Exploit-Exercises Protostar Stack0-2 <Kondanta>

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
[SIZE="4[FONT="System [URL="https://tik.lat/z0YnL"] WEBSITE[/URL]" sitemizin, protostar, bir diger degisle baslangic seviyesini bitirip, Nabula, Fushion diye tek tek gitmeyi planliyorum.

Sozu cok uzatmadan sorulara geceyim.

Soru -> stack0:
Kod:
#include <stdlib.h>
#include <unistd.h>
#include <stdio.h>

int main(int argc, char **argv)
{
  volatile int modified;
  char buffer[64];

modified = 0;
  gets(buffer);

if(modified != 0) {
      printf("you have changed the 'modified' variable\n");
  } else {
      printf("Try again?\n");
  }
}
Soru bizden basitce, stack overflow yapip modified degiskeninin degerini degistirmemizi istiyor.

Basitce aciklamam gerekirse, koda baktigimiz anda buffer 64 karakterden daha uzun bir input aldiginda overflowa sebep olacak ve amacimiza ulasacagiz. Baslangic seviyesi icin gayet basit ve sevklendirici bir soru. Lakin gelin ben size bu soruyu nasil cozdugumu anlatayim.

G0LjOZ.png

Oncelikle stacki debugger ile actim. Main'e break point atip bi runladim. Daha sonra bu yetmedi tabii ki,
7NRjGY.png

executablei hemen disassemble ile iyice actim.
[COLOR="SeaGreen

MEMO_baba

Uzman üye
6 Kas 2009
1,017
28
eline sağlık dostum fakat aynı konuyu 2 defa açmışsın dikkatli olmalısın bu tür durumlarda.İhbar ettim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.