Durduk yere İşlemci ısınıyor

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell
Arkadaşlar bir sorunum var işlemcim durduk yere çok ısınıyor boşta 60-70 oyuna girince 90-100 işte bu yüzden oyunları oynayamıyorum fps düşüşü yaşıyorum daha 1 ay önce falan termal macun yeniledim bu neden oluyor hiç bir oyunu oynayamıyorum fps düşüşünden dolayı?

İşlemci E8400
Not: Sıcaklık yüksek olmasına rağmen daha önce sıcaklıktan dolayı hiç kapanmadı pc

qv73oV.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

*Eroğlu

Katılımcı Üye
4 Tem 2013
855
1
163
İstanbul
Stock fan kullanıyorum da hocam kaç Volt verdin derken ne demek istediniz ben anlamadım sadece dediğim gibi 1 ay önce termal macun yenilemiştim bu sıcaklıktan dolayı hala düzelmedi.

kaç volt elektrik verdin anlamında sordum?

İşlemci ısı bloğunun yerine tam oturmuşmu oturmamışmı, reset atıyor mu?
Biostan fan hızına bak çok mu düşük eğer düşükse biostan ayarlama yapabilirsin auto ya getir
Kasa fanlarını kontrol et kasan kapalı biyerdeyse çıkar,kasa fanı doğru yönemi hava veriyo kontrol et arka fan dışarı ön fan içeri hava iletmeli. Bu kontrolleri de bi yap kardeşim

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell
kaç volt elektrik verdin anlamında sordum?

Hocam volt değerleriyle oynamadım ben voltaj değerlerini atayım size

0zO7LZ.png

İşlemci ısı bloğunun yerine tam oturmuşmu oturmamışmı, reset atıyor mu?
Biostan fan hızına bak çok mu düşük eğer düşükse biostan ayarlama yapabilirsin auto ya getir
Kasa fanlarını kontrol et kasan kapalı biyerdeyse çıkar,kasa fanı doğru yönemi hava veriyo kontrol et arka fan dışarı ön fan içeri hava iletmeli. Bu kontrolleri de bi yap kardeşim

Tam oturmuş şekilde evet ve reset atmıyor ne kadar ısnırsa ısınsın diğerlerini kontrol edip döneceğim.

Deepon

Üye
15 Eyl 2018
182
0
Kaliteli termal macun kullanmayı dene. Fan hızını arttır, en yüksek hızda çalışmasını sağla. Arka planda fazla programın açık olmasına izin verme, işlemciyi yormasın.

RooTGHoST

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,452
8
38
Zirve görmüş ısı ya biosda iyisien bak ordan yap yada soğutma yöntemlerini dene ve
Çalıştıra msconfig yaz sonra açılışta çalışanları kapat tempi sil vsvsvs

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

İşlemcinin normal bir şekilde çalışması için aşağıdaki alternatifleri deneyebilirsiniz;

• Termal macun yenileme.
  • Gereksiz programları kaldırma.
  • Başlangıçta çalışan programları msconfig üzerinden devre dışı bırakma.
  • Bilgisayarı temizlemek / tozlardan arındırmak. (Bu genelde baya etkiliyor.)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.