En Sevdiğiniz Yazılım Dili Ve Neden O Dil?

13 Mar 2023
220
50
Star Stream
Assembly veya C. Assembly daha guzel tabi.

Sunun guzelligine bakar misiniz:

Kod:
#Kod bana ait (y)
.global _main
_main: jmp my_main
printf: jmp _printf
scanf: jmp _scanf
exit: jmp _exit

.text
    formatstr:  .asciz  "%ld"

.global my_main
.global my_increment

my_main:
    pushq   %rbp
    movq    %rsp, %rbp

call    inout             

movq    %rbp, %rsp
    popq    %rbp

movq    $0, %rdi
    call    exit                # exit progra

inout:
    pushq   %rbp
    movq    %rsp, %rbp

subq    $16, %rsp            # allocate space for one 8-byte variable on the stack
    leaq    -8(%rbp), %rsi      # load address of the variable to store user input
    leaq    formatstr(%rip), %rdi    # load address of the format string for scanf
    movq    $0, %rax
    call    scanf               # read user input from terminal and store it in the variable

movq    -8(%rbp), %rdi      # move user input into the first argument of my_increment
    call    my_increment        # call my_increment subroutine to increment user input by 1

movq    %rax, %rsi          # move the incremented input into the rsi register
    leaq    formatstr(%rip), %rdi    # load address of the format string for printf
    movq    $0, %rax
    call    printf              # print the incremented input to the terminal

movq    %rbp, %rsp
    popq    %rbp                      # restore stack pointer to its previous value
    ret

my_increment:
    pushq   %rbp
    movq    %rsp, %rbp

addq    $1, %rdi            # increment user input by 1
    movq    %rdi, %rax          # move incremented input into the return register

movq    %rbp, %rsp
    popq    %rbp                         # restore stack pointer to its previous value
    ret

Merak edenler icin ayni kodun python versiyonu:

Python:
i=int(input())
print(i+1)
bu ciddi mi

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
12
1,658
t77nmxj.jpg

harlexq

Yeni üye
18 Ara 2022
15
8
En Sevdiğiniz Yazılım Dili Ve Neden O Dili Tercih Ediyorsunuz?
JavaScript web programlama ile uğraşıyorum onun için seviyorum frontend ve backend için çok büyük bir şey (şahsi fikrim) ek olarak hack tools içinde iş görüyor py ve ruby kadar etkili olmasa da hack içinde kullanılabiliyor

deronn

Uzman üye
6 Şub 2023
1,085
8
547
Onun kalbi
Çoğu Hack toolu bu dil ile yazıldı ve yazdığım hack toolları için en idael programlama dili bu
anlıyorum
oda güzel ne için kullandığını bilmemek fln
c++ en iyisi
👍
JavaScript web programlama ile uğraşıyorum onun için seviyorum frontend ve backend için çok büyük bir şey (şahsi fikrim) ek olarak hack tools içinde iş görüyor py ve ruby kadar etkili olmasa da hack içinde kullanılabiliyor
anladım iyi kullanmalar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.