Dragos Pc Alınır mı?

'Albatros

Junior Hunter
7 Mar 2023
1,345
851
anka.html
42k bütçeye bir tık daha iyisinin toplanacağına inanıyorum. Arkadaşım o fiyata OC 16 gb 4060 almıştı.

Kasa özellikleri iyi lakin dediğim gibi o bütçeye bir tık daha iyi toplanabilir.

"PC toplamak cok daha pahal;i ne yapmaliyim" demişsin peki elindeki bütçe nedir ona göre sistem önerisi yapalım.

'Albatros

Junior Hunter
7 Mar 2023
1,345
851
anka.html
Aşağıya bırakacağım sistemlere bakabilirsin aralarında çok yüksek performans farkları olmayacaktır ve daha uygun fiyata olacaklardır.

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,552
839
Semerkant
Merhabalar,

Disk hızları bana düşük geldi bir SSD için. İşlemciye çok yüklenmiş, ram de sorun olmaz. İşlemciden biraz kısarak (ki 12 ve 13 arasında fark azdır. 14'ü tam bilmemekle beraber) SSD daha iyi olan bir sisteme bakılabilir.

Anka56

Üye
19 Eki 2023
90
11
45.000 en fazla

Merhabalar,

Disk hızları bana düşük geldi bir SSD için. İşlemciye çok yüklenmiş, ram de sorun olmaz. İşlemciden biraz kısarak (ki 12 ve 13 arasında fark azdır. 14'ü tam bilmemekle beraber) SSD daha iyi olan bir sisteme bakılabilir.
Hocam Islemciye cok yuklenmis derne ne demek istediniz benim pek bilgim yokda. Ssd alabilirim hocam kasa bana bildiginiz guszel ssd leri gosterirmisiniz

Yegar

Üye
17 Kas 2023
85
22
Kanada
Hazır bilgisayarlardan kaçınmaya bakın araştırmacı olun kendiniz toplayın emin olun daha iyi olucaktır

'Albatros

Junior Hunter
7 Mar 2023
1,345
851
anka.html
Her ne kadar ucuzda olsada toplanan bilgisayarların parçaları düşük bütçeli daha çok bilinmeyen markalara yönelik olmaktadır alıp almamak sizin tercihinize kalmıştır
Tamamen yaniliyorsunuz. Ki zaten toplanan sistem parcalarinin markalari vs. Yazmakta yani bilinmeyen bir supriz kutu acmiyoruz. Ek olarak markalar daha cok satis yapabilmek adina mesela kendin toplasan 15k eden urunu hazir kasa olarak satisa 12 13k olarak koyarlar bu sayede daha cok kazanc saglarlar.

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
3,346
Россия
Toplama olarak kurulan bilgisayarlar her zaman iyidir
bence markası modeline göre degil ama hic bir pc markasına iyi diyemeyiz cünkü 5-10K pc lerde iş görür 30-110K pc lerde iş görür ''asıl soru şu kimin pc yi kullanacagı önemlidir'' baya eskiden beri bu pc yi kullanıyorum yüksek fiyat pc lerle sadece hava atmaktan başka bir sonuc cıkaramıyorum iyi akşamlar dilerim :)

bence markası modeline göre degil ama hic bir pc markasına iyi diyemeyiz cünkü 5-10K pc lerde iş görür 30-110K pc lerde iş görür ''asıl soru şu kimin pc yi kullanacagı önemlidir'' baya eskiden beri bu pc yi kullanıyorum yüksek fiyat pc lerle sadece hava atmaktan başka bir sonuc cıkaramıyorum iyi akşamlar dilerim :)
Kişiye özel aslında ne amaçla kullacagına yönelik almak en mantıklısı

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
959
1,321
42k bütçeye bir tık daha iyisinin toplanacağına inanıyorum. Arkadaşım o fiyata OC 16 gb 4060 almıştı.

Kasa özellikleri iyi lakin dediğim gibi o bütçeye bir tık daha iyi toplanabilir.

"PC toplamak cok daha pahal;i ne yapmaliyim" demişsin peki elindeki bütçe nedir ona göre sistem önerisi yapalım.
Tam bir bilgisayar üstadı ya :D Her pc konusunun altında şöyle beliriyor :D
Recep Baltaş | Techolay Sosyal

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.