Ekran Kartı Sorunu

BraveBandit

Yeni üye
8 Ocak 2017
28
0
Merhaba,
Oyunlarda aldığım performansı artırmak için GTX 1050ti aldım. Fakat aldığım günden beri özellikle Rainbow Six, Dying Light gibi oyunlarda genelde 50 FPS üstü gezinmeme rağmen akıcı bir performans elde edemedim, hatta kasmalar yaşadım. Daha önceki GTX 660 kartıyla bile Rainbow Six'da daha akıcı performans alıyordum. Uzun süre araştırmama rağmen elime bir sonuç geçmedi. Ekran kartında sıkıntı veya yanlış takılmış olabileceğini söyleyen arkadaşlarım olmuştu. Bu işlerden çok anlamadığım için bir arkadaşımla daha aldığım gün sorunu yaşamaya başladığımdan saatlerce uğraşmıştık ve yine sorunu çözememiştik o da sorunun işlemcinin darboğaz yaptığından olduğunu söylemişti. Bu sorunu işlemci almadan herhangi bir şekilde halledebilirmiyim yoksa illa servise götürüp kartta sorun olup olmadığına da mı baktırmam lazım. Yardımcı olursanız sevinirim.

MTTK

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
944
0
ekran kartını güncelle ilk olarak daha sonra ekran karıtında sorun olabilir ona bir baktır eğer ondada sorun yoksa kesinlikle işlemciyle darboğaz yapıyordur buda seni stabil bir şekilde oynamanı sağlar yani ondan düşük bir ekran kartıyla aynı performansı sağlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.