Dual Boot Kali linux

MREA

Üye
12 Haz 2016
235
0
Arkadaşlar dual boot olarak kali linux kurmaya karar verdim okudum araştırdım mantıklı geldi fakat hdd yok ssd 256 var pcmde bir sorun olur mu ? birde dual boot olarak kurduuğum zaman kali linux wifi cardımı tanır mı ona göre wifi adaptör almaya gerek kalmayacak ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Eğer dizüstü pc kullanıyorsanız bilgisayarın wifi adaptörünü görür yani wifi ile bağlanabilirsiniz.

Onun haricinde ben 1 ay gibi bir süredir dual boot olarak kullanıyorum. Gayet memnunum. Yalnız rufus ile iso dosyasını yazdırırken "DD yansıma" seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Aksi taktirde CD Rom hatası almanız muhtemel.

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
Yalnız Linux kurarken SSD kullanıyorsanız SWAP Alanı(Takas Alanı) oluşturacaktır disk bölümlendirmesini elle yapmanızı ve takas alanı oluşturmadan yapmanızı tavsiye ederim SSD ömrünü uzatmak için.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.