Ekran titriyor Oyunlarda Donuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

y4r4t1k

Üye
5 Haz 2009
193
0
Amasya
Herkese Selam. Benim problemim ekran ile ilgili. Yüksek kalitede görüntüye sahip oyunlara girdiğimde ekran donuyor. 2 Senedir Nvidia GeForce FX 5500 ekran kartı kullanıyorum.İlk defa böyle bir şeyle karşılarştım. Bu seri nvidia kartların hepsinde aynı problem yaşandığını duydum.Ne kadar doğru bilmiyorum; sadece söylenti de olabilir.Sürücüyü güncelledim. Bütün donanımı söküp tekrar kurdum. Bios pilini çıkarıp - taktım, tekrar güncelledim. Format bile attım ( sıkıntıdan:) ) Sorunum nasıl çözülür? Yardımcı olanlara şimdiden Teşekkürler..

0janjan0

Katılımcı Üye
16 Eyl 2009
577
0
New York
hiç overlock çekmeyi denedin mi? ekran kartını zorlar ama oyunu oynatır mesela şu anda ati readon x1550 (çok dandik bir ekran kartı) yüksek düzeyde overlock çekilince crysis i bile çalıştırabilir hale geliyor.Overlock çekmeyi dene

NOT:Overlock çekerken ekran kartını çok zorlarsan yanabilir dikkat!!!!!!!

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
Overclock'a gerek yok! ekran kartının güncel driver'ini kurun! ve virüs taraması yapın! ayrıca ağır bi virüs programı kullanıyorsanız ör:kasper,norton gibi.. bunları oyuna girmeden önce devre dışı bırakıp çıkış yapın!

y4r4t1k

Üye
5 Haz 2009
193
0
Amasya
Overclock'a gerek yok! ekran kartının güncel driver'ini kurun! ve virüs taraması yapın! ayrıca ağır bi virüs programı kullanıyorsanız ör:kasper,norton gibi.. bunları oyuna girmeden önce devre dışı bırakıp çıkış yapın!

Güncel driver i kurdum. Gelişme oldu fakat donma devam ediyor. ( gelişme derken; hiç girmeyen oyuna girdi mesela_Opengl gereğinden..Herneyse) ESET NoD32 Antivirüs Kullanıyorum. Virüs programını kapatmak işe yaramıyor.

y4r4t1k

Üye
5 Haz 2009
193
0
Amasya
Benim bildiğim overlock.. Performansı arttırmak için yapılır.. Ben eski performansımı istiyorum saten, fazlasını deil.. Ortada bi problem var yani..Önceden olmayan... Yavuz oyunun özelliklerini düşürsem de olmuyor.. Örneğin.. Age Of Empire II i rahatlıkla oynayabiliyorum( aa o kaldımı demeyin duymayan bile var ve zewk meselesi) Ama Call Of Duty II i oynayamıyorum.. yine oyunun menüsünde problem yok..İçerde donuyor.. Açıkcası birinin Ekran kartın pert olmuş demesini beqliyordum..Kimse beni üzmek istemiyor sanırım :)

dijikan

Katılımcı Üye
30 May 2009
386
0
TÜRK HACK TEAM
Benim bildiğim overlock.. Performansı arttırmak için yapılır.. Ben eski performansımı istiyorum saten, fazlasını deil.. Ortada bi problem var yani..Önceden olmayan... Yavuz oyunun özelliklerini düşürsem de olmuyor.. Örneğin.. Age Of Empire II i rahatlıkla oynayabiliyorum( aa o kaldımı demeyin duymayan bile var ve zewk meselesi) Ama Call Of Duty II i oynayamıyorum.. yine oyunun menüsünde problem yok..İçerde donuyor.. Açıkcası birinin Ekran kartın pert olmuş demesini beqliyordum..Kimse beni üzmek istemiyor sanırım :)

Oyunda Bozukluk Olabilir Bendede Böyle Bir Sorun Vardı Ama Sinir Oldum Oyunu Sildim

4 Ağu 2007
185
0
Overclock gerkeli ince ayarları yaparak pc nin yapabileceği maksimum hız düzeyine getirmektir örnek olarak arabarlın belli fabrika hızları vardır ama bunun üzerine çıkarmak için motor açarsınız onun gibi bir şeyidr basit şekilde..

Ve arkadaşım sende istersen game boster kur nette aratırsan ıkacaktır ve sen oyun oynarken gerekli gücü sağlayacaktır..

Bi teşşkkr olursa yeter..

y4r4t1k

Üye
5 Haz 2009
193
0
Amasya
Kasamın bi tarafını açtım. Fanlar düzgün çalışıyor ama ekran kartı alev gibi şuan bile.. Belki fana yeterince güç gitmiyodur ama daha önce problem yoktu. Hiç bi donanım ayarıyla oynamadım. Kendi kendine olucak değilya.. Elektrikler gidip gelmişti. bundan şüpheleniyorum. Ekran kartı bozuk olsa ekranım hiç açılmaz.. :( overlock failed hatası alıyorum bazen.. Yani overlock işi karışık. Sorunum çözülmedii. Burda halledemezsek tamirci amcaya gotürücem o da muhtemelen anakartı veya ekran kartını değiştmek isticek :)

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir

ekran kartın pert olmuş diemiyorum çünkü butun bilgilere sahip değilim pcnin ozellıklerını tam olarak yazarmısın...kullandıgın işletim sistemi ile brbr....

y4r4t1k

Üye
5 Haz 2009
193
0
Amasya
AMD sempron processor 2800+
1.60 GHz
512 Ram
Nvidia GeForce Fx 5500
WP prof. Sp2

Problem bi anda ortaya çıktı. Tek fark ettiğim değişiklik elektrik gidip gelmesi ve ekran kartının cayır cayır yanması.. Çok sıcakk... Fanı çalışıyor...

folklorcu08

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
2,447
0
Daha BeLLi DeğiL
bak bende undurgrand oynardım bızamanlar oyunuda bıtırdım hatta bır zaman sonra ama bu oyun kaçıncıydı geleyım konuya ekran kartı aşırı ısındıgı ıcın ekran donuyor ve kapanma olayları bıle yasanabılıyor bılgısayarın bılgısayarını içini bir guzel temızle bu dedıgın olay bır kaç kez yıne tekrarlanırsa ekran kartını değiştir yoksa oyun oynayamazsın iş gormez ekran kartın ben yasadım sana anlatıyom

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.