Ezber Yapma Konusunda

SIKINTIYOK

Katılımcı Üye
29 Eki 2012
324
0
Arkadaşlar ygs lys hazırlanıyorum. Malum tarih.coğrafyafedebiyat vs çok ezber var. Yüksek puan almak içinde baya bir ezber yapmak gerekiyor. Ezberim iyidir fakat biraz uzun sürer ezberlemem. Bu nedenle çok zaman geçiyor (5-6 saat) çalışma isteğim azalıyor. Sizlerin ezber yapma şekilleri nelerdir ? İnternetten çok baktım ama hep aynı şey. Yazarak çalış. Bu da gerçekten çok zaman istiyor. Kısa sürede ( örneğin 1 sayfa 15-25 dk) sürede ezber yapmak. Önerilerinizi bekliyorum.

TesLaHack

Üye
10 Tem 2015
221
0
Siberistan
bende sayısalcıyım ezber yapamam cok zorlanırdım ama olay örgüsünü anlıyarak kendi kafamda sadeleştirerek kendi cümlerlerimle ezber yapıyorum hem daha cabuk ezberliyorum hemde akılda kalıcı oluyo ( olayları kafanda canlandırırmıs gibi yap ve zorlandıgın yerlerde bişeylere benzeterek aklına getir ben öyle yapıyodum umarım başarılı olursun.. :)

cimbomenes1905

Uzman üye
1 Eyl 2014
1,853
1
127.0.0.1
ezber konusunda dersler için bir video yada ses kaydı varsa eliinde gece yatmadan önce kulaklığı tak ve telefona gece boyu dinle hafızana girecektir bütün dinlediklerin yanlız beyni fazla zorlama gündüz de biraz dinlendir :)

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
64
İstanbul
Ezberleyecegin konuyu anlatim kitabindan incele. Eline konu hakkinda baya bir test bul. Sonra konu anlatimini aç, testi anlatima bakarak çöz. Bir sure sonra ayni seyler gelecegi icin bakmana gerek kalmayacaktir.

soulcalibur

Katılımcı Üye
19 Ara 2009
931
0
Core
Ezber yapmanın en iyi yolu bence bağlantı kurarak ezberlemek yani kodla bilgileri.
örnek vermek gerekirse en basit Türkçede hepimizinbildiği ( an, ası, mez, ar, dik , ecek , miş ) bu şekilde diğer bilgileride kodlarsan hatırlaması kolay oluyor . Başarılar dilerim kardeşim :D

LuchadoR

Uzman üye
20 Eki 2012
1,353
0
~~
lys edebiyat a gireceksen şimdiden ufak ufak tekrar ve netten test çözmeni tavsiye ederim.ben 2 ay kala başladım 0 dan edebiyata 36 net çektim,hatam geç başlamaktı...

+ dedikleri gibi yazar eserde hikaye tarzı kodlamalar yapabilirsin,kişiden kişiye değişir çalışma yöntemi...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.