gerek yok hemen onaylanacaktır zaten, bizde tamam dedik yolladık toplamda 11 bin TL yolladık satan kişi kargoya verdiğini söyledi tamam dedim bana kargo numarası atın takip edeyim dedim 1 gün bekledim kargo numarası atmadı sonra beni engelledi abimden mesaj yazdım ordanda engelledi biz çalışıyoruz 4 kira veriyoruz 1 yılda bu 11 bin TL'yi çıkaramıyoruz adam 1 saate 1 yıllık tüm emeğimizi çaldı bilgisayarda gelmedi 5 gün oldu emniyet müdürlüğüne ifade vermeye gittik kanıtlar verdik dekont, site domaini, WhatsApp mesajlaşmaları, bilgisayarın faturası ve faturanın üstünde yazan TC kimlik numarasını falan verdik sizce birşey çıkabilir mi yoksa o para çöp mü oldu

Kanka bence domaini ve bu satışı yapandan git şikayetçi ol polis domain sahibinide alır o satışı yapanıda eğer sitede ip logu varsa polis onuda inceler her türlü polise müracat et, ki anladğım kadarı ile polisede müracaat etmişsin bence daha fazla sorun çıkmicaktır. Ki zaten polis onu bulur

OperServ

Katılımcı Üye
11 Şub 2008
334
44
Merhaba bu işlem uzun sürebilir polise niye gittin ki direkt savcılığa gitseydin egmde işlemler uzun sürüyor ayrıca savcı kararı olmadan arayamazlar ifade için bence yarın adliyeyede git eğer tanıdığın savcı varsa daha çabuk bulunur, umarım paranı alırsın insALLAH, iyi forumlar..

n0rkeyysx

Katılımcı Üye
17 Kas 2021
297
4
148

Bilgisayar şu:

96xc3fj.jpg

adam iş biliyor ve gizliliğini yaptıysa en kral polis gelsin yakalayamaz. burdaki kritik nokta adamın becerisi fazla bir halt bilmiyorsa yakalanır rahatlıkla. arkadaş demişki birinin parasına çökmek bu kadar kolay mı diye ancak bence kendiside biliyor bundan çok çok daha kolay bir işlem.

'Syera

Basın&Medya Ekibi Kıdemli

Bilgisayar şu:

96xc3fj.jpg

Merhaba @DaFTRooN ,
Öncelikle geçmiş olsun Değerli Üyemiz, emniyet müdürlüğü sizin bu mağduriyetiniz için elinden geleni yapacaktır. En yakın zamanda bulunması dileğiyle.
Iyi forumlar

Alcatraz0657

Katılımcı Üye
14 May 2020
284
80
İnternet üzerinden alışveriş yaparken her zaman açıklama kısmına aldığınız ürünün bilgisini yazın. Parayı atarken açıklama kısmına "internet üzerinden aldığım laptop'ın ücreti" diye bir yazı yazsaydın fazla uğraşmadan paranı hemen geri alırdın. Benim anladığım kadarıyla adam işini biliyor ve polislerin kolay kolay yakalayabileceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.