Dolandırıldım

Aasosyal

Üye
25 Haz 2016
173
0
000001
Evet beyler gece 3:30 sularında banka dan mesaj geldi güvenlik bilgileriniz değiştirilmiş 2oo küsür lira bu isimli şahısa tahsil edilmiştir diye. Kartım bendeydi şifresini de kimseye vermemiştim nasıl olabilir bu ve nasıl çözebilirim? Telefonum root lu onunla bir ilgisi olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Unnamed

Uzman üye
15 Mar 2017
1,408
6
Evet mobil uygulamasıda inili Ziraat bankasının
Eğer internet aracılığıyla yapılmış olsaydı internet şubesine girilirken bankaya kayıtlı telefon numarasına doğrulama amaçlı bir mesaj gelir. Root uygulamasının bunu silmesine olanak yoktur.
- Bankaya kayıtlı telefon numarasını bizzat sen mi kullanıyorsun? Sen kullanıyorsa; evden veya çevrenden birinin senin telefonu eline almış olması ihtimali var mı?
- Yabancı menşeÎ bir uygulama yüklü mü telefonda?
- İnternet şubesi hesabını bir cihazda açık bırakmış olabilir misin?

Misya

Yeni üye
29 Şub 2016
25
0
Aşağısı
3.şahıs uygulama olabilir
Sim kart değişikliğinden faydanlanmış olabilirler
Bankayı arayarak yeni numara kaydettirmiş olabilirler
Bankayı ara olayını anlat şuan yapabilceğin en iyi şey

srgalize35

Üye
15 Kas 2009
201
0
Dostum hiç merak etme paranı çalanı her türlü bulursun ziraat bankasına git ordan da polis veya savcılığa gidip şikayette bulun. Adamlar 200 tl için hapis cezasını göze almışlar salak bunlar gerçekten

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.